• DAHA ÖNCE AYNI BAŞLIKTA BİR KONU AÇILMIŞ. BUNUN DEVAMI GİBİ OLACAĞINDAN BAŞLIK BÖYLE. KRALLIKLARDA BELLİ OYUNCU SINIRLAMASI GETİRİLMESİ GEREKİYOR. ŞU AN OYNADIĞIM TR1N SERVERINDA TC KRALLIĞI TÜM OYUNCU SAYISININ YARISINDAN FAZLASINI BÜNYESİNDE BULUNDURUYOR. BÖYLE İŞ OLMAZ. OYUNDAN GRAM ZEVK ALAMADIM.BUNA ÇARE BULUN

• Merhaba,

Bu konuda hakkında bazı bilgiler paylaşmak isterim. Oyun tasarımcılarıyla konuştuktan sonra, burada genel olarak krallık üyelerinin ve metalardaki üye sayısının sınırlandırılmasıyla ilgili bazı sorunlar var:

• Travian Kingdoms gibi bir sanal oyun türünde, oyuncular onları istedikleri sürece metalar her zaman var olacaktır. Belki biraz cesareti kırabilirsiniz, ancak sonunda bir sanal alan deneyimi(Sandbox gaming experince) sunarken onları başarıyla sınırlayamayacağımız için oyunculara kalmıştır.
    • Bir krallıktaki vali sayısının sınırlandırılması, o krallığın başka bir krallıkla işbirliği yapmasını engellemez. Veya bu iki krallığın üçüncü ile işbirliği yapmasından ve daha küçük bir dördüncü krallığı yok etmekten. Ayrıca, tek bir "meta" krallığı, her biri 25 max sınırlaması olan 10 küçük krallığa (Celtics 1, Celtics 2, Celtics 3 ...) bölünebilir. valiler ve onların bir mesajlaşma platformu aracılığıyla kendilerini dışarıda işbirliği yapmalarını ve örgütlemelerini engelleyecek hiçbir şey yapamıyoruz. Bu, krallık üyemizin sınırlamasına bağlı kalan krallık için haksızlık olmaz mıydı? Ya iki krallık, daha büyük bir krallığa karşı birbirlerine yardım etmeye karar verirse? Bu bir meta olarak kabul edilir mi? Ne zaman sadece iki krallık birleşiyor ve ne zaman bir meta haline geliyor? Bunların hepsi, krallık üyeliği sınırlamasına rağmen, iki krallığın gizlice yardım etmelerini veya bir tur öncesi veya sırasında kendilerini örgütlemelerini durduramayacağımızı gösteriyor.
    • Bir sonraki krallık üyelerini sınırlama sorunu; bunu başarılı bir şekilde uygulamayı başarırsak, çoğu krallıkta sıradan oyuncular veya yeni başlayanlar için boş yer kalmayacaktır: Eğer sadece 15 üyeli slotlara sahipseniz, bunlardan birini oyunu öğrenmeye ihtiyaç duyan yeni birine verir misiniz? Yada kallığınıza işten ancak birkaç saat sonra oynayabilecek birini kabul eder misiniz?

Genel olarak, örneğin test sunucusunda bunun denenmesine tam olarak karşı çıkmıyoruz, ancak bunun metalara karşı işe yarayacağından emin değiliz.

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• Bunu her ne kadar ben de canı gönülden istesem de tamamen kralın zihniyetine ve vicdanına kalmış bir şey.

Varsayalım 500 kişilik bir oyun dünyasında 250 kişiyle kazanmak istiyorsa, bırak kazansın; bu şekilde eğleniyorsa, bırak eğlensin. Yapılacak pek bir şey yok.

Her zaman söylemişimdir tekrar dile getireyim. Kingdomsun en güzel sistemi 3 kral 1 birlik sistemiydi.

Bu sistem zamanında can sıkıcı metalar yoktu. Kazanma kaygısından dolayı oyuncular birinci krallığa girmek için yarışmıyordu.

3 kral bir araya gelerek işbirliği kuruyor ve harika takım oyunlarıyla oyun dünyasını kazanabiliyordu.