Hodnocení komunity - co vás pálí, co vám chybí, co se vám líbí?

• 15-cropper-discussion-forum.jpg

Vznešení válečnici a válečnice,

vždy je dobré získávat od svých partnerů zpětnou vazbu - a to vy pro nás jste - partneři. V minulých měsících jsme se vás ptali na různé otázky ohledně úpravy herního systému a my vás vyslyšeli. Když se vám něco nelíbilo, tak jsme to poslali k ledu. Naopak jinde, kde jste požadovali, jsme konali. V současné době pracujeme na implementaci notifikací, o kterých jste také měli možnost hlasovat a rozhodovat! :-)

Avšak jak je uvedeno v nadpisu tohoto threadu, nyní se ptáme -> co vás pálí, co vám chybí a co se vám líbí, co máme posilovat a co naopak upozadit? Já osobně mám v hlavě dvě myšlenky, které bych chtěl zavést:

1) Odměna pro aktivní a nápomocné hráče na fóru - je mi jasné, že království mají alternativní komunikační kanály (skype, discord...), avšak zde na fóru se může ptát a odpovídat každý a já bych v nějaké periodicitě rád odměňoval ty aktivní, co vy na to?

2) Zavedl podporu iniciativ různých soutěží či prokázání kreativity. Máte nápad na zviditelnění své oblíbené hry? Možná něco zajímavé nakreslit? Natočit video? Chcete se podělit o zkušenosti či know-how? Tak to je dobře! Taková akce určitě nezůstanou bez povšimnutí.

Rád bych zde uvedl, že zde máte prostor na věci ptát a dostávat k nim zpětnou vazbu jak ze strany travian kingdoms teamu, tak ze strany ostatních hráčů, tak směle do toho, nestyďte se!

Tkey za team Travian Kingdoms

• Zdravím,

Je tu mrtvo co? :-D, přitom je určitě hromada možností jak hru vylepšit. Pisnu jsem teda hodně obecně pár věcí.

1) Hra je zábavná když je s kým hrát. Jako hráč travian legeds jsem vývojářům vytýkal, že hra negeneruje nové hráče, jsou vytvořené stabilní party jejichž úkolem je na začátku serveru vymlátit okolí a zabezpečit si sektor. Tím vlastně nedají šanci nováčkům. Tehdy mně byl doporučen travian kingdom, ze kterého jsem byl nadšený protože řešil království teritoriálně a nutil k jinému systému hry, kde jsou nováčci nekompromisně zamíchaní mezi top hráče. (což jin teda nutně nedává šanci).

Pak jste vymyslely menhiry což je v zásadě zajímavý prvek, ale vrací hru do úpadku, protože se zase vytvoří party, který se nastěhují k sobě a nováčky nepotřebují. Takže nováček zase nemá šanci. Domnívám se, že by jste měli vyhodnotit, jestli systém menhirů není na škodu a vymyslet způsob jak podpořit nováčky aby do měsíce nezešedli. Aktuálně jsem jako král =Sm= moc nováčků nepotkal, a těm co mě oslovili jsem dal šanci, ale snad na jednoho všichni zešedli. Tohle je třeba řešit.

2) Tento problém trochu jinak je to, že servery mají začátek v určitý čas a každý kdo nezačne v první den a na hru narazí a chce ji zkusit se musí přihlásit na již rozjetý server. Nováček velmi rychle zjistí, že o něj s jeho jednou vesnicí nemá nikdo zájem, když má každý už třeba tři vesnice. Krom toho ještě čelí problému v bodu jedna viz výše. Měli by jste vymyslet, nějaký support pro každý účet, který se připojí do herního kola pozdě. Tento support by měl být přímo úměrný hernímu dnu kdy se hráč připojil. Možná by stačilo jen vypočíst nějaký faktor rychlosti pro stavbu a produkci surovin?

3)Pak tu máme to, že pokud chci tuhle hru hrát trvale na nějaké úrovni, zničí mně to osobní život. Hra má sice plno prvků pro automatizaci účtu, ale je tu spousty prostoru pro to, jak udělat hru více nenáročnou na moji přítomnost. Abych když prostě něco mám v real životě sem se nutně nemusel logovat do hry. Pokud budete chtít můžeme to dál rozebrat.

4)Mobilní aplikace to je teda velký příběh. Je tu konkurenční prostředí, podobných her je dnes hodně. A když si nějaký nováček mobilní verzi nainstaluje rozhodně zešedne, tím si sem dost jistý. Zatím je to takový doplněk pro naléhavé naklikání něčeho, když nemůžu být u PC. Je dobře, že se podařil rozjet chat, ale ten se vám nedaří stále odladit. Ale je tu spousta věcí prostě. Apka by měla umožňovat plnohodnotné hraní, aby po vyzkoušení hráč zůstal. Já to třeba s apkou už vzdal a daleko hratelnější je v současnosti třeba hraní v Chromu se zobrazením pro PC. Jediné co tam nejde je posouvat mapa a posílat vlnky.

Všechny čtyři body jde dál rozebírat až na konkrétní prvky, což klidně můžeme ;-) Já prostě jen vidím úpadek hry v tom, že do hry nepřichází noví hráči, kteří by hru vyzkoušeli a zůstali, protože když do toho jednou někdo pronikne je to vysoce návyková záležitost.

• Díky! Občas si myslím, že trpím samomluvou.....obecně česká komunita moc fórum nevyužívá, což je škoda - je to silný a užitečný nástroj. Proto jsem navrhoval i tuto incentivu pro aktivní přispěvatele.

Každý z tebou popsaných bodů má něco do sebe a takovou zpětnou vazbu přesně potřebujeme. Obzvlášť se mi zamlouvá bod číslo 2! Tvé nápady a postřehy předám vývojářům hry.

Když to shrnu - dále rozvíjet aplikaci (na tom se aktuálně pracuje - nyní například na notifikacích) , více hru automatizovat, více podporovat nováčky a dát mechanismus, které pomůžou hráčům, co nezačnou ihned po začátku dohnat hráče, kteří začali a když ne dohnat, tak aspoň přiblížit :-)

• Helpful

K té podpoře nováčků pár nápadů:

1)Předpokládám, že žádný z nich nikdy nikomu nenapíše proč hru opustil a tady je asi třeba začít. Je třeba shromažďovat důvody jejich odchodu. Chce to po jejich zešednutí, aby automaticky obdrželi zprávu s nějakým motivačním textem a dotazem proč hru dál nehraje a jako odměnu za odpověď nějaký ty zlatky. Odpovědí bude asi stejně minimum, ale bude to něco co se dá vyhodnotit a použít k úpravám hry.

2)Je tu docela vychytané budování xp, tohle vlastně určuje jak je hráč zkušený a je to silný nástroj ověřený v mnoha hrách, každý chce mít frčky. Nováček by mohl mít bonus do obrany určený poměrem xp mezi ním a útočníkem. Měl by tento bonus vidět, aby věděl, že ho má. A měl by se vztahovat jen na guvernéry a obranu vlastních vesnic. (Vynechat natarské vesnice)

3)Když začíná s 0 xp měl by mít delší začátečnickou ochranu.

• 4) Několik úkolů navíc jen pro nováčky, aby je to nutilo se ještě více seznámit s hrou. (jeden z nich by měl být, aby si ti co hrají v prohlížeči udělaly něco v mobilní apce a naopak, ti co si to nainstalovali jen přes obchod do telefonu, aby musely něco udělat v prohlížeči, aby prostě věděli, že jsou tu obě možnosti a každá vypadá jinak)

5) Nějakou motivaci pro království nebo krále, když vezmou pod sebe takového hráče. (Možná frčku pro krále za to)

Naladit to tak, aby se to moc nezneužívalo a hráči neměli chuť vytvářet nové účty, nebo mazat účty a začínat server ve zrychleném módu znovu.

• Super nápady i uchopení :-) Kupodivu ta poslední věta je na tom ta nejvíce záludná -> najít tu rovnováhu se změnami tak, aby jsme podpořili nové hráče, ale zase nedemotivovali veterány :-)

• Njn, nevidím problém v tom, že veterán bude demotivován, protože by začátečník měl třeba 100% bonus do obrany, vidim problém v tom, že veterán založí novej email a novou identitu a za začátečníka se bude vydávat. Tady se musí hledat opatření. Jako třeba ztráta statusu začátečníka, když se vyhoupne ve statistikách podezřele vysoko, nebo tak něco. Možností bude vice. Možná to nevázat na xp, ale na počet odehraných dnů. Začít se 100% bonusem a každej den 1% dolů. V případě chování veterána rychle bonus odečítat. Třeba když založí druhou ves do 48 hodin 90%dolů, když stoupne do top50 třeba 50% dolů atd. Všechno se dá odladit na nějakých test serverech.

Ten procentuální bonus by mohl i zvyšovat kapacitu úkrytů, celkově zvýšení kapacity úkrytů je dobrej benefit pro začátečníka, který ho bude bránit před tím, aby se stal farmou.

• Nápad: Vytvoření pouta začátečník vs učitel

Pravidla:

Začátečník:

1) Je mimo vliv nějakého království

2) Může požádat o ochranu libovolného guvernéra (možná omezit vzdáleností). Tohle požádání o ochranu by mohl být jeden z úkolů v prvním týdnu jeho hry.

3) Začátečník pod něčí ochranou generuje svému ochránci daně stejným způsobem jako je to v království.

4) Může tento svazek zrušit, když má pocit, že ho ochránce nechrání. (ať už vojensky nebo diplomaticky)

Učitel:

1) Guvernér nesmí mít status začátečníka, měl by být v blízkosti žadatele.

2) Může začátečníkovi ochranu nabídnout sám, bez jeho žádosti.

3) Může vzít pod sebe konkrétní počet začátečníků.

4) Vybírá daně od začátečníka stejným způsobem jako je to v království, pouze z vesnic mimo vliv.

To jen rychlej nápad, když tu máme takovou veřejnou diskuzi ve dvou lidech :-DDD, určitě by se to muselo uplácat víc přesně s více pravidly. Ale pro agresivní farmáře by dávalo smysl si s takovým sousedem vytvořit spíš pouto co mu bude trvale generovat suroviny, než z něj hned udělat farmu.

• Jo tak nápady mně vydělávají na chleba, těch by bylo na rozdávání :-DD.

Když bude chvilka pisnu něco k tomu jak sem psal v bodu tři, že hra by šla více automatizovat aby tu hráč nemusel trčet věčně. Co ale můžu dát hned je taková drobnost.

Už ve starým travíku se při naskočení útoků dělal screen útočníkova hrdiny, aby obránce mohl vyhodnotit jestli útočník herku nepřevlík. Tím sice vzácně, ale dokázal poznat fejk, když si útočník nedal pozor. V kingdom sice nejdou přehazovat jen věci ovlivňující rychlost, ale druhá informace jsou Xp hrdiny, jako doplňkový údaj. V kingdom jsou xp hrdiny schované ve statistikách a strašně složitě se hledají a stojí to hromadu času. Údaj o Xp herky by teda měl být na stejné obrazovce s vybavením. (kdekoliv) . Prostě rozkliknu něčího hrdinu a krom vybavení vidím i Xp hrdiny. Tohle ušetří nejednu vrásku, mně teda určitě, už protože se mně stále někdo ptal, kde najde xp něčího hrdiny.

• Druhá věc, která mě nutí se přihlašovat když já nechci je hladomor. Typicky mám velký mínus v hlavní vesnici, pomocí obchodních cest svážím obilí, ale nestačí to a musím měnit přes NPC suroviny za obilí. Nutí mně to v noci vstávat, nebo prostě se přihlašovat v době kdy prostě nemůžu nebo nechci. Tady je potenciál vytáhnout od top hráčů zlatky. Jednoduše funkce automatického NPC v případě že sýpka dojde do 0 nebo třeba když přetíká nějaká surovina, tak přerozdělit sklad, aby to neteklo.

Je to možná kontroverzní, protože to umožní hráčům větší armády, ale ta funkce může být i docela drahá, dokážu si představit, že si aktivuji funkci automatického NPC a nastavím tam, že když sýpka dosáhne 0 tak se suroviny přerozdělí na 99% do sýpky a 1:1:1 poměr ve skladu a odečte se mně třeba 10 zlatek. Funkce musí mít omezení kolikrát jde udělat za nějaký časový okamžik, typicky třeba jednou za hodinu, nebo třeba 3krát za den, to už je o poladění, ale nesmí se stát, že parknu vojsko do oázy někdo mě vykrade a každejch pár sekund se udělá automatickej NPC :-DDD, nebo když mně někdo sundá sýpku když pochoduju obléhačkou někam dlouho a já bych takto mohl vojsko zachraňovat.

• Druhá věc, která mě nutí se přihlašovat když já nechci je hladomor. Typicky mám velký mínus v hlavní vesnici, pomocí obchodních cest svážím obilí, ale nestačí to a musím měnit přes NPC suroviny za obilí. Nutí mně to v noci vstávat, nebo prostě se přihlašovat v době kdy prostě nemůžu nebo nechci. Tady je potenciál vytáhnout od top hráčů zlatky. Jednoduše funkce automatického NPC v případě že sýpka dojde do 0 nebo třeba když přetíká nějaká surovina, tak přerozdělit sklad, aby to neteklo.

Je to možná kontroverzní, protože to umožní hráčům větší armády, ale ta funkce může být i docela drahá, dokážu si představit, že si aktivuji funkci automatického NPC a nastavím tam, že když sýpka dosáhne 0 tak se suroviny přerozdělí na 99% do sýpky a 1:1:1 poměr ve skladu a odečte se mně třeba 10 zlatek. Funkce musí mít omezení kolikrát jde udělat za nějaký časový okamžik, typicky třeba jednou za hodinu, nebo třeba 3krát za den, to už je o poladění, ale nesmí se stát, že parknu vojsko do oázy někdo mě vykrade a každejch pár sekund se udělá automatickej NPC :-DDD, nebo když mně někdo sundá sýpku když pochoduju obléhačkou někam dlouho a já bych takto mohl vojsko zachraňovat.

To je taky dobrý :-) škoda, že takto nekomunikuje každý, konstruktivně a k věci :-)

• To je taky dobrý :-) škoda, že takto nekomunikuje každý, konstruktivně a k věci :-)

Je to takový one man show :-D ,přitom je určitě hodně hráčů co by mělo co říct. Těch vylepšení se dá ale udělat hromada. Ono není ale důvod sem chodit, sám sem tu chodil jen pro info kdy začne server. :thumbsup:. Chtěj po vývojařích aby daly zlatku hráči za každej tvuj like.

Naneštěstí máme spousty času :D.

Já sem stejně nakonec napíšu všechny věci co bych vylepšil :/

• Je to takový one man show :-D ,přitom je určitě hodně hráčů co by mělo co říct. Těch vylepšení se dá ale udělat hromada. Ono není ale důvod sem chodit, sám sem tu chodil jen pro info kdy začne server. :thumbsup:. Chtěj po vývojařích aby daly zlatku hráči za každej tvuj like.

Naneštěstí máme spousty času :D.

Já sem stejně nakonec napíšu všechny věci co bych vylepšil :/

To je jen dobře :-) Já s hráči komunikuji i za pomocí lobby zpráv (těch si většinou všimnou) nebo za pomocí sys_msg, ale to je vždy už spíš takový invazivní pop-up, takže ten nerad používám :-)

Ad Zlatky za lajky, tak nějak jsem si představoval ocenění aktivity právě zde na fóru i mimo něj - kdyby byl někdo aktivní a pomáhal by komunitě, dostal by nějakou třeba menší, ale vtipnou či personifikovanou odměnu :-)

• Jedna drobnost, možná budu překvapen, že to nějak jde. Řešil jsem jestli je v chatu možné napsat hromadnou zprávu, co by každému přišla jako soukromá. Ve travian legends to šlo, když sem jako příjemce napsal alianci. Tohle tu chybí a zprávy zanikají ve vláknech kde je spousta spamu. Je totiž velkej rozdíl když se přihlasím a vyskočí na mě soukromá zpráva než muset proklikat různá vlákna. Typicky by se to používalo v žádosti o def atd. V legend mohlo vedeni ali dát práva v administraci aliance. Tohle tu vážně chybí nebo to nějak jde?

Je to jedna z věcí co stojí čas a nemusela by. Hráči kontrolují vlákna jestli tam neni něco důležitého a často to ani nenajdou. Nadruhou stranu autor důležité zprávy musí řešit aby to nikdo nespamoval. Největší opruz je zamykání vlákna. Kdy to nestihne, nebo naopak někdo čeká než mu to král odemče atd.

Toto mě přijde naprosto zbytečné. Však král vlastně celé království má zájem na pokladech od každého svého guvernéra a je v jeho zájmu aby hráče vedl k co nejlépe. A zde nastává problém komunikace. Chat jak jsem psal v jiném vláknu je naprosto nevyhovující a v tomto stavu nepoužitelný pro hru tohoto typu. Jinak by stačilo aby nováčci měli více pokladů potom se o ně králové budou prát a i motivovat. Navíc budou mít výhodu surovinovou (prodej pokladů) a jak s ní naloží je už jejich věc. Nějaký ochranný bonus nepomůže hře ten se nechá dobře zneužít viz jmenování vévodou a následným zástupem a hned máte zabezpečenou pokladnu tak že se stane nedobytná.

Jsem přesvědčen že většina nováčků hraje přes telefon a potom se vůbec nedivím že po týdnu hraní odchází. Aplikace je nepoužitelná a dovolím si říct že hru kazí, dělá z ní pouze klikačku bez jakékoliv interakce mezi hráčem a královstvím. Hráč nemůže mít přehled co se děje v království.

Toto mě přijde naprosto zbytečné. Však král vlastně celé království má zájem na pokladech od každého svého guvernéra a je v jeho zájmu aby hráče vedl k co nejlépe. A zde nastává problém komunikace. Chat jak jsem psal v jiném vláknu je naprosto nevyhovující a v tomto stavu nepoužitelný pro hru tohoto typu. Jinak by stačilo aby nováčci měli více pokladů potom se o ně králové budou prát a i motivovat. Navíc budou mít výhodu surovinovou (prodej pokladů) a jak s ní naloží je už jejich věc. Nějaký ochranný bonus nepomůže hře ten se nechá dobře zneužít viz jmenování vévodou a následným zástupem a hned máte zabezpečenou pokladnu tak že se stane nedobytná.

Jsem přesvědčen že většina nováčků hraje přes telefon a potom se vůbec nedivím že po týdnu hraní odchází. Aplikace je nepoužitelná a dovolím si říct že hru kazí, dělá z ní pouze klikačku bez jakékoliv interakce mezi hráčem a královstvím. Hráč nemůže mít přehled co se děje v království.

Zdravím tě,

Cílem nápadu bylo vytvořit co největší interakci začátečníka se svým sousedem, než si z něj soused udělá farmu a on ztratí zájem hrát. Král nemá zase takový zájem o nováčka, protože do království nic moc nepřinese i těch pokladů je málo. A král nemůže vychovávat všechny, je to nad jeho síly, musel by u hry sedět stále. Nápad ,aby měl nováček více pokladů by mohl fungovat, je to určitě cesta. Mechanismus proti zneužití ochranného bonusu jsem popisoval a první prvek byl, že na něj nemá nárok vévoda nebo král.a že by se vztahoval jen na vlastní jednotky ve vlastních vesnicích, nikoliv na podpory. A ta myšlenka, že by guvernér mohl mít svůj harém na daně, mně přišla fajn.

To o té aplikaci je bohužel pravda, dokážu si představit, že se to blbě poslouchá, ale v tuto chvíli je mobilní aplikace pouze nutný doplněk a prioritně se hra musí hrát v prohlížeči. Já osobně na mobilu v chromu se zobrazením pro PC, jediné co nejde je posun mapy a posílání vlnek, protože druhým rychlím klikem udělám zoom :-DD. Tohlle je ale důvod proč jsem výše navrhoval, aby do hry přidali úkol, který donutí nového hráče si hru otevřít v prohlížeči, aby hráč vlastně musel zjistit, že jsou i jiné způsoby hraní, než v nedotažené aplikaci. A toto lze udělat velmi rychle.

• Jedna drobnost, možná budu překvapen, že to nějak jde. Řešil jsem jestli je v chatu možné napsat hromadnou zprávu, co by každému přišla jako soukromá. Ve travian legends to šlo, když sem jako příjemce napsal alianci. Tohle tu chybí a zprávy zanikají ve vláknech kde je spousta spamu. Je totiž velkej rozdíl když se přihlasím a vyskočí na mě soukromá zpráva než muset proklikat různá vlákna. Typicky by se to používalo v žádosti o def atd. V legend mohlo vedeni ali dát práva v administraci aliance. Tohle tu vážně chybí nebo to nějak jde?

Je to jedna z věcí co stojí čas a nemusela by. Hráči kontrolují vlákna jestli tam neni něco důležitého a často to ani nenajdou. Nadruhou stranu autor důležité zprávy musí řešit aby to nikdo nespamoval. Největší opruz je zamykání vlákna. Kdy to nestihne, nebo naopak někdo čeká než mu to král odemče atd.

Ad - Chat - V minulém updatu byl chat vylepšen, jak jste s tím spokojení? Vyřešilo to nějaké problémy? :-)

• Mám pro vás nějaké zprávy od vývojářů, týkající se věcí, co zde byly řešeny.

Chat -> multimessaging bl zařazen do podnětů k vylepšení, avšak má to menší prioritu - nyní tak může sloužit chat v království a při rozšíření i na soukromé zprávy by to mohlo způsobit pěkný nával spammerů.

Zlepšení vybírání daní -> o problému se ví a pracuje se na jeho vyřešení

Vytvoření pouta - žák / učitel -> toto již je implementováno v rámci království, v budoucnosti bude nejspíše toto pouto určitým způsobem posíleno

Díky za vaši zpětnou vazbu.