Nowy serwer

• Światy gry restartowane są co około 60 dni. Ponieważ pod koniec października startuje PL3, zatem kolejnego należy spodziewać się grudzień/styczeń.

Community Manager
    Travian KIngdoms PL

• Światy gry restartowane są co około 60 dni. Ponieważ pod koniec października startuje PL3, zatem kolejnego należy spodziewać się grudzień/styczeń.

A nie da się "załatwić', żeby PL3 było bez tego głupiego rozejmu nocnego? Nikt tego nie chce ;)

• Dlaczego nie lubicie światów gry z nocnym rozejmem? Rozejm jest za długi? Może w którymś etapie gry go być nie powinno?

Można sporo zmienić, ale niezbędny jest z Waszej strony sygnał z konkretami. W sprawie PL3 porozmawiam.

Community Manager
    Travian KIngdoms PL

• Dlaczego nie lubicie światów gry z nocnym rozejmem? Rozejm jest za długi? Może w którymś etapie gry go być nie powinno?

Można sporo zmienić, ale niezbędny jest z Waszej strony sygnał z konkretami. W sprawie PL3 porozmawiam.

Osobiście nie podoba mi się nocny rozejm. 90% wspólnych akcji ofensywnych graczy w sojuszu, koalicji, królestwie, czy też znajomych jest realizowana "w nocy" :). Większość graczy planuje swoje "grubsze" ataki na gracza wtedy, kiedy On śpi, tak żeby nie mógł postawić deffa. A nocny rozejm? Ani to zaatakować na noc, czy też puścić fejki, ani to grabić w nocy. Po prostu nudne i przewidywalne. A tak mogę się obudzić o 8 rano, zalogować się na konto, a tam nie mam połowy wioski, bo mi w nocy ktoś wyzerował ;) I to jest zabawa. Gra z rozejmem nocnym jest zbyt przewidywalna, nie można komuś zrobić psikusa, bo grając z sitterami, to od 8 do 24 konto będzie praktycznie zawsze aktywne i nikt nie dopuści, czy to do przejęcia wioski, czy też do wyzerowania. Oczywiście mówie o "aktywnych" graczach. Taka moja subiektywna opinia pisana późną porą.
    Dobranoc! :P

P.S. Rozejm nocny jest dobry dla graczy, którzy mniej graja i są mniej aktywni. Przypilnują konto w dzień, a w nocy nie muszą się martwić. A aktywniejszemu graczowi jest ciężej przejąć wioskę, czy też wyzerować kogoś ;) W dzień jest mniejsze zaskoczenie jak w nocy.

• Dla mnie światy bez rozejmu nocnego to juz nie jest gra strategiczna tylko gnebienie nieobecnych, nie widze w tym nic zabawnego. Rozejm by mógł byc nawet dłuższy, tu wiekszosc normalnych ludzi nigdy nie zgra przez to że gra wymaga sledzenia sytuacji przez caly dzien. Travian pozostanie więc niszową rozrywką dla ludzi co nic nie musza robić cały dzień i moga grać. Wg mnie to tu jest błąd.

• Dla mnie światy bez rozejmu nocnego to juz nie jest gra strategiczna tylko gnebienie nieobecnych, nie widze w tym nic zabawnego. Rozejm by mógł byc nawet dłuższy, tu wiekszosc normalnych ludzi nigdy nie zgra przez to że gra wymaga sledzenia sytuacji przez caly dzien. Travian pozostanie więc niszową rozrywką dla ludzi co nic nie musza robić cały dzień i moga grać. Wg mnie to tu jest błąd.

Serio? Pomyliłeś traviana z simsami :) Travian od początku istnienia opiera się na tym, że im więcej czasu poświęcasz, tym lepsze konto jesteś w stanie stworzyć. Jest mało akcji na serwerach. Masówki. Przeważnie offy są robione tylko po to, by ruszyć je z osady pierwszy raz po 4-5 miesiącach (kryjówek i oaz nie biorę pod uwagę). Chociaż tutaj z tego co widzę wszystko stoi na głowie, więc pewnie większości będzie pasował taki rozejm. Tylko niestety prawdziwym powodem tego jest to, że nie chce wam się grać :) co zabija przyjemność z gry. Coraz mniej osób na serwerach, bo jedyne co tutaj można zobaczyć to masówki i gracze wchodzący na konto raz dziennie. Zakolejkować budynki i wystarczy tego grania. A nocny rozejm? Ogranicza doświadczonych graczy, co moim zdaniem wpłynie negatywnie na poziom serwerów.

• Rozmawiałam w sprawie PL3. Światy gry na chwilę obecną restartowane są na przemian, to znaczy że na przełomie 2017/2018 roku na pewno będzie wersja normalna. Teraz będzie Nocny Rozejm.

Może uda Wam się zmienić taktykę, dopasować ją do warunków Nocnego Rozejmu? Można to potraktować, jako swoiste wyzwanie. Jak sami napisaliście, to gra strategiczna a nie simsy czy prowadzenie restauracji, gdzie wszytko jest serwowane gotowe na tacy.

Co do Nocnego Rozejmu, to jak pisałam, można dopasować go tak, by był przyjaźniejszy dla aktywnych graczy, ale też i by był przyjazny dla mniej aktywnych. Tylko potrzebne są konkretne propozycje.

Rafał 100 % racji .
    Z rozejmem musi być strasznie nudno

Musi? :) Skoro nie grałeś, to może będziesz mieć okazje na sprawdzenie, czy faktycznie jest nudno.

Community Manager
    Travian KIngdoms PL

• Osobiście preferuje światy z rozejmem nocnym i nie spodziewam się żebym w przyszłości próbował grać na światach w których rozejmu nie będzie. Faktem jest, że rozejm ogranicza możliwości graczy którym chce się robić akcje w środku nocy. Ale jak główną taktyką jest wysyłanie ataków w środku nocy, bo ludzie mają jakieś życie poza grą i śpią, to też odstrasza graczy którzy czasu na to nie mają.

Nudno nie jest, a przynajmniej nie bardziej niż na światach bez rozejmu. Problemem jest mała populacja graczy, zwłaszcza tych aktywnych. Utrudnia to wszelkie akcje które przy rozejmie nocnym muszą być dużo większe by miały szanse się przebić.

Rozejm nocny uwypukla też standardowy problem, że nawet jak idzie kilka ataków na jeden cel to jednostki ofensywne z każdego są w zadanych obrażeniach liczone jeden raz a defensywne tyle razy ile jest ataków przy których żyją co zdecydowanie powiększa straty atakujących. Przydałoby się żeby ataki wchodzące w tej samej sekundzie liczone były jako jeden, albo chociażby opcja żeby gracz mógł zebrać wojska z wszystkich swoich wiosek i wysłać jako jeden atak, ale zapewne nie jest to możliwe z powodu tego jak gra jest napisana.

Wypowiedz jednego czy dwóch graczy nie oddaje opinii ogółu. Ja nie widze sensu gry na swiatach bez takiego rozejmu i nie jestem jedyny o takich poglądach.

• Offa robicie w jednej wiosce, natomiast deffa możecie ściągnąć z całego królestwa. To już jest wystarczający powód, by nocny rozejm nie istniał. Kiedyś na pl3 poleciałem o 9 rano offem. ONZ w 3 godziny zebrało chyba ponad 40 bohów :)) Dlatego akcję offowe robimy w nocnych godzinach, by przeciwnik mógł zebrać jak najmniej deffa. Możecie dodać 2 sitterów, macie możliwość wybudowania kryjówek na taką pojemość, że wystarczy wejść raz na 12 godzin, a i tak nikt wam nic nie zabierze z wioski. Nawet możecie zrobić miasta oraz fosy, żeby zyskać jeszcze większy bonus do obrony. Ba! Widać na was ataki na mapie jak jesteście na terenie królestwa! Grałem na 5 serwerach. Serwer po serwerze moje konto nie było praktycznie wcale atakowane. Nawet nie bawię się w stawianie kryjówek, murów i fos, bo z góry mogę założyć, że nikt nie wpadnie. Nie wstawiam zwiadu, bo prawie nikt nie skanuje ekówek. Natomiast wasze wypowiedzi sugerują, że gracie na serwerach, gdzie jesteście atakowani cały czas. Tyle akcji leci, że gracze nie mogą wytrzymać presji. Idziecie spać, a rano budzicie się bez wojska i wiosek... Gdzie? Dajcie znać, gdzie jest taki poziom gry, bo sam mam chyba jakiś niefart, że trafiam na serwery, gdzie przez 5 miesięcy jest może 10 akcji offowych. Jak jest z kim je organizować. Byłem koordynatorem off i deff na 2 edycji pl1, pl3, pl4 i 3 edycji pl1. Poza pl3, gdzie był niby wietnamski poziom serwera wszędzie było bardzo mało akcji off. Na pl1 atakowaliśmy w 4 osoby: Samozwaniec, OAO, Vizygot i Romek. Aż 4 osoby. Wow. Na pl3 było super, bo miałem do dyspozycji naprawdę sporo wiosek offowych. Na pl4 znowu może 5-6 osób na 50-60 w królestwie! Na pl1, który właśnie skończyliśmy mieliśmy do dyspozycji jakieś 10 offów. Jeszcze niektórzy musieli lecieć jednocześnie deff. Co serwer tak jest. Dlatego jesteś naprawdę zdziwiony, że potrzebujecie nocnego rozejmu. On wyklucza jakiekolwiek oblężenia, bo mało kto zdąży dojść w 16 godzin. Co z osobami pracującymi?? Nie lubicie robić akcji wieczorami... Nikt z was nie pracuje? :P Czy może po 16 te akcje? Kto zdąży dojść w 8 godzin katapultami? Czasem się uda, ale jak dla mnie to jest naprawdę poważne ograniczenie akcji offowych. Przykra prawda jest taka, że większość graczy zakłada konta, żeby sztywno klepać domki. Coraz mniej osób gra, bo kompletnie nie ma z kim grać. Kryjówki, sitterzy, miasta, fosy, mury, składki, stałki... Po co? Pop pop pop ;)

• On wyklucza jakiekolwiek oblężenia, bo mało kto zdąży dojść w 16 godzin. Co z osobami pracującymi?? Nie lubicie robić akcji wieczorami... Nikt z was nie pracuje? :P Czy może po 16 te akcje? Kto zdąży dojść w 8 godzin katapultami? Czasem się uda, ale jak dla mnie to jest naprawdę poważne ograniczenie akcji offowych.

Widać, że nie grasz z rozejmem nocnym. Ograniczenie polega na tym, że ataki nie mogą zostać wysłane i nie mogą dotrzeć do celu w trakcie rozejmu. Wysłanie ataku przed rozejmem który dojdzie po jego zakończeniu jest możliwe i z tego co widzę raczej powszechnie się z tego korzysta.

Rozejm nocny ogranicza tak naprawdę jedynie ataki które miały by być wysłane w środku nocy i dotrzeć zanim przeciwnicy wstaną.

• Widać, że nie grasz z rozejmem nocnym. Ograniczenie polega na tym, że ataki nie mogą zostać wysłane i nie mogą dotrzeć do celu w trakcie rozejmu. Wysłanie ataku przed rozejmem który dojdzie po jego zakończeniu jest możliwe i z tego co widzę raczej powszechnie się z tego korzysta.

Rozejm nocny ogranicza tak naprawdę jedynie ataki które miały by być wysłane w środku nocy i dotrzeć zanim przeciwnicy wstaną.

Taka jedna rzecz o której pisał Never, ale chyba Ci umknęło. OFF jest jeden z wioski/miasta. A deffów jest wiele. W nocnym rozejmie możesz wysyłać posiłki. I co? Wysyłam sobie o 21 atak który wejdzie o 8.05. Mój atak sobie "idzie", a do Ciebie wchodzą cały czas posiłki o 22, 23, 3, 4 itd itd. I co? Mój off pada, bo jest pewne, że sie sojusz zorganizuje przez ten czas. Chyba, ze grają jacyś yhym ;)
    A na normalnym puszczasz atak dużo później w nocy i nikt juz nie bedzie w stanie na to zareagować. Wtedy jest duża szansa coś zrobić.

• Taka jedna rzecz o której pisał Never, ale chyba Ci umknęło. OFF jest jeden z wioski/miasta. A deffów jest wiele.

Jakbyś przeczytał mój wcześniejszy komentarz to pewnie byś się domyślił, że mi to nie umknęło ;)

Zwróciłem uwagę na konkretny punkt jego wypowiedzi i wykazałem, że jest w nim błąd wynikający z niewiedzy jak rozejm nocny działa. Nie ma to żadnego związku z tym o czym się rozpisałeś.

• No ok wyślesz 1 oblężenie... Jak dodasz inne ataki, skoro czasy dojścia są różne? Chociaż szczerze wątpię, że ktoś organizuje gruzowanie wiosek.
    Na pl1 jedna akcja wyglądała tak, że wysłaliśmy chyba 8 oblężeń na różne skarbce. Następnie dokleiliśmy katapulty zwykłymi atakami. Chyba 5 wiosek/miast zniknęło, 2 zostały poniżej 50 popa. Na jednej był def i Promil padł :D Z rozejmem nocnym takiej akcji nie wykonasz. Trochę większy rozrzut po mapie i nie zgrasz ataków czasowo, tak jak sobie zaplanujesz. Sam jak napisałem grałem kilka serwerów i miałem prawie 0 ataków na swoje wioski. Nikt nie gra w nocy. Może 2 osoby. Jak ustawiamy deffy, to przecież i tak potrzebujemy całego królestwa, prawda? Chyba, że sami robicie offy na poziomie 100k oraz deffy też mocne :P marzenie. Na pl4 dawaliśmy radę ustawiać deffy do godziny 24. Więc po co wprowadzać nocny rozejm?
    Nie gram na nocnym i nie zamierzam. Ty Tolsimir grasz. No to jak tam jest? Ataki dzień w dzień? Czy może raz na miesiąc ktoś wpadnie na skarbiec? :) Ktoś gruzuje deffowców lub offowców? Czy może jest bezpieczne klepanie domków?
    Na pl1 90-95% offów zostało użyte dopiero po 120 dniu. Część z nich z wioski wyruszyła około 140-150 dnia. Duża część :) simsolandia... Czy po to powstaje serwer, żeby przez 5 miesięcy bić sztywno domki? Warto też zauważyć, że przeciwna koalka była 2 razy większa od tej, w której grałem. Dwa razy większa i nikomu oczywiście nie przeszkadzało, że ludzie grają w masówce. Ino aby wygrać serwer. W jaki sposób nie ma znaczenia. 2 lub 3 razy więcej ludzi? Dlaczego nie. Bezsensu

Robiłem na swoim koncie spore offy. Wysyłanie efektu pracy 2-3 miesięcy za dnia, żeby ktoś grając na niskim poziomie mógł zebrać w 20-30 osób deff jest dla mnie marnowaniem własnego czasu. Tyle, że większość robi szroty na poziomie 20k-40k. Prawie nikt nie wie, że offy powinny iść z taranami :) Niski wkład pracy, to i nie szkoda wysyłać za dnia, jak można w tydzień odrobić :P Jaki największy off miałeś/miałaś? Był na tyle wielki, żeby przejmować się stratą ciężkiej pracy?

• a garbka w czasie rozejmu jest możliwa ?

Dobre królestwo to takie co ma graczy grających w dzień i graczy grających w nocy wtedy ustala się sittów odpowiednio od preferęcij i o każdej porze ktoś czuwa wtedy jest zabawa a nie stukanie popa . Rozejm nocny jest dobry dla tych co mogą grać w pracy a po powrocie do domu nie dotykają kompa jak już tak robicie dajcie serwer z rozejmem dziennym ;) .
    Never ma racje na pl 4 nigdy nie puścił bym swojego offa w dzień :)

The post was edited 1 time, last by wawa#PL ().

• Nie. Dlatego rano jest pewnie gonitwa, kto dobiegnie szybciej :P gale górą! romki też pewnie dadzą rade, ale co z biednymi wolnymi pałkami? :D jakiś germaniec w topce jest? :P

Aż założyłem konto, żeby zerknąć i co? Miodzio.
    top 10 graby od 1 do 10... gal gal romek gal gal germaniec gal romek gal germaniec

Z pewnością nocny rozejm nie ma na to wpływu :PP

I te masówki... Tak, z pewnością musicie mieć tam sporo dobrej zabawy. :PPP