15cropper – Geri Bildirimleriniz Bekleniyor!

 • 15-cropper-discussion-forum.jpg


  Sevgili Oyuncularımız,


  15 tarla alanlı(15c) harita karelerine yerleşmek için olan yarış hakkında bazı tartışmalar vardı. Yeni Menhir özelliği ile, öncekinden daha hızlı bir şekilde 15 c'ye ulaşmak mümkün. Ayrıca, oyun turunun tamamını oynamayan oyuncular bu tarlaları başkentleri yaparak başkasının almasını engelliyorlar.


  Oyuncuların 15c'yi almasını zorlaştırmak istiyoruz. Bu hedefe ulaşmak için bir çözüm düşündük ve size sunmak istiyoruz. Lütfen çözümü okuyun, bize sorular sorun ve geri bildirimde bulunun.


  Temel fikir, 15c alanlarının hepsinin NPC şehri ve 9c alanlarının yarısının NPC köyü olmasıdır. Haritada halihazırda var olan Natar köyleri gibi fakat biraz daha farklı.


  Peki bu sizin için ne anlama geliyor?


  15 c alabilmek için yapılan yarış artık olmayacak.


  Temel olarak, bu alanları ele geçirmek için ilk önce NPC köylerini yenmeniz gerekir ve doğrudan yerleşemezsiniz. Amaç, oyuncuların bu alanları almasını daha rekabetçi hale getirmektir.


  İki seçeneğiniz var: Ya köyleri ele geçirmek ya da onları tamamen yıkmak ve yerleşim için yer açmak.


  Her iki seçenek de bir reis yetiştirmek veya mancınık-koç yetiştirmek gibi uzun süre gerektiriyor.


  Dahası var:

  Bazı oyuncular, Natarlar tarafından daha fazla saldırı almak istedi. Bu yeni NPC şehirleri ve köyleri, cesur ve intikamcı nüfus ile doldurulacak. “Saldırı stratejileri” nin 3 ana durumu var:


  1. Durum: Aktif olarak komşulara saldırı

  • NPC köyü, onlara saldırmanı beklemeyecek. Birkaç hafta sonra hedeflerini arayacaklar ve onları yağmalamaya başlayacaklar.

  • Saldırılarını yalnızca bir oyuncuya yoğunlaştırmayacaklar, ancak yakınlarındaki oyunculara yoğunlaştıracaklar.(5 kare yarıçapı). Saldırılarla her zaman sürekli rahatsız edilmemeniz için, yalnızca günde bir kez saldırırlar. Ancak saldırının zamanı zaman zaman değişmektedir. Bundan dolayı NPC'lerin yanına yerleşmek isteyip istemediğini düşünmelisin. ;)

  • Bu saldırılara karşı kendinizi çok iyi savunursanız size hammadde sandığı gibi küçük bir ödül vereceğiz.

  • Tabii ki bu NPC'lere karşı savunma asker sayınızı düşürüyor, bu yüzden onlar için bir önlemimiz olacak. Askerlerin sadece% 75 kadarı(veya daha azı) kalırsa, NPC köyü saldırı almadıkça saldırmayı durduracak.(sonraki durum)


  2. Durum: Geri Mücadele

  • NPC'lere saldırmaya başladığınızda, sadece kendilerini savunmakla kalmayacaklar. Onlara kimin saldırdığını hatırlayacak ve bu oyunculara geri saldıracaklar. Bir noktada onlarla savaş veren tüm oyunculara saldıracaklar. Bu, farklı oyuncuların hedef alınacağı anlamına gelir.

  • Asker gücü daha fazla olan oyuncular, askerleri daha az olanlara kıyasla daha sık ve daha güçlü hedef alınacaklar.

  • Yine de, daha az sayıda askere sahip oyuncular küçük ödüller kazanma şansına da sahip olacaklar.

  • İlk aşamadaki gibi, askerlerin sadece% 60'ı kaldığında, NPC'ler oyunculara saldırmayı bırakacak.


  3. Durum: İntikam saldırıları

  • Bu durum bir NPC köyü / şehri ele geçirdikten / yıktıktan sonra ortaya çıkacaktır.

  • NPC'ler artık intikam için sahadalar ve kaybettikleri köye / şehre 5 dalga halinde saldırırlar. Bunun anlamı: savunmaya hazırlanın.

  • Bir savunma taktiği olarak, birliklerini köyden göndererek saldırıları atlatmayı seçebilirsin ya da savaşı kabul edersin ve köyünü iyi savunursan, her dalga sana ve destekçilerine özel bir eşya verecek.


  Özel Sorular:

  • Bu NPC birliklerine karşı başarılı bir şekilde savunma yapıldığında ne tür küçük ödüller veya özel eşyalar verilmesini istersiniz? Hammadde sandığını düşündük. Başka bir öneriniz var mı?

  • Bu yeni NPC kabilesi, mancınık ve koçbaşları ile oyuncu binalarını ve hatta tüm köyü tahrip etme gücüne sahip olmalı mı? Böyle olursa, hangi tür kısıtlamalar olmasını tercih edersiniz? Yoksa bu seçenek kesinlikle olmamalı mı?

  • Değiştirmek isteyeceğiniz başka bir şey var mı? Bu düşüncemiz hakkında genel fikriniz nedir? Sizce, bu yeni özelliğin başka yararları olacak mı?


  Geri bildirimlerinizi bekliyoruz!


  Travian Kingdoms Ekibiniz

 • 15 li sayısı mevcut durumdakinden daha fazla olacaksa düşünülebilinir ama sayıyı aynı tutacaksanız mantığı yok. neden? sınırlı sayıda ki 15 li yi illaki birileri alacak ha eski düzende, ha yeni düzende daha zorlu yoldan farketmez ancak fark yaratanlar sahip oluyor 15 li ye. 15 li yi merkez köy yapınca alınmıyor diye birşeyde yok 2. köye sahip olduğu an mancınıklarla yıktığınızda 15 li sizindir bence en az npc köyleri kadar zorlu bir süreç bu

 • Merhaba, oyunu renklendirmek için çabanızın olması güzel. Öncelikle aynı İP üzerinden iki hesap işletiminin kaldırılmasını önermenizi rica ediyorum.


  15 li sayısı çok fazla değil. Yine de Oyuncuların bir takım fedakarlıklarla sahip oldukları 15 lileri merkez köy yapmalarını daha da zorlaştırmanın eğlenceli olması mümkün kılınabilir. Ancak NPC den alınan köyün içerisinde binalarının seviyesi yüksek tutularak almak için verilen çaba ödüllendirilmelidir. Büyük kışla, Büyük Ahır ile birer tane Büyük Ambar ve Büyük Deponun kurulu olması süper olur. Reis ile alındığında sur yıkılmadı ise sistem tarafından sıfırlanmamalıdır. % 50/100/150 gibi tahıl ve ham madde vahaları ile desteklenmesi de eğlencenin boyutunu değiştirebilir. Ayrıca 15 lilerin lokasyon dağılımlarının da iyi yapılması önemlidir. 9 lular içinde aynı düzenlemenin kolaylaştırılmış olanı uygulanabilir. Oyunun yönü NPC köylerine doğru değişecektir belki ama eğlenceli olabilir.

 • Zaten oyunda yeteri kadar 15c ve 9c yok iken,olanlarda da vahalar kısıtlı iken tarla alımını geciktirmek oyunu daha çok p2w'e yönlendirir.Aktif oynamayan hesapların hızlıca silinmesi veya o hesapların merkez köylerinin değiştirilmesi daha basit ve zararsız yöntem.


  Sizin bahsettiğiniz durumda 15li alımı en az 15 gün uzuyor reis gereksiniminden dolayı.Tarla geliştirme,altyapı derken kısıtlı oyun süresi kısalıyor.Bu da 15c ve 9c alımının yarardan çok zarara yol açmasını sağlar.Oyuncular 6c ve 7c köylere yönelir.O köylerde tahıl sorunu boy göstereceği için daha çok altını(parası) olan aradaki farkı uçurum boyutuna çıkartır.

 • 15li almayı zorlaştırmak yerine aktif olmayan hesapların silinmesini hızlandırırsanız daha iyi olur. Server başında başlamayanlar için iyi bir durum olmaz. İki üç gün sonra başlamış birisi 15liye yakın çıkarsa, yanındaki gelişmiş oyunculardan gelecek saldırılar yetmeyecek bir de 15lilerden mi saldırı alacak. Çok gereksiz uygulama...

 • bir 15 li almak için bu kadar uğraşmaktansa ekstra köy kurmak daha mantıklı ki savaş açısından bakarsak natarlarla savaşmaktan rakiplere fırsat kalmaz topyekünde bakılırsa her türlü zarar çok fazla angarya yüklüyor oyuna ...

 • Mantıklı öyle bedavaya 15 li olmamalı , orasının bi ayrıcalığı olmalı , adam 15liyi almış merkez yapmış ayda bi giriyo anlamsız boşta yatan bi 15li , ayda bi girecek oyun zaten alamaz dolayısıyla 15 tarla işe yaramış olur . Tebrikler güzel yenilik. Bekliyoruz.

 • Oyunda zaten savaş WW dönemine kadar yok denecek kadar az.Bu sistemle birlikte WW döneminde bile savaş olmucak artık.Basılan askerler NPC'ler ile savaşıcak ama savunma konusunda bir değişim olmucak hatta tahıl derdindrn dolayı oyuncular savunmaya bile yönelebilir.Devasa savunmalar görürüz WW içlerinde.Ama hem geç alınan tarlalar,hem NPC köyleri ile savaşlardan dolayı saldırı askerleri yetersiz kalacak.Bu değişiklik gerçekleşirse artık ilk seviye rushlayan ekipler oyunu kazanacaklar.WW yıkımı gibi heyecanlı dinamikleri görmemiz imkansız olacak.


  Dediğim gibi daha basit yollar var :


  1) Daha fazla tarlalı köy

  2) Daha fazla Natar köyü

  3) Daha iyi vahalar

  4) Oynamayan hesapların hızlıca silime alınması veya köylerinin map köşelerindeki köyler ile değişmedi.O köyler natara bile dönüşebilirler.

  5) NPC köyü mantığı aslında iyi olabilirdi tarlalı köylerin yerini almak dışında.Gri bölge oluşturmak daha mantıklı olabilecekken oyuncuların tarla almalarını zorlaştırmak tamamen yavaş oyun istenildiğini gösteriyor.Bu da oyuncuyu düşünmekten çok Travian Games'in daha çok kazancı düşündüğünü gösteriyor.

 • Bence mantıklı oyun içinde sadece farmville oynayan kesimin azalmasına sebeb olur bence sadece de asker basıp yağmaları grilerden toplayıp saldırı oynayan askeri kesildikten sonra da oyunu bırakanlar var bunlarında ya hiç başlamamasına yada adam akıllı oynamalarına sebeb olur bence hatta yeni oynayanlara da oyunu öğretici nitelikte ayarlanırsa oyunu anlamalarını kolaylaştırır.

 • Amaç, oyuncuların bu alanları almasını daha rekabetçi hale getirmektir.

  Amaç, oyuncuların bu alanları alması için daha fazla ALTIN almasına sebep olucaktır..


  Bu problemin çok daha basit ve makul çözümleri mevcuttur. Ama sizin bulduğunuz yöntem biz oyuncular için hiç mantıklı değil.

 • cermen harici diyer ırklar oyuna başlamaz çünkü özeliklede romada asker çok pahalı ve zaman açısından uzun süreler alıyor maliyet+ zaman cermende böyle bi durum yok 2 ırkı öldürmüş olur bu uygulama
  oyuna eklenmesini öneriye susnan admin ve yazılımcı arkadaşlar bu şekilde uygulama yerine wow etraflarına belirli bir süre 1 veya 2 haftada bir wow etraflarına sınırlı tahıl köyü ekleyerek o köylerin alınması için mücadele verilse oyun dahada keyiflenir örnek her wow civarına 6 tane 15 li 6 tane 9 tarla köyü gibi bi sınırlama yapıla bilir
  diger türlü oyunda çok kopmalar kesinlikle başlayacaktır oyuna zevk yerine oyuncu kaybı yaşatacaktır sayın adminler şahsi fikrimdir