Krallık Sınırları

• Hazine alanı olarak 1000 nufusta 4x4 kare alanı içini veriyor.

Yeni hazine binası açmak için gerekli miktarı toplayamayan krallıklarda oyuncular sınır dışında kalıyor. Bizim talebimiz ise sınırarın genişletilmesi. mesela;

100 nufusda 3x3
    250 nufusda 4x4
    500 nufusda 5x5
    1000 nufusda 6x6

ya da buna benzer bir düzenleme yaılma imkanı varsa çok iyi olur

SİZİN KRAL OLDUĞUNUZ YERE BİZ DEMOKRASİ GETİRİRİZ..@AHİ

• kesinlikle katılıyorum
    en azından 1000 nufuslu hazınelere 6x6 bi alan verilmelidir
    oyun başında 1000 nufuslu şehirdeki hazineye 6x6 fazla diye düşüne bilirsiniz ama oyun ilerledikçe güçsüz krallıkalar yıkıldıkca hazıne açmakda zorlasdıkca göreceksınız kı 6x6 çok daha iyi olacak en azından bunu test server da deneye bilirler
    birde test server da 1 krala 3 derebeyı krallık birleşiminde 2 kral 6 derebeyi denenmesini öneririm
    saygılarımla

fatihkaraca

• bu konuda ben daha farklı düşünüyorum. Zaten amaç birlikleri genel olarak savaş içinde tutmak. Ve şu anki kareler zaten 8x8 nerdeyse 6x6 dan kastınız hazine köyünü merkez kabul edince 6 kuzeye 6 güneye 6 doğuya 6 batıya gitmesi buda 12x12 demektir. bunun nasıl bir alana yayılabileceğinin farkında mısınız? ayrıca bu konumda kralların ve derebeylerinin alacakları vergilerle valilerle nasıl bir haksız rekabet doğacağını hiç düşündünüz mü?

1. kingdoms sürümü; Oyunun ilk sürümünde 3 kral 7 derebeyi vardı ve krallar köy sayılarının yarısından 1 fazla olacak şekilde hazine aktişleştirebiliyordu. Bu durumda 10 köyü olan 3 krallıklı bir birlik kral başına 6 dan 3 kraldan 18 21 tanede derebeyi ile hazine açtığnda 39 hazine alanına sahip olabiliyordu.
    2. sürümde ise 1 kral 4 derebeyi mevcuttu ama krallar her 4k hazinede bir alan açabiliyordu. ilk kral ve derebeyinde hazine gereksinimi olmuyordu. yani 12k hazinede 5 köyde hazine alanı açılıyordu. ama 20k hazinede 7 tane açık oluyordu.

bu eski iki versiyonda da insanlar kendilerini oyun alanlarını kenarına çekip hiçbir savaş yaşamadan wow sonuna kadar devam ediyordu buda oyunun başını ve sonunu çıkarttığımızda 100-120 günlük bir zamanın savaşsız ve sadece asker basıp üretim yapmakla geçmesi demekti.

Şu anki sistem ile zafer puanı katkısını ve alan arttırmak için earlygame ve midgame de krallıklaır savaşa ve karşılıklı hazine alımına zorluyor. Bu sadece oyun hem daha heyecanlı hemde her aşamasında oyuncuların aktif olması gereken bir sisteme dönüyor.

• Görüşlerinize saygı duymakla beraber malesef katılmıyorum. Büyük krallıklar oyunun ilk 40 50 gününde alacağı vergilerden fedakarlık ederek pekala 75. günde 400(9-10 hazine köyü) köyü kapsayabilecek yayılım yapabilirler. Belki çok iddialı olacak ama sadece TR1 izleyin :D

Ayrıyeten Kingdoms da krallar ve derebeylerin de herkesi sınıra alma gibi bi zorlukla karşılaşması da güzel bişey. Ayrıca malesef eskisi gibi 100.günde günlük 3 milyondan fazla vergi alan krallar göremicez.

• Bence Travian yöneticileri savaşa karşılar.Savaşmayalım diye gece barışı modu eklediler yahu <X