15'li Tarlaların Taşınabilmesi

• Sevgili oyuncularımız,

Fark etmiş olabilirsiniz, bazı oyuncular son zamanlarda (başlangıç köylerinin yok etmek dahil) çok hızlı bir şekilde gelişip, 15'li tarla alanını ele geçirip ve daha sonra bunu bir krallığın ortasına götürmek için yer değiştirme stratejisini kullanıyorlardı.

Bu süreçte bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalıyorlar, yani bu tam bir kötüye kullanım değil. Tabiki 15'li yada 9'lu tarla alanlarının yer değiştirmesini devre dışı bırakabiliriz, fakat oyuncunun özgürlüğünü önemli ölçüde kısıtlamış olur mu? Bu engelleme oyunu genel anlamda geliştirir mi?

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu konu hakkında uluslararası forumda neler konuşuluyor;
    Relocating 15-Croppers

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• Sayın Odin aslında ortada büyük bir fedakarlik yok aksine epey avantaj var. Oyuncu gladyatör miğferi almadan üretim alanlarını seviye 0 tutarak 15 tarlalı köyü 24 ila 30 saat arasında alıyor ve bu aşamada yuksek vahalı köyleri alabilmek oldukça önemli.

Oyuncu ilk köyünü yıkarak hem tarlalıyı çok daha stratejik bir yere taşıyabiliyor hem de üretimleri seviye 0 tutmus olması nedeniyle 3 tane üretim alanını seviye 5 yaparak 35k dan fazla seviye 7 yaparak 35+40 k dan fazla hammadde elde ediyor.

%25 vahası olan bir tarlalıyı %150 ye taşıyabilmek travianı travian olmaktan tamamen çıkaracak bir özellik. Kesinlikle kapatılması gerekiyor bu özelligin haritada 15 tarlali köylerin konumlandırmasını yaparken ki düşüncelerinizle de uyuşmadığını görmek için oyun içerisinde haritaya bakmamız yeterli

The post was edited 1 time, last by Eck ().

• Merhaba ECK,

Geri bildirimin için teşekkürler.

Oyuncularımızın çoğu yer değişimi ile birlikte 15li alana sahip olmaya devam etmenin fazla avantaj yarattığını düşünüyor.

Şuanda yer değiştirme özelliğinin yenilenmesi üzerine çalışıyoruz. Bu değişiklikler tabiki hali hazırda devam eden sunucularda yer almayacak ve yalnızca yeni sunucularda yerini alabilir. Tabi bunun için öncelikle geliştirmeyi tamamlamamız gerekiyor. :)

Yeni bir bilgi ulaştığında yeniden sizinle paylaşacağız.

Travian Kingdoms Ekibiniz

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• Oyuncunun kendi kullanımı açısından adaletsiz gibi görünmese de bunun multi hesaplar tarafından taşınıp o fedakarlığı dahi yapmadan elde edilmesi şeklinde kötüye kullanımına da şahit oldum. Yani kişi kendi hesabından gelişimini sürdürürken multi hesap aracılığıyla da taşımayı yapıyor sonra reislemek suretiyle aynı anda geliştirdiği 15 tarlalı köyü de alıveriyor. Bu kötüye kullanım belirli bir süre için 15 tarlalı alanların reislenememesi gibi bir engelle çözülebilir belki. Ama taşınamaması daha doğru olur gibi geliyor.

• Sayın Odin aslında ortada büyük bir fedakarlik yok aksine epey avantaj var. Oyuncu gladyatör miğferi almadan üretim alanlarını seviye 0 tutarak 15 tarlalı köyü 24 ila 30 saat arasında alıyor ve bu aşamada yuksek vahalı köyleri alabilmek oldukça önemli.

Oyuncu ilk köyünü yıkarak hem tarlalıyı çok daha stratejik bir yere taşıyabiliyor hem de üretimleri seviye 0 tutmus olması nedeniyle 3 tane üretim alanını seviye 5 yaparak 35k dan fazla seviye 7 yaparak 35+40 k dan fazla hammadde elde ediyor.

%25 vahası olan bir tarlalıyı %150 ye taşıyabilmek travianı travian olmaktan tamamen çıkaracak bir özellik. Kesinlikle kapatılması gerekiyor bu özelligin haritada 15 tarlali köylerin konumlandırmasını yaparken ki düşüncelerinizle de uyuşmadığını görmek için oyun içerisinde haritaya bakmamız yeterli

Eck arkadaşımız bence çok haklı bu konuda...