Açık Arttırmada Satılan İtemin Gümüşleri Direk Satıcıya Gitse Nasıl Olur?

 • Açık arttırma kısmında item satarken sabit bir gümüş kazanmak yerine açık arttırmaya konulan ürün kaç gümüşe satılırsa o miktarın satıcının hesabına aktarılması daha uygun olmaz mı?
  Mesela ben +11 sağlık puanı veren Yenilenme Miğferini 2600 gümüşe direkt satacağıma, bu ürünü sistem 2500 gümüşe açık arttırmaya çıkarıp , itemi alan kişi 12000 gümüşe kadar çıktıysa itemi satan oyuncunun hesabına açık arttırma sonunda 12000 gümüş geçse daha güzel ve doğru bir yöntem olmaz mı? teklif veren olmazsa item satılmayıp geri heybeye gelse mesela ?
  Açık arttırma kısmı daha keyifli olur bence. Meceradan ne gelecek acaba diye merakla beklediğimiz gibi satışa çıkardığımız ürünün sonucunu da merakla takip etmemiz oyuna farklı bir boyut getirir bence. Sadece Travianın kazanmasının yanında kullanıcıların da bu şekilde ödüllendirilmesi güzel olur bence.

 • Merhaba @Ha Lee' m


  Önerdiğiniz sistem kulağa hoş gelse de sistem birçok suistimale elverişli.Önerdiğiniz sistem oyuncular arası gümüş transferine olanak sağlıyor,daha kötüsü bir oyuncunun başka hesaplardan kendi sattığı ürüne absürt teklifler verebilmesine olanak sağlıyor.Bildiğiniz gibi gümüşler altına çevrilebiliyor.Sistemdeki açığı kullanmak isteyen oyuncular haksız yollarla altın sahibi olmuş olurlar.Bu da oyunda eşitsizlik oluşturur.


  Şu andaki sisteme gelecek olursak bu sistem Travian Legends'teki sistemin düzeltilmiş hali.Yukarıda bahsettiğim şeyler Travian Legends'te yaşanmış olaylar.Oyunda kullanılan sistem sayesinde herkes neredeyse eşit kazançlar sağlamış oluyor,eşitsizlik en aza indirgeniyor.Oyuncular arası gümüş ticareti büyük usulsüzlüklere yol açabilir.


  Bunlar benim düşüncelerim fakat sizin önerinizi oyun yöneticilerine ileteceğiz.


  Hayırlı Ramazanlar,iyi oyunlar !

  --

  DarthVader

  Moderator
  Travian Kingdoms TR