Değişiklik Günlüğü Android v1.2.19

• Sevgili oyuncularımız,

Bu sürüm daha çok Taş Anıt çağının hazırlıklarına ve Gece Ateşkesi turlarının en iyi hale getirilmesine odaklanıyor.

Geliştirmeler:

• Varsayılan saldırı türü kaldırıldı.
    • Taş Anıt çağı uygulamaya geldi. Mltest turu için bu değişiklikler şu anda önemli.

• Davetler: Krallıklarına taşınmanız için bir kraldan davet aldıysanız, artık yer değiştirme davetini göreceksiniz.
      • Taş anıtlar: Rezerve edilmiş harita karelerinde, bu alanın dolu olduğunu gösteren büyülü bir Taş Anıt göreceksiniz.
      • Raporlar: Başarılı bir taşınmadan sonra, toplanan hammadde yığınlarının miktarını içeren yer değiştirme raporunu göreceksiniz.
      • Sarf malzemeleri heybede gösterilir. Onları kullanırken sadece tarayıcı sürümünde bölebilecek veya birleştirebileceksiniz.
    • Gece Ateşkesi turları: Gece Ateşkesi zamanında bir saldırı hazırlamaya çalıştığınızda çıkan hata mesajında artık bunun sebebini görebileceksiniz.
    • Çalıntı malların tahıl miktarı: Krallık sınırları içinde çalıntı malları satarken alacağınız tahıl miktarı artık doğru bir şekilde gösterilecek.
    • Çalıntı malların varış zamanı: Satmadan önce, çalıntı malların satışının ne kadar süreceğine dair zaman aralığını görebileceğiniz bir seçenek yoktu. Artık kahraman heybesindeki çalıntı bir mala tıkladığınızda görebileceksiniz.
    • Sohbette bağlantı paylaşımı: Mobil sohbette ayarlama yaptık, böylece artık sadece dahili bağlantılar çalışıyor. Yasal şartlar bu hamleyi gerekli kıldı.
    • Bilgelik Kitabı: Bir Bilgelik Kitabıyla yetenek puanları sıfırlandığında boşta kalan bu puanlar artık doğru bir şekilde gösteriliyor ve tüm değerler sıfıra dönüyor.

Tam değişiklik günlüğünü İngilizce olarak görmek için şuraya gidin: Android APP Changlog v1.2.19

Travian Kingdoms Ekibiniz

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• ayrıca telefonla bağlandığımda kahraman seviye atlarken hammaddeye seviye veremiyorum. sürekli alttakiler üst üste geliyor. pc başına geçinceye kadar kahraman seviyesini hammadde de arttıramıyorum. lütfen bu konuya bir çare bulun.

• ve yine telefonla bağlanırken haydut kamplarına giden saldırıları göremiyoruz. saldırıyı gönderiyorum ama bi süre sonra kamp ortadan kayboluyor.

• android uygulamasını kullanıyorum pc moduyla çok farklı ve yavaş çok fazla eksiği var en büyük sorunlardan biride açık olan raporu veya sayfayı kapatmak için geri tuşuna basıyorsun yavaşlıktan dolayı kapanmıyor basmadı sanıp bir daha basıyorsun direk hesaptan çıkıyor tekrar bağlanmak zorunda kalıyorsun ve bu işlem yine çok yavaş muhtemelen telefondan verilerle oynamasınlar diye önbellekten çalışmıyor her defasında her işlem için veri çekmeye çalışıp bir sürü bekletiyor hele ki haritayı açayım dersen zaten çok bekletiyor beklerken ekran ışığı kapanıyor açınca bir daha verileri yeniliyor yine bekletiyor mesaj gelse mesajlara girip tekrar oyuna gir yine tüm verileri tekrar çekiyor yine bekletiyor pc modunda yaptığın şeyler mobil uygulamada yok tek tek yazmama gerek yok sanırım bilinen birşeydir mobil uygulamanın eksikleri çok fazla onu göz ardı edeyim desen yavaşlığı başlı başına can sıkıcı oyundan soğutuyor. kuzenim bana oyun gösterdi ben ona bu oyunu gösterdim onun gösterdiği oyun benzeri mantıkta çalışıyor fakat saldırıları age of empires gibi yönetiyor görsel online bir oyun ama çok çok daha hızlı onu görünce oyunu kapattım göstermedim bile bu yavaşlık iğrençti şimdi ilk aklınıza gelen telefon kötüdür internet yavaştır olabilir telefonum note8 kuzeniminkide note8 hatlarımız aynı ve 3g ile bağlanmıştık telefondan oynamaktansa oyuna girmemeyi tercih edip pc başına geçmeyi beklediğim zamanlar bile oluyor ve sanırım tek problem yaşayan ben değilim oyuncular arasında aynı problemler konuşuluyor bilginiz olsun

• Atak adlı arkadaşın dedikleri doğru.

Oyunun mobile optimizasyon süreci epey sıkıntılı ve zahmetli geçmiş olmalı zira 14 senelik bir oyunun yapısını android veya ios mantığına öylece uyum sağlaması beklenemez, bu normal karşılanacak bir durum. Mevcut zaman diliminde millet mobil oyunlara ağırlık veriyor çünkü pratik. Travian pc çıkışlı bir oyun olduğundan arge meselesine özellikle mobil konusuna çok ilgi beslenmemiş labilir, nedeni ise çekirdek kitlenin bunu bir pc browser oyunu olarak kabullenmiş olması. Bu dediğim sadece unsurlardan biri elbette. Yapımcı ekibin ise vidaları gevşettiğini düşünüyorum nedense. 2006 senesinden beri belli aralıklarla haşır neşir olduğum oyunun hurdayı dönmesini istemem bu yüzden geleneksel Travian kültüründen taviz vermemek anlaşılır bir vaziyet lakin rakipleri yol alırken Travian'ın sürekli arkasına dönüp "la ne yollar katettim be" diyeceğine dörtnala koşması gerekiyor.