Kahramanın Üretimi

• Merhaba Dostlar,

Bildiğiniz üzere karakterimizin "Nitelikler" bölümünden kahramanın üretimini denetleyebiliyoruz. Bir hammaddeniz yapacağınız bir eylem için yeterli gelmediğinde hemen bu seçeneklerde düzenleme yapıp kısa sürede gerekli hammaddeyi temin edebiliyoruz.

Burada şöyle bir durum var. Ya her hammaddeden bir miktar, ya da bir hammaddeden bol miktar seçebiliyoruz. Misalen:
    Her Hammaddeden 10-Sadece 40 Odun-Sadece 40 Kil-Sadece 40 Demir-Sadece 40 Tahıl vb.

Burada belirlediğimiz 2 ya da 3 hammaddeyi seçme şansımız olmuyor. Farzı misal bende demir ve tahıl çok, odun ve kil azsa; ben ya odun, ya kil ya da hepsini seçebiliyorum. Bunun yerine odun ve kili aynı anda seçip, diğerlerini etkilemeyecek bir tercih yapamıyorum. Veya bende tahıl çok, odun, demir ve kil azsa; ben ya odun, ya demir, ya kil ya da hepsini seçebiliyorum. Bunun yerine odun, demir ve kili aynı anda seçip, tahılı etkilemeyecek bir işaretlemede bulunamıyorum.

Burası düzenlenip geliştirilse ve istediğimiz hammaddelerden 2li ya da 3lü olarak da gruplama yapabilsek çok daha yararlı olur.

• Kesinlikle katılıyorum hatta bence kahramanın üretimini tamamen istediğimiz gibi dağıtabilmeliyiz.Mesela kahramanın üretimi 100 ise bunu ben 30 odun 50 demir 20 kil gibi istediğimiz sayıları seçebilmeliyiz.Bu oranları bizim belirlememiz lazım.