EN HIZLI 2. KÖY KURMA [TÜRKÇE]

 • Lütfen aklınızda bulundurun !
  Bu rehber, ikinci köyü kurmak için, tecrübeli oyuncuların bu yoldan yararlanması içindir.  En iyi klavuzu kullanıyorsunuz fakat yinede en çok arzu edilen 15 tarlalı köyü ele geçirmek için şansınız yok mu ?
  Çaresizce Gladyatör Kaskını alanları/satanları kovalamaktan bıktınız mı ?
  Karanlık tarafa hoşgeldiniz, Kurabiyelerimiz var... ve birazda büyümüz. =)


  ... Ve şimdi biraz daha ciddi =)


  Bu bir şaka değil, 3 Yerleşimci eğiteceksiniz ve standart yolları kullanarak herkesten 1000 KP önde olacaksınız ve gladyatör kaskları onlara yardım edemeyecek.
  Ama herşeyin bir fiyatı var ! ve bunu ödemek zorundasınız.... Fakat biz altın konusunda konuşmuyoruz...
  Aklıma gelmişken, eğer plus hesabınız ve 60-70 altınınız varsa yardımcı olur.


  Bütün stratejilerin inişi ve çıkışları olabilir. Bu bir istisna değildir.


  Ancak bu yol hem bireysel kişileri hemde ittifakları zenginleştirebilir.


  Ben bariz şeylere fazla dikkat etmeyeceğim bunun için yeni başlayan klavuzları var.


  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


  Avatarınızı kaydedin ve başlangıcı tamamlayın.  Haydut kamplarını temizlemeye başlayın. Ne kadar hızlı temizlerseniz bir sonraki haydut kampı çıkma süresi o kadar kısalır ve ikinci köyünüzü kurduğunuzda ilk 7-8 Haydut kampının çıkma süresi tanımlanır.


  Aşşağıda belirtilmeyen gereksiz hiçbirşeyi inşaa etmeyin. Bu arada molozları kaldırın ve görevler için kaynak kazanın. 10-15 Dakikadan fazla süren hemen her şeyi tamamlayın.


  Dikkat edin, hiç bir kaynağı kaçırmayın. Molozları kaldırırken ve görev ödüllerini toplarken Tahıl Ambarınızı ve Hammadde Deponuzu kontrol edin. Gerekirse NPC kullanın.


  .:İNŞAA SIRASI:.


  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


  1. Tüm tarlaları 3 Seviye yapın. (Lütfen sadece tarlaları !)


  2. Hammadde Deposunu 6 Seviye yapın.


  3. Tahıl Ambarını 5 Seviye yapın.


  4. Kışlayı Seviye 3 yapın.


  5. Sığınağı Seviye 1 yapın.


  6. Elçiliği Seviye 1 yapın.


  7. Pazar Yerini Seviye 1 yapın.


  8. Merkez Binayı Seviye 5 yapın.


  9. En ucuz Askeri Birimden 25 Adet eğitin.


  10. Kökşü Seviye 5 yapın.


  11. 3 Yerleşimci eğitin. ( Lütfen aklınızda bulundurun ! 3. Yerleşimciyi eğittiğinizde ödül kazanacaksınız. Hammadde Deponuzu ve Tahıl Ambarınızı kontrol edin, asla kaynak kaçırmayın ! )


  12. Merkez Binayı Seviye 10 yapın.


  13. Merkez Binaya girin ve Köşkü yıkın. ( 3. Yerleşimciyi eğittikten sonra yıkın. Bu hızlı bir 2. köy için sizin ilk fedakarlığınız. )

  14. Hammadde Deposunu Seviye 7, Tahıl Ambarını Seviye 6 yapın.


  15. Köşkü yıktığınız zaman Molozları kaldırın. (6-10 için kaynak harcamamış olsanızda, yıktığınız zaman 6-10 seviyelerin kaynaklarınıda alacaksınız. Bunu hedefimiz için bir ödül olarak düşünün.)


  16. Akademiyi Seviye 10 yapın.


  17. İmalathane inşaa edin ve ödülü alın, ardından İmalathaneyi yıkın ve Molozları kaldırın.


  18. Belediye Binası inşaa edin.

  18. Merkez Binasına girin ve Akademiyi yıkın. (Başka bir fedakarlık daha, bunun için altın kullanın.)


  19. Tahıl Ambarını Seviye 8 yapın.


  20. Belediye Binası inşaa edin.

  21. Festival düzenleyin.


  22. 2. Köyünüzü kurun.  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


  Arkadaşlar orijinal konudan elimden geldiğince çevirdim.
  ORİJİNAL KONU: TIKLA

 • ben yeniyim oyunda kusuruma bakmayın ama belediye kurmak için akademi 10 istiyoror.önce akademiyi yık demişsin sonra belediyeyi kur yazmışsın öyle oluyormu ki yıkıp tekrar kurmak zorunda kalmayalım. ayrıca bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. iyi oyuınlar

 • Bunu denedim, x3 oyunda (arada uyuyakaldığım için)10 saatte 2. köyü kurdum. ancak burada gördüğünüz şeylere ek olarak şunu söyleyebilirim.


  1)25 asker basmak tamamen saçmalık, ancak tek mantığı şu olabilir, haydutları hızla temizlemek yenisinin gelme vaktini de daha erkene alıyor. Ben mantıklı bulmadığım için 5 asker bas görevinden sonrasını uygulamadım, tavsiye etmiyorum.


  2)BÜTÜN kaynaklarınızı 3. seviyeye çıkarın. Ödüllerini aldıktan sonra ileriki adımlarda kaynağınız bitmeye yakın başka bir kralla konuşup size menhir atmasını isteyin. Bu yolla hem harcadığınız kaynağı geri alıyorsunuz, hem de görev ödülü+o arada yaptıkları üretim cebinizde kalıyor. Ayrıca sonradan teker teker kaynakları yıkmakla uğraşmıyorsunuz.(sadece mancınıkla yıkılabiliyorlar)


  3) Köşk değil saray yapın. Biraz daha fazla kaynak harcamanız gerekecek. Ama zaten sadece 5. seviyeye kadar siz geliştiriyorsunuz. Sonraki 5 seviye kendiliğinden geliyor. Yıktığınızdaysa harcadığınızdan çok daha fazla kaynağı yıktığınızda molozlardan toplayacaksınız.


  Aklıma başka bir şey gelirse buraya eklerim. Ama yukarıdaki rehberden memnun kalmadım. Bir gün yenisini yazmak gerekebilir. Optimize bir rehber değil.

 • Merkez,depo,ambar seviye 5 ten sonra saray seviye 10 a yükseltin. Hammadde alanlarını birer adet 5 seviye ve diğerleri üçüncü seviye olacak şekilde geliştirin. Krallık tarafından çekildiğinizde size 5-6 paket 2000 birim hammadde ve 10-12 paket buğday gelecektir. Bunları göçmen eğitmek için kullanın.Sarayda daha fazla kültür puanı üretildiğinden festival basmayabilirsiniz.