Askeri Hareket Hız Ayarı

• Arkadaşlar ,

Saldırı hareketlerinde, destek hareketlerinde ve diğer askeri hareketlerde saldırı varış saatini askerlerin mevcut hızları, turnuva alanı ve kahraman eşyaları belirliyor. Fakat biz kendi irademizle de bu sürede değişiklik yapabilmeliyiz. Bu değişiklik süreyi azaltmak değil de arttırmak yönünde olacak tabiki. Benim bunu şöyle bir önerim olacak;

• Askerleri seçip devama bastıktan sonra gelen ekranda bir adet hız yüzdesi butonu olacak. Default değeri %100 olacak, yani sistemin hesapladığı standart varış süresi. Tıklayıp hızı %90, %80, %70....%10 değerlerine düşürebileceğiz. Bunun sonucunda varış süremiz uzayabilecek.
    • Hız yüzdesi butonunun yanında varış saati butonu olacak isteyen de burada hız yüzdesi seçmek yerine direk varış saati yazacak. Bu varış saati hızın %100'den %10'a çekildiği varış saatinden daha uzun bir süre olamayacak.

Örnekler vermek gerekirse;

A şehrinden B şehrine saldırıyoyum;

• ÖRNEK 1 : Seyahat süresi 2 saat 15 dakika tutuyor. Ben HIZ YÜZDESİ BUTONUNDAN hızı %40 seviyesine çektiğimde seyahat süresi 5 saat 37 dakikaya çıkacak.
    • ÖRNEK 2 : Saldırı başlama saati 14:00, seyahat süresi 1 saat 15 dakika, varış saati 15:15 olmak üzere; ben VARIŞ SAATİ BUTONUNDAN varış saatini 16:15 olarak seçiyorum yani seyahat sürem 2 saat 15 dakikaya çıktı. (Sistem maksimum hız yavaşlatma seviy kontrolünü yapıyor buda hız yüzde 10'a çekilmiş olsaydı yeni seyahat süresi 12 saat 30 dakika olacaktı 2 saat 15 dakika 12 saat 30 dakikadan küçük olduğundan seyahat süresi uygundur.

Hem yüzdelik hem varış saatli 2 adet seçenek şekli olması mantıksız görünebilir. Bu bir keyif meselesi, sadece varış saati seçerek yapılacak hız yavaşlatma şeklide bütün işi görür.

Desteklerinizi ve adminlerimizin atraksiyonlarını bekliyorum.

• Bu öneriye karşı fikri olan olan yada destekleyen var mı? :)

En kötü ihtimalle varış saatinin manuel olarakta seçilebilmesi çok önemli çünkü bir çok oyuncu fake saldırılar için aynı süreyi tutturmaya çalışıyor. Bu konuda insanlar çok çok rahatlamış işi kolaylaşmış olur.

Yine bir örnek vermek istiyorum. Manuel olarak varış saati seçimiyle ilgili;

A kişisinin hedefe varış saati gece 04:50
    B kişisinin hedafe varış saati gece 00.10

B kişisi A kişisiyle aynı saatte hedefe varmak için uyumayacak ve bekleyecek. Fakat varış saatini manuel olarak 04:50 yazarsa, ordusunun hızı yavaşlatılmış olacak ve uyku vs. gibi sorunlar çekmek zorunda kalmayacak. Bu bir örnekti.

Aynı A ve B kişisi için farklı bir yorumla örnek vermek gerekirse;

B kişisi A kişiyle aynı saniyede saldırı çıkmak istiyor. Ve bunun için bilgisayarın başında saniyeyi tutturmak için saldırı saati yaklaştığında anlık olarak beklemeli. Saldırı saniyesi geldiğinde saldırmalı. Fakat intenet hızı vs. gibi sebebplerde bu bekleme sonucunda dahi aynı anı tutturamayabiliyor.

Üçüncü bir örnek;

Beni düşünelim. Ben gece saat 04.00 te saldırı yapmak istiyorum. Ama bu saldırımı 00:30 da başlatmak istiyorum. askerlerim çok hızlı olduğundan 00.30 da başlayan saldırı 02.00 da hedefe ulaşıyor. Ama ben varış saatini 04:00 seçersem otomatikmen askeri hızım yavaşlamış, benimde gönlüm olmuş olur. :)

Yani sonuç olarak B kişisini ve beni baya rahatlatmış oluyoruz, hem uyku konusunda hem de gün içinde müsait olamayacaksa bile önceden varış saatini seçerek saldırısını programlayabilmiş oluyor.

• operasyon hazırlamanın ne ayrıcalığı kaldı ? bu oyunda ozman operasyon hazırlama mantığı kalmaz şu saatte herkes girsin dedikten sonra adam istediği bi vakitte açıp saniye saniye o saate saldırısını atabilir yani saat bekleme vs derdi olmaz fakat ozman bu oyun herkes için aynı olur ama eşit olmaz ;) eşitlik ben bi saldırı için gece belli bi saatte kalkıp atmam gerekiyorsa diğeri bunu yapamıyorsa bu benim lehime olan bi durum ama bu dediğin olursa hiç bi ayrıcalık kalmıyacak adam istediği saatte elini kolunu sallaya sallaya saldırısını atabilecek malesef olmamalı büyük kolaylık olur olsa ama bu strateji oyunu...

Ayrıca zaten gelmez bu tip strateji oyunlarının amacı budur
    Yine ayrıca destek durumlarındada tam saniyesine desteği yapıştır ara yapma derdi kalmaz çünkü aynı saniyeye sınırsız sayıda saldırı sokabilrisin o sistemle ve destek atılacak köyün tahıl derdi olmaz saldırı gelmeden 2 saniye önce tüm defler köye girsin 2 saniye sonra köyden çıksın yani bu strateji oyunu olmaktan çıkar biraz :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• operasyon hazırlamanın ne ayrıcalığı kaldı ? bu oyunda ozman operasyon hazırlama mantığı kalmaz şu saatte herkes girsin dedikten sonra adam istediği bi vakitte açıp saniye saniye o saate saldırısını atabilir yani saat bekleme vs derdi olmaz fakat ozman bu oyun herkes için aynı olur ama eşit olmaz ;) eşitlik ben bi saldırı için gece belli bi saatte kalkıp atmam gerekiyorsa diğeri bunu yapamıyorsa bu benim lehime olan bi durum ama bu dediğin olursa hiç bi ayrıcalık kalmıyacak adam istediği saatte elini kolunu sallaya sallaya saldırısını atabilecek malesef olmamalı büyük kolaylık olur olsa ama bu strateji oyunu...

Ayrıca zaten gelmez bu tip strateji oyunlarının amacı budur
    Yine ayrıca destek durumlarındada tam saniyesine desteği yapıştır ara yapma derdi kalmaz çünkü aynı saniyeye sınırsız sayıda saldırı sokabilrisin o sistemle ve destek atılacak köyün tahıl derdi olmaz saldırı gelmeden 2 saniye önce tüm defler köye girsin 2 saniye sonra köyden çıksın yani bu strateji oyunu olmaktan çıkar biraz :)

Aynı köye örnek veriyorum 1 saat, 10 dakkika veya yarım saaat veya 2 saat gibi aralıklarla varış saatli komut verilebilir diye bir kıstas koyarsın bütün sorun çözülür

• Aynı köye örnek veriyorum 1 saat, 10 dakkika veya yarım saaat veya 2 saat gibi aralıklarla varış saatli komut verilebilir diye bir kıstas koyarsın bütün sorun çözülür

ee o varış saatine o kadar süre koyunca karşı taraf ara yapmayacak mı? Farm ville a çevirmeyin oyunu.

• Bu aynı zamanda saldırı türünü anlamayı da engeller adam mancoyla mı geliyor kuşatmaya mı geliyor anlayamayız çok mantıklı değil bana kalırsa

• Arkadaşım bu bahsettiğin hız değerini zaten ayarlayabilirsin. Turnuva alanı ile seviye 20 de senin deyiminle %100 standart hızda çalışıyor, turnuva alanını seviye 19a düşürdüğünde varış süren uzamış olacak. %95 şeklinde senin deyiminle, daha da yavaşlatmak gerekiyorsa turnuva alanını seviye 18e düşüreceksin. %90 şeklinde hız ile gidecek.
    Travian:Kingdoms da merkez binasından 1 seviye yıkma şekli yoksa hammaddelerini biriktireceksin, hangi hızda gideceğini belirledikten sona turnuva alanını altın kullanıp gerekli seviyeye getireceksin ki emek vermiş olasın.

Eğer bu işlemi elle yapmazsan turnuva alanı ile oynamazsan, direkt %100 %90 şeklinde seçim ekranı gelirse
    a - Ben en az 7 8 saat harcayıp operasyon yapmak için didineceğim emek zaman her şey vereceğim, gece uyumayıp kimin kaç sektörden kaç turnuva alanı seviyesi ile gideceğini hesaplayacağım

b- Sen sadece hangi hızın sana yakın olduğuna bakıp o saatte saldırı atacaksın.

Şimdi a mı b mi? emek, zaman, plan ve strateji yapmadıktan sonra oyunu oynamanın ne manası var? Farm villa gibi olmadı mı o zaman. İki koyun bir keçi getirelim en azından kuru kalabalık olur hı?

yeri geliyor 2 gün operasyon hazırlıyoruz, 30-35 saate varan uykusuzluk süreleri çekiyoruz, kız arkadaşımla görüşmediğim oluyor benim ciddi manada operasyon zamanlarında.

Şimdi bunları bırakıp "ultrAslan abi sen saat 19:00 da varacaksın hangi hızın sana yakın olduğuna bak ve saldır" demek çok kolay gelmedi mi ? Nerede bu işin zorluğu :)

tamamen yanlış bir öneri. Kesinlikle desteklenecek bir yanı yok. Oyun savaş ve strateji oyunu unutmayınız.

Travian:Legends tx2 & finals TIRSIN ULAN
    Travian:Legends baltic speed & inx Game of Teuton

• ben iyi bulmuyorum . o kadar hız mesafe hesaplıyoruz . kesinlikle mantıksız geliyor bana . operasyon da ayrı bir konudur . bu arada farmville esprisi sıkıcı . travian diyin . isteyen istedigi gibi oynar . karısmayalım insanlarla dalga geçmeyelim . farmville ye çevirmeyelim ne demek ? isteyen zaten farmville . com yazabilir . tarayıcıya . küçük espriler yapmayın .