Hodnocení komunity - co vás pálí, co vám chybí, co se vám líbí?

 • Nápad: Vytvoření pouta začátečník vs učitel


  Toto mě přijde naprosto zbytečné. Však král vlastně celé království má zájem na pokladech od každého svého guvernéra a je v jeho zájmu aby hráče vedl k co nejlépe. A zde nastává problém komunikace. Chat jak jsem psal v jiném vláknu je naprosto nevyhovující a v tomto stavu nepoužitelný pro hru tohoto typu. Jinak by stačilo aby nováčci měli více pokladů potom se o ně králové budou prát a i motivovat. Navíc budou mít výhodu surovinovou (prodej pokladů) a jak s ní naloží je už jejich věc. Nějaký ochranný bonus nepomůže hře ten se nechá dobře zneužít viz jmenování vévodou a následným zástupem a hned máte zabezpečenou pokladnu tak že se stane nedobytná

  No jo ale taky záleží na tom co nováček staví. Ve Většině případů, když se kouknu přes zástup na nováčkův účet tak staví hrozný kraviny, který jsou pro něj uplně zbytečnný a tak se hru nenaučí. Spíš je potřeba jim to vysvětlit co a jak stavět. Že ve vesnici kde nemá vojáky je turnajko zbytečný a že základ pro rozvoj vesnice je stavět surovinová pole. Potom jim vysvětlit co je potřeba stavět za jednotky a proč nemůže stavět off ve více vesnicích a další detaily, který tobě jako zkušenýmu hráčovi přijdou naprosto banální, ale jemu uplně ne.

 • Zdravím ve spolek,


  o čem jsem se nedávno bavili na nyní ukončeném CZ2 je hrozný nepoměr na konci světa v prestiži mezi defařem a offařem...


  Jelikož se prestiž na konci serveru odvíjí od získané týdenní prestiže po celou dobu serveru je znát rozídl mezi tím, že offař farmí jak o život aby byl v Top10 a pak to někde rozstřelí dostane se Top10 a hned mu skáče týdenní prestiž jak nic. Kdežto defař, který staví třeba prety, tak nemá šanci získat tolik týdenní prestiže, nemá moc šanci se dostat do top10 ve farmu a a pokud tedy někoho udefuje a bude v Top10 obráncí což je jediný jeho zdroj prestiže navíc oproti offařům, kteří si můžou v klidu farmit a žádné velké úsilí je to nestojí.

  Této "disbalance" jsme si vědomi, proto jsme již minulosti učinily různé kroky, které tento rozdíl o něco zmírnil. Velký "offař" nyní musí vyvinout o dost větší úsilí k vybudování a udržení pořádného kladiva a pokud ho o něco rozbije, pak se velmi těžce znovu obnovuje - často se takoví hráči sami stanou po zbytek kola defaři. Defaři mají navíc výhodu poolu - do jedné vesnice se dá teoreticky nastrkat deff z půlky herního světa, ale vyprodukovat kladivo, které by takový beton prorazilo je takřka nemožné :-) Z tohoto důvodu je rozdíl připisování prestiže postaven jinak.

  Můžu však nadhodit revizi přidělování přestižních bodů a uvidíme co z toho :-)