15cropper – Geri Bildirimleriniz Bekleniyor!

 • Konu ile alakalı değil ama, bu demircide yaptığımız geliştirmeler akademideki araştırmalar bır köy yerine tüm hesabı etkilese daha güzel olmaz mı ? bir köyde askerler teknolojik gelişmeye ugruyorlar da hemen yan köydekiler bi haber mi kalıyor bundan

 • Merhaba,


  Şimdiye kadar ortaya konan artılar ve eksileri paylaşmak istiyorum.


  Artılar:

  • Daha fazla takım oyunu(hem krallık hem arkadaş grubu olarak)
  • Daha fazla PVP, aktif NPC köyleri
  • 15c alanları NPC'ler koruyor olacak ve ulaşım zorlaşacak


  Eksiler:

  • Önerilen haliyle tecrübeli oyuncular daha fazla yarar sağlayacak ve yeni oyuncular için oyun daha da karmaşık olacak
  • Savunma oynayan oyuncular 15c elde edebilmek için saldırı oynayan oyunculardan yardım almak durumunda kalabilir
  • PVP oyunda PVE özellik

  --


  Odin


  Community Manager
  Travian Kingdoms TR

 • Gayet yerinde bir yenilik. Belki şartlar biraz daha kolaylaştırılabilir özellikle defans oyuncuları için.

  COM ve TR forumunda gördüğüm ortak yorumlar hep 100'den aşağı ekiple oynamayan, multi hesapla tarla geliştirip sonra ana hesabından reisleyen kişiler bu yenilikten ''PVP oyuna PVE özellik mi olur? Yeni oyuncular nasıl anlayacak?'' gibi bahanelerle yakınmış. Minareyi çalan kılıfını hazırlar demişler. Taş anıt (menhir) ile multi hesaptan 15li alımının önüne az çok geçildi ama hala oyuncuları caydırıcı düzeyde değil.


  Bu yeniliğin multi hesapları tarlalı köy elde etmek için kullanımını azaltacağına inanıyorum. En azından TEST oyun dünyasında denenmeli.

 • 15c köylerinin WW köyleri gibi ele alınması, yani merkez köy yapılamaz duruma getirilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? 18

  1. Evet (9) 50%
  2. Hayır (9) 50%

  Sevgili oyuncularımız,


  Değerli geri bildirimleriniz için tekrar teşekkür ederiz. Tüm geri bildirimlerinizi birkaç beyin fırtınası ve toplantı ile şirket içinde değerlendirdik. Sonuç şu şekildedir:


  Bu konsept ile devam edeceksek, PvE yaklaşımını azaltmaya ve haritadaki boş 15c alanları boş olarak tutmaya karar verdik.

  Bu tartışmayı kapatacağız çünkü geri bildiriminiz konsepti tamamen değiştirdi. Önerimizin bir sonraki iterasyonunu bir sonraki konu ile yeniden görüşlerinize sunmamız daha mantıklı olacaktır.


  Şimdilik, sadece son bir soruyu cevaplamanıza ihtiyacımız var. Ankete katılarak bize yardımcı olun.


  Bazılarınız zaten 15c'yi merkez köy olarak kullanma konusunu ele aldı. Onları WW köyleri gibi ele almanın ve merkez köy olmalarını yasaklamanın bazı geçerli sebepleri olabilir. Öte yandan, bu sınırlama bazı oyuncular için çok zor olabilir.


  Travian Kingdoms Ekibiniz

  --


  Odin


  Community Manager
  Travian Kingdoms TR