Bulantı: Günlük ve Haftalık Görevler

• v0.40 güncellemesi ile gelen günlük görevler özellikle yeni oyunculara oyunu öğretmek ve bunun yanında küçük ödüller verme vaadiyle oyuna eklendi. Bu görevlerin sayısı beş-altı adet. Vaha ilhak etmek, bir köy casuslamak, pazardan alışveriş yapmak ve yağma yapmak. Ancak bir sıkıntı var!

166 gündür aynı görevleri yüzlerce kez yapmak! Bu tam bir işkence oldu. Vaha ilhak etmeyi bir kere yaparsınız ve öğrenirsiniz. Hiçbirimiz bunu bir kerede öğrenemeyecek kadar aptal değiliz. 100 gümüşü almak için sürekli yapmak istemediğimiz şeyleri yapıyoruz. Elçiliğe geliyoruz ve zaten ilhak ettiğimiz bir vahayı çıkartıyoruz ve sonra geri ilhak ediyoruz. Bunu kaç kez yaptınız? Yüzlerce kez, değil mi? Peki, nasıl yapılabileceğini öğrenebildik mi? Ah evet, fazlasıyla!

Bu günlük görevlerden ötürü delirmek üzereyim. Diyebilirsiniz ki, o zaman yapma. Evet, o zaman bana günlük görevler listesini yok edebileceğim bir buton koyun. Ve onu hiçliğe yollayayım. O can sıkıcı görevleri, yapılmayı bekleyen görevler listesinde görmek istemiyorum.

Günlük görevlerin bir diğer vaadi şuydu:

Oyun boyunca daha da güçlendiğinizde, görevleri tamamlamak da daha zor olacak.

Aramızda görebilen oldu mu? Hani, nerede? Bütün görevler stabil ve oyunun başında neyse sonunda da o. Yapımcılar ya ne ürettiklerinden habersiz ya da kendilerini bile kandırmışlar.

Haftalık görevlere gelince... Mantık hataları içeriyor. Mesela, "yeni bir köy edin" görevi. Oyunu yapanlar, bu oyunu oynamıyorlar mı? Her hafta yeni bir köy atılmaz. Bu mümkün değil ki! Bir haftada yapamayacağım bir şey neden haftalık görevin bir parçası? Bilmiyorum...

Bu günlük ve haftalık görevlerin mantıksızlığından sıkıldım. Günlük görevlerin sadece bir defa yapılmasını sonra da yok olmasını haftalık görevlerin ise gözden geçirilmesini öneriyorum.