Senatör ve köy ele geçirmek

 • Ben bir köyü ele geçirmeyi düşünüyorum ve bu konuda sorularım var:


  1-)İnaktif köyleri ele geçirebilir miyim?
  2-)Ben romalıyım Başka ırkların (cermen,galya) köylerini ele geçirebilir miyim?
  3-)Tahmini olarak senatör ile kaç seferde ele geçirebilrim?

 • 1) Pasif köyleri reisle ele geçirmek mümkündür. Ancak ele geçirilecek yer bir merkez ise ister aktif ister pasif olsun reislenemez.


  2) Evet, başka ırkların köylerini ele geçirebilirsin. Ele geçirilen köy sistem tarafından otomatik olarak senin ırkına çevrilecektir. Yani aynı anda farklı ırkları oynayamazsın.


  3) Bunun için net bir bilgi vermek mümkün değil. Çünkü:


  - Her ırkın senatörü birbirinden farklı güce sahiptir.
  - Kaçar saat aralıklarla reisleme eylemini gerçekleştireceğin reisleme sayısının değişmesine neden olur. Çünkü reislenen köy belli bir süre sonra tekrar bağlılık puanı üretmeye başlayacaktır.
  - Reisleme esnasında festival düzenlenip/düzenlenmemiş olması
  - Reislenen yerin köy ya da şehir olması reisleme miktarını etkiler.


  Köyler için tahmini olarak 6 defa, şehirler içinse iki katı.

 • 2 sorum daha var, ele geçirmek istediğim köy inaktif ve sarayı var(yani merkez) ben mancınık ile sarayı yıkıp köyü ele geçirebilir miyim?
  Romalıyım senatör tek seferde kaç bağlılık puanı azaltır(hedef KÖY, şehir değil)(festival düzenleyemez)

 • Bir köy ya da şehir merkez yapılmışsa orayı reisleyerek ele geçirmek mümkün değildir. Sarayı yıkmak, merkez statüsünü düşürmez. Yani yapabileceğin hiçbir şey yok. Ama bu merkez köylerin sıfırlanamayacağı anlamına gelmez. Birden fazla köyü varsa, merkez olan yeri mancınıkla sıfırlamak mümkündür. Aradığın şey köyün kendisi değil, konuşlandığı yer ise bunu deneyebilirsin.


  Bildiğim kadarıyla bağlılık puanı sabit oranda düşmüyor. Başlarda fazla düşerken, reislemeye yakın daha az düşmeye başlıyor. Bu bakımdan net bir miktar vermek zor. Ortalama 17 bağlılık puanı diyebiliriz.