Yeni başlayanlar için yardım

• Selam arkadaşlar daha önce oyunu hiç oynamamış kişiler için tavsiyelerde bulunur musunuz. Mesela ilk hangi binalar basılmalı, asker ve nüfus ne kadar olmalı ilk 7 gün için ya da sur 'a çok önem verilmeli mi ya da hangi binalar ilk seviye atlatılmalı ya da kahramanın özellikleri nasıl dağıtılmalı vs. Teşekkürler

• Merhaba,

Bu sorunun cevabı oynanan halktan halka ve kişinin stratejisine göre o kadar çok değiştiyorki, ortak bir tavsiye çıkar mı bilemiyorum.

Bazı oyuncularımız 2/1 nüfus oranı önerirken, bazıları daha çok askere, bazıları da daha çok üretime odaklanıyor. Keza kahramanın özellikleri açısından da, üretime mi yoksa savaşma gücüne mi daha çok verileceği yine bu saldırganlık yada üretgenlikten hangisine önem verildiğine bağlı.

Binalar için de strateji önemli fakat şöyle temel bir bilgi var. Etkisi her ne olursa olsun, binaların etkileri de hammadde/etki oranı açısından bakıldığında, seviye arttıkça daha verimsiz hale geliyor. Ne demek istiyorum merkez bina ile açıklayayım;

1. Örneğin merkez binayı 1. seviyeden 2. seviyeye çıkarmak için toplam 190 hammadde gerekiyor. Peki inşaa süresi ne oluyor; %100'den %96'ya düşüyor, yani %4'lük bir değişim var.
    2. Yine merkez binayı 2. seviyeden 3. seviyeye çıkarmak için toplam 255 hammadde gerekiyor. Peki inşaa süresi ne oluyor; %96'dan %93'e düşüyor, yani %3'lük bir değişim var.

Yani demem o ki, ilk inşaatta 190 hammadde ile %4 hız kazanırken, sonraki seviyede 255 hammadde ile %3 kazanıyorsunuz. Bu oran seviye arttıkça kötüleşiyor. KP üretimine bakarsanız, orada da benzer durum geçerli.

Peki bütün bunlar ne anlama geliyor?

Tüm binaların seviyesini birbirinden çok farklı olmayacak şekilde geliştirirseniz, genelde hem üretim hem bina etkisi hem de KP açısından daha verimli olacaktır diye düşünüyorum. :)

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR