OYUN KURALLARI İLAVE;

• Merhaba,
    Yeni açılan serverlarda gördüğümüz kadarı ile ciddi sayıda oyuncu iki hesap ile başlıyor oyuna. Bu durum online süresi yüksek oyuncular için uğraş yaratmak amacı ile sistemsel olarak onaylanmış olsada, diğer oyuncular için sakıncalar doğurabilmektedir. Şöyle ki : Oyuna Kral olarak başlayıp, belirgin rakiplerin arasında kalan krallık alanını da kullanılmaz yada kullanmayı geciktirici olmak adına tatile almak, bir hesaptan defans askeri üretip diğer hesaptan saldırı askeri üretmek ve bu sayede üstünlük sağlamak gibi bir çok örnek verilebilir. Oyunu güzelleştirmek adına aşağıdaki kurallar oyun kurallarına ilave edilebilir ise,

1- Tatil Modu'nun bir ay boyunca tüm oyuncular yada en azından kral olarak başlayanlar için kapalı olması,

2- Krallık kurmuş ve terk edilmiş hesaptaki hazinenin otomatik olarak kapanması,

3- Aynı PC den iki hesap açanların aynı bölgede hesap açamaması ve aynı bölgeye köylerin taşınamaması ( makul bir mesafe min. 30 kareden daha yakına kurulamaması gibi )

4- İki krallığın üyelerinin %20 ve daha fazlası Aynı PC kullanıcıları ise karşılıklı olarak saldırı, yağma ve destek işlemlerinin her iki yönde kapatılması,

5- Kral olarak oynayan oyuncuların krallık üyelerinden iki hesap ile oynayan oyuncuları ve hangi hesaplara sahip olduklarını görebilmesinin sağlanması,

6- Kral olarak oynayan oyuncuların krallık üyelerinin temsilcilerinin kimler olduğunu görebileceği bir raporun eklenmesi,

7- Gizli bir cemiyet kurmaksızın Kral ve Derebeyleri tarafından krallık üyelerinin asker ve tahıl durumunun görülebilmesi,

oyunun kullanıcılar açısından kalitesini oldukça arttıracaktır.

• Merhaba,

Yeni Rakı'nın önerdiği değişikliklerle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Aralarından birkaçı(yada belki hepsi) üzerinde uzlaşırsak, öneri olarak oyun tasarımcılarımıza iletelim.

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• Merhabalar,

Yeni Rakı`nın önerdiği değişikliklerin herkes için faydalı olacağı görüşündeyim ve haksızlığı ortadan kaldıracaktır bu değişikliklerin en kısa sürede uygulanmasından yanayım...

• Yeni Rakı`nın önerdiği değişikliklerin herkes için faydalı olacağı görüşündeyim ve haksızlığı ortadan kaldıracaktır bu değişikliklerin en kısa sürede uygulanmasından yanayım...

• Yeni Rakı nın önerileri oyunun daha adil şekilde yürümesine olanak sağlayacak. Bence bu konunun üstünde durulması lazım.

• 3- Aynı PC den iki hesap açanların aynı bölgede hesap açamaması ve aynı bölgeye köylerin taşınamaması ( makul bir mesafe min. 30 kareden daha yakına kurulamaması gibi )

4- İki krallığın üyelerinin %20 ve daha fazlası Aynı PC kullanıcıları ise karşılıklı olarak saldırı, yağma ve destek işlemlerinin her iki yönde kapatılması,

5- Kral olarak oynayan oyuncuların krallık üyelerinden iki hesap ile oynayan oyuncuları ve hangi hesaplara sahip olduklarını görebilmesinin sağlanması,

Bunlar yasak olan şeyler değil mi oyunda ? Hani her oyuncu sadece bir hesap açabilir,multi açmak yasaktır gibi kurallar var oyunda ama siz bu kuralı delip,yasallaştırmak istiyorsunuz =O  Odin Bence kendisinin ve krallığının hesaplarını incelerseniz hoş olabilir,bu da bir kanıttır :whistling:

giphy.gif

The post was edited 1 time, last by LVGD ().

• LVGD Aynı ipden hanımıyla kardesiyle iş arkadasıyla oynayanlar var bence önce okuduğunuzu anlayın ve ona göre yorum yapın anlatılmak istenen kendi 2 hesap açıp reisleyen veya diğer krallıklarda casusluk yapanların açığa çıkarılması amaçlanıyor

(5- Kral olarak oynayan oyuncuların krallık üyelerinden iki hesap ile oynayan oyuncuları ve hangi hesaplara sahip olduklarını görebilmesinin sağlanması, nı da kopyalamıssınız siz görebiliyorsunuz sanırım?)

• mantıklı ve makul sonuç olarak ben cift hesap vs bu tür şeylerin adaletli bi oyunun dişina çıktıgına ianıyorum , bir çok örneğini yasadık !

yeni rakıya katılıyorum şahsen ,

THE COF - (Cengaver Ordunun Fedaileri)

• 3, 4 ve 5. maddeler haricinde katılıyorum. Zira ilgili maddeler çoklu hesap kullanımını farklı bir kalıba sokup sunulmasından başka bir şey değil. TR1n serverinde o kadar çoklu hesap kullanan var ki bariz bir şekilde buna rağmen TK multihunter ekibi göz yumuyor yahut hiç caydırıcı olmayan çok ufak ve nadir ceza veriyor.

Ayrıca oyundaki casusluk vb. işlerinin rekabeti arttırdığı ve oyuncuları traviana daha da bağlımlı yaptığı gerçeğini unutmazsak bu maddelerin çoğunun hayata geçirilmeyeceğini düşünüyorum.

• Gerçekten o kadar çok multi hesapla uğraşıyoruz ki bazı serverlarda keza şuanda TR1n de olduğu gibi. Bu konuda kalıcı çözümler alınması gerektiğini düşünüyorum yoksa herkes en az 2-3 hesapla başlıcak serverlara.