Özgün oyuncu isimleri

• Selam,

Malumunuz lobide isminizi değiştirdiğinizde eş güdümlü olarak forumda da değişiyor.

Peki neden oyun dünyalarında da bu isim geçerli olmuyor?

Birkaç kez başıma geldi. Benim olmadığım bir oyun dünyasında benim ismimi kullanan bir hesap olduğu zaman arkadaşlarım bana yazıyor.

Niye bize gelmiyorsun falan yahut niye bize saldırıyorsun vs. Örnekleri çoğaltabilirim. Ve sürekli açıklama yapmak zorunda kalıyorum.

Nasıl lobide ve forumda isimler aynı kalıyor, avatar resmi tüm oyun dünyalarında aynı oluyorsa her hesabın da ismi her oyun dünyasında aynı olmalı ve aynı isim başka hesap tarafından kullanılmamalı; o isimle oyun dünyasında bir oyuncu olmasa bile.

Uzun lafın kısası her hesabın özgün bir ismi olmalı. Lütfen bununla ilgili gerekli çalışmaları yapar mısınız? Odin

Saygılar,

Akıncı

• Merhaba,

Önerinizi paylaşacağım fakat bu dediğiniz yöntemde de bazı isimler kullanılmadığı halde, sadece tutmak yada satmak için alınabilir. Bu konuda bir öneriniz var mı?

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• Sadece tutmak derken neyi kastettiğinizi anlayamadım. Zira buradaki amaç aynı ismin (nickin) 1 den fazla kişi tarafından kullanılmasını engellemek, kişiye ÖZGÜN olmasını sağlamak zaten. Oyuna ara verilen dönemlerde kimse kendi ismiyle oynayan birisini istemez elbette.

Satma işlemi için ise kimsenin bir isim için satın alma yapacağını sanmıyorum. Eğer olacak olursa zaten bunu engellemenin basit yolları şunlar:

-Prestij seviyesi 100'ün altındaki hesaplar (seviye duruma göre değiştirebilir, kral olarak oynamak için gerekli olan prestij seviyesini baz aldım) isim değişikliği yapamaz.

-İsim değişikliği her 3 bronz yıldız, 3 gümüş yıldız , 3 altın yıldız , 1 bronz elmas, 2 gümüş elmas vs prestij seviyelerinde 1 kereye mahsus mümkün olabilir.

-Ayrıca herkes kendine özgün bir isim seçerek oyuna başlıyor. Halihazırda "XYZ" ismi başka bir hesabın sahipliğindeyken, kimse satmak için "XYZ" isimli bir hesap oluşturamayacaktır böyle bir talep dahi olsa.

Bu tedbirler sayesinde "özel bir isim oluşturayım da satayım" diyecek kadar abesle iştigal eden kişinin yeni açacağı hesapta en az bir iki server oynaması gerekirken, mevcut hesabında satmak amacıyla isim değiştirmek için bir üst (3 bronzdan 3 gümüş yıldıza) prestij seviyesine ulaşmak için yine baya zaman harcaması gerekir ki bu da yeterince caydırıcı olur.

Kaldı ki altın fiyatlarının bu kadar yükseldiği ve oyuncu sayısının git gide azaldığı kingdomsda insanların bu olaydan "kazanç" sağlamaya çalışması yapacakları en son işken, TK yetkililerinin oyuncuların sorunlarıyla ilgilenmemesi ile sizin "kazanc"ınızın düşmesi işten bile değildir.

Not: Son yorumum şahsınıza değil geneledir.

Odin

• Tutmaktan kastım, örneğin sadece zarar vermek(trollemek diyelim) amaçlı amaçsızca hesap isimlerinin parsellenmesinden bahsediyorum.

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• İşte bu trolleme dediğiniz işlemi şu an ki sistemle gayet rahat yapıyorlar.

Diyelim ki ben TR1 de "x" ismiyle oynuyorum.

TR2 de başka biri "x" diye açıp sizin isminize zarar getirecek, yapmadığınız hareketler yapabiliyor.

Kimse isim satacak boş değildir bu oyunda emin olun.

İlgili yerlere çözümüyle birlikte önerimi iletirseniz ve bu soruna da bir çözüm bulabilirseniz müteşekkir olurum.