HATA VE YENİLİK ÖNERİLERİ

Upcoming Forum Maintenance Thursday, 04.06.2020
Thursday, June 4th 2020, from 12:00 pm CEST (UTC +2) to approx. 14:30 pm CEST (UTC +2)
Duration: approx. 2 1/2 hours
 • Merhaba oyunda bir çok kişinin problem yaşadığı hatalardan ve getirilebilecek yeniliklerden bahsetmek istiyorum @Odin ilgilenirsen de ayrıca mutlu olurum.


  Öncelikle hatalar ;


  1. Vaha ekranında vahaların görünmemesi bu hatayı muhtemelen herkes alıyordur köy değiştirildiğinde vahalar görünmüyor vaha değiştirilemiyor sayfayı yenilememiz gerekiyor bu düzeltilebilir.
  2. Lobiye girildiğinde sv listesi karışık geliyor oynanmayan serverler gösteriliyor sonradan düzeliyor (3-5 sn) bu düzeltilebilir ve bence sadece oynanılan sv ler gösterilmeli yeni svleri görebilmek için ayrı bir sekme eklenebilir.
  3. Gördükce eklemeye devam edecem...  Çok daha kolaylık sağlayacak yenilikler ;


  1. Yağma listesi için tümü seçeneği eklenebilir örneğin 10 yağma listem var tek tek seçmek yerine tümünü 1 kerede seçip atabiliriz.
  2. Yağma listesini düzenlemek istediğimizde kopyalama seçeneğini daha iyi kullanabiliriz bunun için ise kopyalayacağımız köyleri tek tek seçip hepsini aynı anda kopyalayabilmeli ve silebilmeliyiz.
  3. Aynı zamanda listeye direkt taşı seçeneğide eklenebilir.
  4. 500 nüfusta sınırların sonuna gelinmeli sırf sınırı büyütmek için köyü şehire büyütme zorunluluğu olmamalı. Son olarak kasıt şuanki 250 nüfusta olunan sınırlar 500 olduğunda şuanki 500 değilde 1000 nüfustaki sınırlarakadar büyültülmeli.
  5. Gold üyelikte tarla arama seçeneği eklenebilir.(legendste olduğu gibi)
  6. Son olarakta yeni gelen değişiklik ile krallıkların birleşilip tek bi çatı altında toplanılması zorlaştırılmış bence eski haline geri dönmeli hazine açma sınırı 1-2-4-8-16-32-64 diye gitmeli (eskisi gibi).
  7. Eklemeye devam edecem...


  @Odin

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • mobil uygulamada çok sayıda hata var,
  1- destekleri geri yollarken seçim yok hepsi geri gidiyor.
  2- vaha tıkladığında sorun yaşanıyor
  3- Genel olarak sınır birleştirme için hazine alanı dışında, uc uca köy ekleyerek birleştirme yönetemi eklenmeli, sırf alan birleştirmek için rastgele insanlara derebeylik verilmesi gerekiyor. oysa iki sınır aralara üye eklenerek birbirine temas ettirilirse birleşmeli.
  4- kart açma oyunu temsilcilere açık olmalı
  5- 5dk dan kısa sürelerde ücretsiz tamamlama temsilciye açık olmalı (altın harcama gibi algılıyor oyun)
  6- mobil platform için oyun içi mesaj aplikasyonu yapılmalı, ek bir aplikasyon olabilir. oyun içi mesajlaşma olmazsa olmazdır.
  7- gizli cemiyet haricinde de tüm üyelere ve ittifaklara aynı anda mesaj atılabilmeli, mobil girenlerde mesaj var uyarısı almalı.
  8- mobilde valilere gelen saldırılar görünmüyor çok büyük hata.
  9- en nefret ettiğim hata her asker dönüşünde "askerler geri döndü " yazısı mobilde o anki yapılan işi kapatıyor, epik hata.
  10-pazarda hammadde satarken miktarı ayarlamak için 500-750-1000 ekle butonları olmalı el ile sağa sola çekerek ayarlanmıyor.
  11- mobilde sıralı mancınık saldırısı yapılmıyor tek tek saldırı gönderilebiliyor, daha da kötüsü saldırının varış saati yazmıyor, çok önemli bir ayrıntı. mobilden bu şekilde saldırı atılamıyor.

 • Merhaba,


  Öncelikle geri bildirimleriniz için çok teşekkür ediyoruz. Hatalarla ilgili bize destek merkezinden, her bir hata için ayrı olmak üzere bilet gönderebilir misiniz? Böylece teknik ekibe yönlendirdikten sonra, hatanın ne durumda olduğu, bilinip bilinmediği, tahmini çözüm zamanıyla ilgili doğrudan size bilgi de verebiliriz.


  Bu hata bildirimlerinize, durumu mümkün olduğunca açıklayan ekran görüntülerini de ekleyebilirseniz, size daha az soru sorarak durumu anlayabilir ve aktarabiliriz.


  Mobil uygulamadaki hatalarla ilgili bildirim yaparken aşağıdaki bilgileri de biletle birlikte bize göndermenizi rica ediyoruz;

  • Mobil Uygulama Versiyonu(Uygulama marketinde uygulamayı bulup oradan görebilirsiniz yada doğrudan en son güncel versiyon olduğunu söyleyebilirsiniz.)
  • Kullanılan telefon modeli
  • İşletim sistemi türü ve versiyonu


  Ayrıca hatayı gönderirken hatanın mobil uygulamada mı, mobil tarayıcı da mı yoksa PC tarayıcı da mı meydana geldiğini de bildirmenizi rica ediyoruz.


  Yenilik önerileriyle ilgili; Talep edilen yenilik forumda, bu konu içerisinde veya bilet yoluyla, ne kadar çok oyuncu tarafından tekrar edilirse bunların gerçekleştirme hızı da buna mukabil hızlanır. Bu sebeple başka bir oyuncudan duyduğunuz ve hoşunuza giden fikirleri bizimle paylaşmaya devam etmenizi rica ediyoruz.


  Yukarıda listede gönderdiğiniz önerileri de paylaşacağız.

  --


  Odin


  Community Manager
  Travian Kingdoms TR

 • İlk Düzeltilmesi Gerekenlerden


  1. 10 Bin Hazine Konusu daha düşük Olmalı veya eski sisteme dönülmeli Krallıkların Bölünmesi ayrıca bi saçmalık oluyor
  2. Mobilde Saldırı Geldiginde Bildirim Gelmeli