MC 15 - chceme znát Váš názor!

 • 15-cropper-discussion-forum.jpg

  Vážení hráči  ohledně MC 15 , proběhlo hodně diskuzí. S novou funkcí Menhir je možné dosáhnout 15c ještě rychleji než dříve a je tedy na čase znovu vyvolat diskuzi. Dalším důvodem plánované změny je také fakt, že hráči, kteří nehrají celé kolo tyto důležitá pole nějakou dobu blokují například tím, že si tam udělají své hlavní vesnice. Chceme aby boj o tyto pole byl více kompetitivní. K dosažení tohoto cíle navrhujeme změny uvedené níže, ale záleží zde hlavně na vašem názorů a přáních! Přečtěte si prosím koncepty níže, pokládejte otázky a dejte nám konstruktivní zpětnou vazbu.


  Základní myšlenka změny je taková, že všechny MC 15 pole budou NPC města a polovina 9C polí budou NPC vesnice. Obdobně jako existující natarské vesnice, avšak s určitými rozdíly.


  Co by to znamenalo pro vás přesně?


  Počáteční závod v zabírání MC 15 se dost omezí.

  V podstatě budete muset nejdříve porazit NPC nepřátele, aby bylo možné takové pole získat. Záměrem je, aby se zvýšila obtížnost získání takového pole hráči a zároveň bylo více prostoru pro projevení soutěživosti.


  K dispozici jsou 2 možnosti -> Buď takové vesnice přebrat nebo je zničit a založit vesnici novou. Obě možnosti jsou však časově náročnější než dosavadní řešení.  A dále!


  Mnoho hráčů vyžadovalo více interakce ze strany hry (např. útoky natarů apod.). Nový typ NPC, který bude obývat tyto nové vesnice, se bude různě chovat, avšak vždy mstivě a podle :-) Je ale na vás rozhodnout jak by se měli chovat! Máte možnost přímo ovlivnit vývoj hry.

  My zatím navrhli 3 možné cesty, kterými se při vývoji těchto nových NPC vydat a ty jsou:
  1) Aktivní útok na sousedy

  • Kmen NPC nečeká, až je napadnete. Po několika týdnech začnou samovolně útočit na své sousedy.
  • Kmen nebude hráče napadat cíleně (opravdu si na vás nezasednou :-) ), ale budou náhodně útočit na hráče v oblasti 5 polí okolo vesnice. Aby jste nemuseli neustále odrážet útoky, budou útočit maximálně jednou za den. Čas útoku se však bude různit a tak toto berte v potaz, pokud by jste chtěli poblíž těchto vesnice založit vesnici svou.
  • Pokud na vás kmen zaútočit a vy se ubráníte, dostanete malou odměnu navíc.
  • Samozřejmě nebude mít kmen nekonečné suroviny a jejich útoky a jednotky mají své limity, pokud jim zbude pouze 75% z celkových jednotek (+-), pak přestanou útočit a pokud na ně nezaútočíte, tak vás nechají.

  2) Oko za oko!


  • Když začnete útočit na NPC kmeny, budou se bránit a budou si to pamatovat :-) Zaútočí na vás zpět! Útočí na všechny hráče, kteří zaútočili na ně
  • Hráči s větší vojenskou silou budou zacíleni častěji a hráči s menší méně.
  • Avšak i hráči s nižší vojenskou cenou budou moci při úspěšném bránění vyhrát určitou odměnu
  • Stejně jako v první navrhované verzi jakmile NPC kmenu zbude méně než 60% (+-) jednotek, přestanou útočit.

  3) Za kmen! Útoky z důvodu pomsty!


  • Tento případ nastane po dobytí / zničení vesnice / města NPC
  • Kmenové jednotky se hodlají mstít a jdou po dobyvateli! A to pěkně v 5-ti vlnách. Takže se dobyvateli braň.
  • Pokud se dobyvatel ubrání, dostane za to odměnu a nebo se svými jednotkami "dodgne"....volba je na něm. Odměna se udělí i těm, kteří zašlou dobyvateli do vesnice obranné podpory a tato odměna bude značnější.  Specifické otázky:

  • Které odměny myslíte, že by byly pro jednotlivé úkoly vhodné a fér? My přemýšlíme o udělování surovinových truhlic různé velikosti. Líbí se vám to nebo prahnete po něčem jiném?
  • Měli by NPC kmeny disponovat obléhacími stoji a možností ničit budovy a i celé vesnice? Nebo by to bylo moc OP? Pokud by se vám tato možnost líbila, tak jaké by měli být omezení pro obléhací stroje pro NPC kmeny?
  • Je něco dalšího, co by bylo potřeba v těchto konceptech či cestách změnit, upravit či doplnit? Budete z těchto změn těžit? Na co se těšíte?


  Těšíme se na Vaši zpětnou vazbu.


  S pozdravem


  Váš tým Travian Kingdoms


  P.S: Vaše připomínky budou předneseny vývojovému teamu a zakomponovány do hry, ať je tedy váš hlas slyšet!!! Chcete vývoj ovlivnit i více? Zavítejte i na com fórum a "zalajkujte" Vám sympatické řešení -> odkaz zde:
  [discussion] 15cropper – your feedback is needed

 • Nemyslím si, že vzít hráčům možnost co nejdříve získat dobré MC je správná volba jak udělat hru více interaktivní, protože tohle je něco co k této hře neodmyslitelně patří. Server je oproti klasice dost krátký a bude velmi málo času vystavět kvalitní hlávku, proto pokud to chcete implementovat měli by tyto NPC MC být po dobytí vystavěny adekvátně ke stáří serveru.

  Odměny surovinové truhlice super.

  Pokud mají útočit, tak určitě i stroje .

  PS: Domnívám se, že hráč co chce rychle dobré MC je typ hráče, který v něm utratí i dost zlatek především za npc, možná škoda se vzdát tohoto příjmu?

 • Ahoj,

  já bych to ještě trochu okořenil a to tím, že jednotky NPC budou občas bránit i šedé vesnice, aby to trochu odbouralo mikrofarming a útočilo se spíš víc na reálné hráče. Jinak je dobrý nápad trochu přibrzdit TOP farmery a trochu jim zkomplikovat přebrání MC.

  Ze tří výše uvedených variant se mi líbí 3. Ta první trochu simuluje současné loupežnické tábory, druhá je dost pasivní, když nebudu útočit já oni nezaútočí taky, proto ta 3, bude to výzva, když za to bude odměna, možná by kromě surovinových truhlic mohla přijít občas i odměna nějakého itemu :)


  Tounda

 • Díky za vaše názory a podněty. Pokud se Vám líbí i návrhy ostatních, oceňte je "lajkem" nebo můžete taky vypíchnout, co se Vám líbí a nelíbí, samozřejmě je možné jednotlivé vývojové cesty kombinovat. Pro inspiraci určitě zavítejte i na anglické fórum (odkaz viz. výše). Dám dohromady vaše jednotlivé myšlenky a nápady, ty budu prezentovat později nejspíš jak na com fóru, tak vedení společnosti..... návrhy a myšlenky s největším ohlasem mají samozřejmě větší šanci na to být uvedeny do hry samotné :-)

  Ještě jednou díky za vaši aktivitu, jestli o možnosti vyjádřit se ke změnám neví vaši spoluhráči, nebojte se jim to připomenout! Buďte motorem změny :-)

  Tkey za team TK

 • MC 15 jsou vesnice, kde je místo normálního rozložení polí větší počet obilných polí - je jich méně, jsou poměrně vzácné a ideální hlavně pro ofenzivní hráče - v této vesnici si lépe udrží velkou armádu, aniž by jim umírali hlady :-)

 • Dodatek k mému názoru výše - Určitě je toto upravení lepší než menhir. To je velice silné, neboť to, že si každý král naportuje svoje známé guvernéry hned k sobě, je dosti silné na start vůči těm co začínají a neznají žádné hráče. Další negativum je to, že král založí druhou vesnici u divu. Tam hodí menhiry a naportuje si tam celé království. Tudíž hráči co nebudou hrát krále, tedy guvernéři, jenom čekají, až král založí druhou vesnici. Pak se stačí registrovat, založit ves, nechat se povýšit na vévodu, pak abdikovat (díky povýšení se stanete členem, byť jste na druhém konci mapy) a pak čekat na port přímo k divu a všichni si postaví vesnice u divu. Dosti silné a přál bych si, aby tohle zmizelo.

 • Dodatek k mému názoru výše - Určitě je toto upravení lepší než menhir. To je velice silné, neboť to, že si každý král naportuje svoje známé guvernéry hned k sobě, je dosti silné na start vůči těm co začínají a neznají žádné hráče. Další negativum je to, že král založí druhou vesnici u divu. Tam hodí menhiry a naportuje si tam celé království. Tudíž hráči co nebudou hrát krále, tedy guvernéři, jenom čekají, až král založí druhou vesnici. Pak se stačí registrovat, založit ves, nechat se povýšit na vévodu, pak abdikovat (díky povýšení se stanete členem, byť jste na druhém konci mapy) a pak čekat na port přímo k divu a všichni si postaví vesnice u divu. Dosti silné a přál bych si, aby tohle zmizelo.

  Tvůj názor byl vzán v potaz a přednesen i na COM fóru. Avšak sblížení lidí a větší socializace jsou součástí hry a byly cílem uvedení Menhirovy éry. I v reálném životě je dobré si udělat pár přátel....síla jedince se nesmí podceňovat, avšak v množství je také síla ;-) Celkově mají chystané změny udělat hru více "sociální" a pomoci těm "osamělým vlkům" se začlenit do komunity - přeci jen pak dostane hra nový rozměr (kladně i záporně):-)

 • Všechny návrhy vypadají velice dobře, aspoň MC na začátku nebude mít každý jen tak dostupné, protože takhle ho obsazují hráči kteří třeba hrají chvilku a akorát tam překáží. Cesta odměň je velice dobrý nápad a díky tomu že budou i útočit si hráč aspoň natrénuje na začátku obranu, která se začátku úplně chybí když jste v nějakém silném království tak si na Vás nikdo nedovolí a tohle by byl pro začátek dobrý trenažer na obranu!:) už se těším až ty změny nastanou, je sem se chtěl zeptat jestli se to bude týkat jen nových světů co budou nebo se to bude implementovat i do světů to už začali?

 • Já bych důrazně doporučil zrušit menhiry.

  - Vede to k tomu, že se lidi sdružují do království podle toho, kdo je s kým kámoš a nový hráči tím pádem mají asi tak stokrát horší pozici.

  - Nevede to k většímu zapojování nováčků do hry. Totiž ono to funguje tak, že lidi co spolu kalí v hospodě se nahážou do jednoho království a když pak máš jinej názor, tak tě ve všem "demokraticky" přehlasujou. Což je hra nanic.

  - Vede to k tomu, že stále ti stejní dělají stále ta stejná království, čímž jejich králové mají OBROVSKOU výhodu proti těm, co ke hře přistupují tak jak se má. Totiž nedomlouvat se napříč servery. Podle mě by se hráči měli domlouvat kdo s kým bude až na základě toho, jak jsou umístění na mapě atd a ne podle toho, že minulej server hráli s Ponym, tak na dalším zase. (Kdybyste chtěli psychologickej rozbor osobnosti lidí, kteří si kompenzují nedostatky v osobním životě podváděním ve světě virtuálním, psal jsem na to práci :D)

  - Vy se vůbec nemáte snažit zapojit osamnělé vlky do hry (já jsem osamělý vlk a dělám to proto, že prostě nechcu hrát s těma 15ti letejma děckama a číst jejich kydy. Rád jsem sám a vyhovuje mi to tak) - naopak to co té hře škodí, jsou uskupení jako Veteráni. Pokud se zkušení hráči nebudou snažit dělat si svoje království a bojovat proti kámošům a předávat tak zkušenosti nováčkům, bude to dopadat furt stejně. Mrkni na novž servery, od začátku do konce nuda a je jasný, kdo s kým je. + tam teda zkušení hráči dělají to, že píšou nováčků a s těch dělají špehy. Za což bych popravoval, protože to ku*ví hráče hned ze startu.


  Takže ano, ztěžujte to těm 20-30 stále stejným lidem, kteří dělají furt to stejný na maximum! MC15 ztížit, obranu udělat co nejagresivnější vůči těmhle powergamerům a opakovačům co neumí nic jinýho, než klikat furt to stejný dokola. IMHO to lidem kazí hru, mě teda určitě. (opakovači a jejich multi-účty)

 • Všechny návrhy vypadají velice dobře, aspoň MC na začátku nebude mít každý jen tak dostupné, protože takhle ho obsazují hráči kteří třeba hrají chvilku a akorát tam překáží. Cesta odměň je velice dobrý nápad a díky tomu že budou i útočit si hráč aspoň natrénuje na začátku obranu, která se začátku úplně chybí když jste v nějakém silném království tak si na Vás nikdo nedovolí a tohle by byl pro začátek dobrý trenažer na obranu!:) už se těším až ty změny nastanou, je sem se chtěl zeptat jestli se to bude týkat jen nových světů co budou nebo se to bude implementovat i do světů to už začali?

  Jsem rád, že se ti navrhované změny líbí. Pravděpodobně se to dotkne až nových světů. Obrana je důležitá :-)
  Díky za tvůj feedback. Menhir éra vzešla právě z četných požadavků hráčů, kteří chtěli být právě poblíž svých známých. Když to "nevychytali" tak se "spawnnuli" na druhé straně mapy a byli buď dost omezení nebo zpomaleni. Většina hráčů zatím přijala změnu kladně, pokud by bylo více hlasů proti, začali bychom uvažovat o změně či úpravě. BTW dobrý námět na sepsání práce :-)

 • Myslíte si, že bychom měli zacházet s 15c jako s WW vesnicemi a zakázat jim být hlavní vesnicí? 30

  1. NE (17) 57%
  2. ANO (13) 43%

  Vážení bojovníci a bojovnice,


  Děkujeme vám za cennou zpětnou vazbu a živou diskusi. Při dvou brainstormingových setkáních a dalších dílčích setkáních jsme interně vyhodnotili všechny vaše připomínky. Toto je náš současný závěr:


  Pokud budeme pokračovat v realizaci této koncepce, rozhodli jsme se již nyní o redukci drastického zvýšení PVE přístupu a zachování i několika prázdných polí 15c na mapě - majoritní podíl hráčů ze všech serverů se takto vyjádřil (tedy změna bude nejspíš menšího rázu, než jsme původně zamýšleli).


  Tuto diskusi ukončíme, protože vaše zpětná vazba zcela změnila plánovaný koncept. Z toho důvodu dává větší smysl diskutovat o nové iteraci v novém vlákně diskuze.


  Prozatím potřebujeme jen odpovědět na poslední otázku. Pomozte nám tím, že se zúčastníte hlasování. Jedná se o MC 15 (15c).


  Někteří z vás již řešili téma mít 15c jako hlavní vesnici a omezení. Byly vyřčeny různé názory, že by se mělo s 15c vesnicemi zacházet jako s WW vesnicemi (divy světa) - bylo by tedy zakázáno je mí jako své hlavní vesnice. Na druhé straně to může být příliš drsné omezení pro hráče. Chceme tedy znát váš názor. Na základě vašich názorů budeme konat a nebo ne :-)


  Jen to nejlepší do dalších dní!

  Tkey za team TK

 • a co takto zmenit celkovy system vyzivovania jednotiek? spocitat produkciu obilia za hraca a proste tolko moze mat jednotiek dokopy bez toho aby isiel do minusu s obilim. a je na hracovi ci bude mat jednotky v 10 dedinach alebo len v jednej...

  alebo obilie by zabezpecovalo maximalnu populaciu a z tej populácie potom cez dane mat zlato alebo nejaku menu a mat jednu cenralnu pokladnu v ktorej by muselo byt dostatok zlata na vyzivovanie jednotiek (ze by jednotky nezrali obilie ale ich vydrziavanie by stalo zlato resp. nejaku inu menu...)