Göçmen kullanımı

 • Herkese merhaba,


  Yeni köy kurulumu için 3 göçmen hazırlarken KP yetersizliği veya 2 göçmen hazırlayıp 3. göçmeni beklerken gelen saldırılarda Göçmenleri Kaçırma imkanı olmuyor destek olarak da gönderemiyorsun, dolayısı ile göçmen basmanın maliyetli olduğunu düşünürsek 2. köy ve daha fazla köy kuracakların eğer saldırı altındaysa gelişme, köy kurma imkanları olmuyor.


  konu hakkında daha detay bilgi verebilecek veya saldırı altında göçmen kaçırma ile bilgi verebilecek var mı?

 • Göçmenleri destek şeklinde kaçırmak mümkün. Bunun için göçmenlerin yanına en az bir tane askeri birim eklemen gerekiyor. Yani 1 falanks ekledikten sonra göçmenleri de ekleyerek, istediğin bir yere destek olarak gönderebilirsin. Ayrıca oyunda askerlerin otomatik olarak kaçmalarına imkan tanıyan tırsak ayakkabıları var. Bunlarla da göçmenleri kaçırtabilirsin.


  Sürekli saldırı alan oyuncuların öncelikle ham kaptırmamaları lazım. Çünkü saldırı almalarının temel nedeni ham kaptırmalarıdır. Bunun için bolca sığınak kurmak ve ayrıca savunma askeri biriktirerek yeri geldiğinde bunları kullanmak saldırılardan kurtulmalarını sağlayacaktır. Sana saldıranların ileride mancınık kullanabileceğini unutmamalısın. Bunun için de bir an önce ya savunma üretmelisin ya da birliğinden temin etmelisin. Sur seviyesinin yüksekliği alacağın hasarı azaltacaktır.


  Çevrendeki pasif köyleri birkaç casusla gözetleyerek boş olanları yağmalamak gelişmeni hızlandıracaktır. Çünkü saldıranlar yağmadan genelde milyonlara varan ham kazanırlar ve onlarla baş etmenin en iyi yolu, yağmalarına ortak olmaktır :)


  Saygılarımla.