Acil Yardım Lazım!!

• arkadaşlar bugün aynı kişiden 5. saldırımı yedim. adam toplamda 10 k kaynağımı yürüttü ki bu yeni başlayan biri için çok değerli.
    kralım çevrimiiçi mi değil mi bilmiyorum fakat tek bir asker bile atmadı o kadar mesaj atmama rağmen dönüş bile yapmadı. o krallıktan çıkmak istiyorum fakat krallığımı ilan etmeden. çünkü kral olmak istemiyorum. nasıl yapabilirim?

• O zaman uygulayacağın ilk adım sığınak kurmaktır.Yağma alıyorsan SIĞINAK şarttır.Sığınağının levelini sona kadar getir yani 10 level yap sonra eğer istersen 2.sığınağıda kurabilirsin . Böylece hiç yağma yemez o biriken hammaddelerlede savunma hazırlayabilirsin.Örnek vermem gerekirse ; tuzakçı kur ve yükseltebildiğin kadar yükselt bu düşmanı caydırır.En azından aynı anda 3 veya daha fazla yağma yiyeceğine 1 e iner.Belkide yağmalar belli bir süreliğine kesilir.Bu da sana köyünü toparlaman için hatrı sayılır bir süre sağlar.Çünkü kimse ufak bir yağma karşılığı o kadar asker kaybetmeyi göze alamaz ve yağma listelerinden seni bir süre çıkarırlar.Bundan sonra izliceğin adım sana kalmış ya savunmaya devam eder sadece sana saldıran askerlere göre asker basarsın (mesela atlı ağırlıklı saldırı alıyorsan ona göre atlı suvarı savunma gucu yuksek asker cıkarabilirsin) eğer daha koyun ufaksa en sağlam savunman falanks yanı en ucuz ve en ıyı askerlerden koyune sureklı basmak olur bu arada kahramanınada tırsak cızmesı al varsada gıydır .Böylece cok buyuk bir birlik koyune gelirse askerlerini uzaga kacırır ve kurmaya calıstıgın kucuk bırlıgın yok olmamıs olur.Eğer diyorsankı sıgınak tamam tuzakcı tamam ama asker basmak ıstemıyorum o zaman hammaddelerını ve kıslanın levellerını yukseltebıldıgın kadar yükselt boylece ılerde iyi saatlik gelirin olur.Rahat yağma , savunma askerleri yaparsın hemde seri tabi bunun için biraz sure gerekir.savunma askeri basmassan tuzakcıların ve sıgınagını ıyı kasmalısın galyanın en buyuk avantajı SIGINAK TUZAKCI VE FALANKS tır. En azından oyunun bası ıcın ama once ılk ısın yagmaları kesıcek caydırıcı savunma.

Biliyorum bilindik şeyler ve uzatmıssın diyeceksin.Ama bunlar seni yağmadan kurtaracak yegane adımlardır.Diğer arkadaşlarda bu fikire birşeyler katıp belki yardımcı olabilirler sana ;) İYİ OYUNLAR

• Bir köy genel olarak iki temel sebepten ötürü saldırı alır. Bunlardan ilki, saldıran tarafın sizi düşman olarak görmesi ikincisi yağma ile ham madde kazanmaktır. TR1 oyun dünyasının daha yeni başladığını düşünecek olursak saldırı almanızın sebebi muhtemelen ham madde kaptırıyor olmanızdır. Bunun için yapılması gereken bellidir. Aktif olacak ve saldıranlara kesinlikle ham madde kaptırmayacaksınız. Bunun için de sığınaklardan faydalanabilirsiniz. Ancak sığınaklar belli bir seviyeye kadar koruyabileceği için gizlice savunma askeri biriktirmek ve zamanı geldiğinde kullanmak en mantıklısı olacaktır. Ayrıca sur seviyesini yükseltmeniz de faydalı olacaktır.

Çevrenizde pek çok krallık olduğunu düşünüyorum. Bunlarla iletişime geçerseniz size yardımcı olacaklardır.