Bir kaç soru.<

• Arkadaşlar merhaba, TR1 server'ı ile birlikte yeni bir oyun modu ile karşılaştık. Yeterli bilgilendirme (detaylı) yapılmadığı için deneme/yanılma yoluyla oyunu öğrenmeye çalışıyoruz. Travian vb. tarzı oyunlar için deneme/yanılma yönteminin ne kadar sıkıntılı bir durum olduğunu anlatmama gerek yoktur umarım.
    Sorularıma gelince

1. Her yeni köy kurduğumuzda bir derebeyi hakkımızın açıldığı öğren"DİK", derebeylerimiz merkez köyü harici hazine aktifleştirebiliyormu? Yani birden fazla nüfuz üretebiliyormu?

2. 3. Köy için yeterli kültür puanına sahip oldum diyelim, ama merkez köyümü şehire yükselttim. Derebeyi slotu açılıyormu yine?

3. 4k Hazine sınırı yalnız kralın 2. hazinesini aktifleştirmesinemi yarıyor yoksa 1. sorumdaki gibi derebeylerinide etkiliyormu?

4. Yemeden içmeden top10 a oynadık, krallık olarak Saldırıda ve Savunmada TOP 10'a girdik fakat gel gör ki madalyalarımız gelmedi :/

5. Oyuna davet ettiğim iki arkadaşımın ikiside bir krala tabii olmadan vali olarak oynuyor, ve 2 gündür köy taşıma mesajı gelmedi. Oyunun soracağı yok bari özel olarak ilgileninde adamlar başlamadan bırakmasın oyunu. Gerçekten çok sinir bozucu bir durum.

Cevapladığınız için teşekkürler.

• +1
    Bilgilendirmeler ödev şeklinde verilebilirdi. Tamam belki sağ alt köşede sürekli çıkan ekranı kaplayan sinir bozucu adamdan bilgiler verilse de değiştiğini bilmeden okumak onu kimsenin aklına gelmez ve zaman kaybet istemez.

Diğer bir konu kaç gündür kralım yok. Oyunun başında ki kralım göçünce dımdızlak ortada kaldım resmen. Madem yaptınız böyle bir sistem herkese adil olsun. Köyümü taşıyacak hiç bir mevki çıkmamasıyla beraber. Sattığım çalıntı mallardan tahıl alamıyorum. Bu gerçekten sinir bozucu üretimlerin düşük olması da hepten sinirleri geriyor.

Zaman kaybınız kingdoms TR1 ekibi...

• Birde forumda bir yerlerde "Krallar korudukları valilerinden vergi ve kültür puanı alırlar" gibi bir yazı okudum. Vergi tamamda kültür puanı ne alaka? Neye göre artıyor? Vergi alındığındamı ekleniyor?

• Ben kısa süreli krallıklar yaptım . Ama bildiğim ve gördüğüm kadarı ile kültür puanı alma diye birşey söz konusu değil.Kültür puanı her oyuncunun kendi köyüne ve kahramanına has birşey diye biliyorum.Kültür puanını artırmak içinde köy merkezine yaptığınız bina levelleri ne kadar fazla olursa size gelecek günlük kültür puanıda o denli yüksek olur.İsterseniz kahraman ilede kültür puanı artırabilirsiniz gladyatör veya Kürsü miğferi alarak.(Merkeze belediye binası kurup belediye binasındaki festivalleri aktif ederekte çok büyük oranlarda kültür puanı kasabilirsiniz)

İnşallah konuyu doğru anlamış ve size yardım edebilmişimdir.İYİ OYUNLAR :thumbup:

Saygılarımla
    SERHAT TRUST