Oyun Dengesi

• Oyunun ilk zamanlarında birlik vardı ve oyunda tek birliğin alıp başını götürmesiyle diğer birlikler oyundan kopuyordu.
    Daha sonra bunu önlemek için krallık sistemi getirildi ama bu da çözüm olmadı. Bu seferde yer değiştirme ile herkes
    büyük krallık nerede ise oraya yığılmaya başladı. Bakıyorsun bir krallıkta en az 250 oyuncu var, diğer krallıklar 50 oyuncuyu zor buluyor.
    Daha denk bir mücadelenin olması ve oyundan zevk alınması için yeni bir sitem getirilmesi uygun olacaktır.
    Yeniden birlik sistemine dönülüp ancak buna da kısıtlama getirerek (En fazla 20 oyuncu) ve daha değişik düzenlemelerle
    oyundan zevk alınan bir şekle geçirilmesi uygun olacağını düşünüyorum.

• Merhaba @ONDÖRT#TR

Bahsettiğiniz gibi çok kalabalık krallıklar bazen can sıkıcı durum oluşturabiliyor.Oyun yöneticilerinin bununla ilgili planlarının olduğunu duydum.Biz sizin önerinizi de ileteceğiz onlara.

İyi oyunlar dilerim !

--

Guiden

Moderator
    Travian Kingdoms TR

• Oldukça hayati bir konu, öncelikle başlığı açan @ONDÖRT#TR arkadaşımın eline sağlık.

Bu oyun gerçekten de bir grup oyunu yani birden fazla oyuncunun bir araya gelerek oluşturduğu çoğul yapılar üzerine. Ama beyinsiz bir beden olmayacağı gibi aynı zamanda bir ekip oyunu: her grubun merkezinde işin başı olan ekipler var. Bu ekiplerin yönetim ve taktik becerileri de önemli. Böylesi bilinçsiz bir kitleleşmeyle ekiplerin başarısının ölçülmesinden uzaklaşılıyor ve daha niteliksiz ekipler yarışın son safhasına ulaşıyor. Dolayısıyla bunlar arasında kazananın kim olduğu da, meşru bir sonuç olmamakla birlikte, onlar haricinde kimseye bir anlam ifade etmiyor. Bunu destekleyen ekiplerse zaten aslında bu niteliksiz ekipler. Ben bu sorunun kaynağını oyunun dinamiklerinde değil ama insanların çoğunun bu hatalı düşünce yapısında ve adil bir oyun çıkarmaya isteksiz olup, meşru ya da gayri meşru, kazanmak için her yolu kendisine hak görme eğiliminde buluyorum. Oyunun vizyon ve misyonuna açıklık getirmek kurallar koymaktan daha etkili olacaktır diye düşünüyorum.