MANTIK HATASI

• kahramanın ölmüyo.istersen bi daha bak

sıkıntı orada zaten 100 totonla saldırırsam 3000 tokmağı öldürüyorum kahoda ölmüyor ama 100 tokmak 100 totonla saldırırsam hem kaho ölüyor hemde 3000 tokmağı öldüremiyorum tokmak eklemeyince daha güçlü oluyorum dikkatli bakmadın mı çok saçma bir durum buda başka denediğim bir tanesi kahoyuda çıkarttım daha anlaşılır olsun diye tokmak yokken daha az kayıpla kazanıyorsun

The post was edited 1 time, last by ATAK ().

• Travian mantığına göre saldırdığının defansı neye göreyse o birimden koyarsan zarar artar evet bu durum biraz saçma :

Tokmak atlı defansı 5

Tokmak piyade defansı 20

sadece atlı ile saldırırsan sorun yok 5 ile savunurlar ama araya 100 adet piyade koyarsan sanırım ortalama hesaplandığından atlıya karşı 7-8 gibi savunuyorlar elbette garip bir sistem bana göre yanlış bir sistem

Elbette sistem dediğim gibi olmaya bilir ancak görülen budur sistemi bende fark ettim saldırımı ona göre çıkarım mantıksız buluyorum ama yazmadım birinin yazmasına sevindim

• Merhaba,

Bu konuda aslında yukarıda bir oyuncumuz açıklamayı yapmış. Fakat yeniden tekrar etmek gerekirse, bu durum savunmadaki birimin atlıya mı yoksa yayaya mı daha üstün olduğuna bağlı. Aradaki ciddi bir farkın olması durumunda, bu şekilde göze ilk başta tuhaf gözüken durumlar ortaya çıkabiliyor.

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• 300 atlı 252 atlı zaiyat veriyor

300 atlı + 300 piyade olduğunda 267 zaiyat veriyor ki piyadeleri saymıyorum bile

mantıken düşünüldüğünde piyadeler atlıların gücünü düşürmüş oluyor en azından kayıp çoğalmamalı yani yoksa bende farkındayım asker sayısı * atlıya karşı saldırı = saldırı gücü gibi düz mantıkla çalışan basit bir formülle çalışıyor ama mantıklı değil daha da garibini ekleyeyim yanına mızrakçı tokmaktan daha iyi savaşıyor tokmağın saldırı gücü 40 mızrağınki 10 en alttaki 2 sonuca bakmanızı rica ediyorum