• Dost mě zajímalo jak je to s řešením multi účtů, tak jsem si založil dva účtu na jednom serveru, nenápadně jsem se podporoval, například podporami, čistěním vesnic, které pak vyberu z hlavního účtu a po pár dnech jsem se z dalšího třetího účtu nahlásil podpoře jako multi účet. Po cca týdnu po nahlášení mi pořád jedou účty hladce a na třetí mi účet mi jen administrátor napsal, že se na to podívá. Za týden toho teda moc nevymyslel a já se klidně podporuji dál z jedné ip adresy, jsem na účtě zhruba v jeden čas a částečně se podporuji. Pro větší autentičnost jsem si poslal na oba účty pár zlatek a je vidět, že pokud hráč platí, tak mu nehrozí žádné nebezpečí, ikdyby měl těch účtů víc. Dost mě takové hraná štve, protože ho provádí spousta spoluhráčů i protihráčů a travian team s tím nic nedělá.

• Dobrý pokus a palec nahoru za to.

Rozhodně jsem stejného názoru, administrátoři moc multi účty neřeši, za dobu mého hraní jsem jich nahlásil dost a nikdy nebyl multiučet potrestán.

A jak jsem věděl že jde o multiúčet? Někteří hráči už jsou "známé" firmy a dělají to každý server.

Jediné jak řeší multi účty je že blokují posílání surovin, což je dost blbé řešení, když posíláte přebytečné obilí spoluhráčům, jste blokován, naprosto zbytečně.

• Zdravím,

o situaci s multi-účty víme a pracujeme na nápravě. Bohužel zde lidé zneužívají výsad svobody, kterou jim hra dopřává - ano ke svobodě patří i odpovědnost za své činy, což zde, zdá se, spousta hráčů nechápe. V současné době přecházíme na lepší systém, který nám pomůže multi-účty a skriptaře lépe odhalovat. Bohužel se musíme vydat směrem ala EET (což mi je osobně proti srsti), právě kvůli této (české, ačkoliv nikoliv výlučně české) mentalitě. Bohužel jakmile bude tento proces automatizován, pak vám rozhovor a smlouvání s adminem již moc nepomůžou - podle response kódu bude ihned jasné, jakého přestupku jste se dopustili a se strojem se již smlouvat nedá :-) Tolik k vývoji.

S pozdravem,

Tkey za team TK

• Hm, promiň, trošku do toho vidím a to co tu píšeš mi nepřijde jako realita. Několik lidí ti tu napsalo, že jsou tu známé firmy, které tohle dělají každý server. Proč už nejsou ti lidi vymazaní a zabanovaní? Na co čekáš?

To je jednoduchý - neděláš nic, protože vám nesou peníze. Takže vlastně ve vašem zájmu není tyhle lidi blokovat.

Že jsou to furt ti stejní, kteří se sdružujou +/- do dvou nebo tří furt stejných království a pak jsou první skoro všude a pořád, to musíte vidět taky. Hraju třetí server a vidím to. Takže já beru tuhle tvoji odpověď spíš jako vyhýbavou výmluvu.

Totiž i ten robot jde nastavit a pokud mu nastavíš, že se nemá koukat na hráče, co si za kolo koupí 100 a víc zlatek, tak to bude furt to stejný. Takže proč neinstruuješ adminy už teď, aby tohle jednání banovali? Jestli máš málo lidí, tak jsem ti k dispozici (605388517).

Takže tohle je fakt smutný téma, ale bez toho, aby tohle odhaloval fakt pečlivě člověk, co bude studovat statistiky serverů atd. to odhalovat nepůjde.

(-Nicméně jak chceš identifikovat dva hráče na jedné síti, kdy jeden má zástup na druhýho a ten první je jeho mladnší brácha, co to kliká jednou týdně pro radost a ten druhej je profihráč, co to kliká většinu času za bráchu (což pravidla neporušuje, ale bude to vypadat jako multiaccount)?

-Tvoje opatření povede akorát k tomu, že se tihle podvodníci naučí využívat VPN a pak budeš dělat co? Nic.

-Vymyslet nějaký fakt funkční řešení imho není možný. I kdybys zakázal používat VPN (přístup CZ only) a zakázal více připojení z jedné IP, tak ti to stejně budou přečůrávat VPNky v ČR. )

Bohužel jakmile bude tento proces automatizován, pak vám rozhovor a smlouvání s adminem již moc nepomůžou

Stroj bude místo admina odpovídat ve stylu:

Zapněte kůkýs, zkuste jiný prohlížeč, nikdo nám tuhle chybu nehlásil - je to váš výmysl.

Počkat, nejsou ty stroje už aktivní? Jeden mi často odepisuje nějaký Tkey :-D už jsem ztratil nervy psát tomuhle stroji na support, měli by ho naučit nějaké nové fráze.

• Stroj bude místo admina odpovídat ve stylu:

Zapněte kůkýs, zkuste jiný prohlížeč, nikdo nám tuhle chybu nehlásil - je to váš výmysl.

Počkat, nejsou ty stroje už aktivní? Jeden mi často odepisuje nějaký Tkey :-D už jsem ztratil nervy psát tomuhle stroji na support, měli by ho naučit nějaké nové fráze.

Kdyžtak už vymažte "kůkýs", zkuste jiný prohlížeč atd., bohužel velká část problémů se takto vyřeší - ala slavný výrok z IT crew: "Zkusila jste to zapnout a vypnout?" (a ono to fakt často pomůže). Ne každý je "IT-expert" a u velkého množství lidí, co mi píše to opravdu pomůže. A pak jsou taky lidi, kteří mi řeknou, že jiný prohlížeč ani zkoušet nebudou - browsery se sice snaží interpretaci kódu unifikovat, ale často to není 100% a proto i tato rada - obdobně u dalších častých problémů - "když slyší za sebou dusot kopyt, čekáš koně a ne zebru". Smysl tvé stížnosti chápu, ale čím vícekrát se zde přání objeví, tím větší má šanci na implementaci. Na vašem hlase záleží -> viz MC 15 - chceme znát Váš názor!

Jsem rád za tvůj vstup, celá situace je samozřejmě složitější a nemá jednoduché řešení. Jednoduché řešení mají za následek většinou hrozné věci - jednoduché řešení navrhoval například i takový ten pán s divným knírkem a jeho stoupenci, co rádi zvedali své pravé končetiny pod určitým úhlem....no nedopadlo to moc dobře. Avšak uvažoval jsem, o rozšíření teamu (oboustranná reflexe je nutná při řešení problému), po otestování nového SW nejspíš na fóru vypíšu pozice na administraci tebou zmíněných úkolů (něco jako Uncle Trav needs you). V současnosti pracujeme na likvidaci uživatelů botů - to se automatizací dá řešit lépe, neboť vstup "nečlověka" se dá poznat lépe - je zde méně proměnných. Multi-účty samozřejmě řešíme také, avšak komplexní vyřešení problému je složitější aneb "kdo chce psa bít, hůl si najde".

S pozdravem,

Tkey za team TK

• @Tkey Nebudu používat edge/ie, protože nejste schopni udělat fungující aplikaci ;)

..nejen desktop, ale i mobilní.

Ale, abych tě ušetřil odpovědi - jsem jedinej kdo to hlásí, problémy mám jen já, chápu.

The post was edited 1 time, last by JaLe ().

• JaLe ... sorry kámo, Fedora x64 + FF, všechny aktualizace, jedu na dvoujádrovým dědečkovi s 4GB RAM a jede mi všechno parádně.

Tkey - oproti tomu ta androidí aplikace, to je lepší nic jak tohle. Jako to, že neumíš vyřešit posun čísla suroviny vůči obrázku na různé typy zobrazení, to je prostě akorát nedostatek času v odlaďování, nic jinýho. ;) takže máš pravdu tak 50/50 v tom, že je chyba na straně uživatele :D

• JaLe ... sorry kámo, Fedora x64 + FF, všechny aktualizace, jedu na dvoujádrovým dědečkovi s 4GB RAM a jede mi všechno parádně.

Tkey - oproti tomu ta androidí aplikace, to je lepší nic jak tohle. Jako to, že neumíš vyřešit posun čísla suroviny vůči obrázku na různé typy zobrazení, to je prostě akorát nedostatek času v odlaďování, nic jinýho. ;) takže máš pravdu tak 50/50 v tom, že je chyba na straně uživatele :D

Nějaké chybky jsou a budou....pravidelně je předávám teamu, který je řeší. Často i nějaké vyřeší, ale implementací nových věcí do hry zase vznikají další a tak stále dokola :-)
    Ohledně apky - já jsem zažil dobu, kdy nebylo nic a dost mi apka na cestách scházela....není ideální, já to vím, vy to víte, vedení to ví...snaží se jí neustále zlepšovat a občas se jim to i daří - zprvu nešlo ani z apky posílat zprávy ani zobrazovat reporty pořádně (okej, reporty pořád nejsou moc dobře všechny, ale jdou). A navíc je ta apka aspoň naše a TK za ní zodpovídá....takže je aspoň relativně bezpečná....což se o různých "fan-made" apkách jinde nedá úplně říci :-)

• Multi ucty a pouzivaci script - to je definicia CZ serverov. Z casu na cas sa vyskytnu aj na medzinarodnom servi, ale na CZ je ich mam pocit najviac a podpora s tym nic nerobi, preto sa neoplati hrat CZ servery.