Krallık Sınırlaması

• Düşünceme katılanlar ? 21

1. Evet, katılıyorum. (15) 71%
    2. Daha farklı düzenleme getirilebilir. (4) 19%
    3. Ben sadece okumaya geldim, ne karar verilirse kabulüm :) (2) 10%
    4. Kararsızım. (0) 0%
    5. Hayır, katılmıyorum. (0) 0%

Merhaba Odin Bey,

Travian kullanıcılarının çoğunun şikayetçi olduğu durum krallığa alınan oyuncu sayısı. Bu durum serveri 2. ayında bitiriyor. Çok nadir serverlerde ciddi mücadeleler oluyor. Ama çoğu serverde kalabalık olan krallığın kazanmasıyla sonuçlanıyor. Ve buda insanları hiç bir rekabet ortamına sürüklemiyor. Kimse keyif almıyor. Krallığının kalabalık olmasının verdiği güvenceyle haftada 1 kere oyuna giren oyuncu bile serveri kazanıyor.

1-Krallıklar ile ilgili bir çalışmanız var mı?

2-Varsa hangi yönde?

Benim önerim ise krallıklara alınan oyuncu sayısına sınırlama getirilmesi yönünde.

Mesela şöyle yapılabilir :

Kral sayısı = 1

Darabeyi sayısı = 2

Vali sayısı =30

Krallık birleşmesinde :

Kral sayısı = 2

Kral Vekili sayısı = 2

Darabeyi sayısı = 4

Vali sayısı =60

İnşallah dikkate alınır. Teşekkürler.

• Son derece önemli bir konu aslında. Öyle bir bakıp geçilebilecek bir konu değil. Şu an TR2N yi arkadaş ortamı için oynamaya devam ediyoruz. Yoksa daha wow bile çıkmadan oyun bitti sayılır. Sonuna kadar devam edecek olmamız bir rekabetçi ortam varlığından dolayı değil bunu tekrar tekrar vurgulamak istiyorum. Şu an ki oyun düzeninde tüm oyuncular anlaşıp herkes oyunu kazanabiliyor anladığım kadarıyla. Konu sahibinin önerisi oldukça yerinde hatta sayılar düşürülebilir bile. Eğer yok krallıklara sınır olmaz diyorsanız ya da bu saçma olur diyorsanız o zaman ben size söyleyeyim 1 kralın 10 valiyi yönetmesi ile 100 valiyi yönetmesinin aynı zorluk derecesinde olmasıda saçma. O kadar çokluğun olduğu yerde mutlaka bir takım bo(ups)zukluklar olması beklenir. Örneğin yolsuzlukların arttığı bir sistem de getirebilirsiniz. Hazineden gelen tahıl miktarında azalmalar, ya da krallık genelinde askeri harcamaların, belirli bir yüzdeye hatta krallığın büyüklüğüne göre artması şeklinde gayet şık önlemler alınabilir.

tekrar ediyorum. bu durum öyle olsa da olur olmasa da olur bir oyun önerisi değildir. lütfen konuya oldukça ciddi yaklaşalım. hepimizin oyundan alacağı zevk için.

• Merhaba,

Ankete ve konuya daha çok katılım olursa daha fazla etki yaratabilirsiniz düşüncesindeyim. Böylece talebin ne kadar yoğunlukta olduğu gözükecektir. Lütfen oy kullanmaktan ve hesabınıza giriş yaparak konuya düşüncelerinizi eklemekten çekinmeyin.

Önerinizi ileteceğim. Güzel sonuçlar yaratacak ise uygulamaya geçirilecektir elbette..

İyi eğlenceler dilerim..

Kaos

• Kesinlikle katıldığım bir öneri. Yukarıdaki arkadaşın bahsettiği TR2N de durum aynen bu şekilde. Server bitmiş gibi görünüyor. Zira tüm oyuncular birkaç krallık tarafından parsellenmiş gibi. Yabancı serverlerde durum böyle değil. Oralarda hem oyuncu sayısı hem de krallık sayısı daha fazla ve oyunun heyecanı bazen son güne kadar sürebiliyor. Bu sebeple belli bir oyuncu sayısına ulaşmamış serverlerda krallıklara bağlı vali sayılarında düzenleme getirilebilir.

• SINIRLAMANIN GÜZEL OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. BU SAYILARIN SERVER'LARA GÖRE DÜZENLENMESİ BENCE DAHA MANTIKLI OLUR DÜŞÜNCESİNDEYİM. MESELA COM SERVERLARINDA 80 YADA 100 OLABİLİR AMA TR SERVER'LARINDA 60 SAYISININ MAKUL DÜZEYDE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

İYİ OYUNLAR

• Artık bir düzenleme getirilsin. Bir sunucuya 20 kişilik ekiple başlayan 1-2 krallık 60 kişiyi bünyesine alıyor. Server direk olarak 2 krallığın büyümesiyle sonuçlanıyor. Hatta bazı sunucularda 1 krallık oyuncu üstünlüğünü eline alıp ilk 1. ay oyunu kapatıyor. 3 krallığın savaştığı sunucuyu uzun zamandır gören var mı? Bundan gerçekten keyif alan oyuncular varsa tavsiyem farmville oynasınlar.

• tek problem oyun dünyalarında çok az kişi olması.

gün geçtikçede travian kingdoms TR kan kaybediyor. son altın fiyatlarının saçmalığından dolayı olduğu aşikar.

• Altın fiyatlarının artması da bir etken olabilir tabi ki. Geçen ay aldığım altın şuan 2 katı olmuş durumda ve çok zorlanıp da alacağımı sanmıyorum çünkü en büyük krallığa girip farmville oynayacağım . Diğer konuya gelecek olursak oyunun şuan ki sistemi insanları tamamen savaşın dışına itiyor ve oyun sonuna kadar farmville oynar gibi oyun kazanmasına yönlendiriyor. Oyun savaş oyunu ama şuan ki krallık sisteminde sınır olmadığı için herkes en büyük krallığın çatısı altına girme peşinde. Türkiye serverlerinde oynanmamasının en büyük sebebi de budur. Türklerin çoğuda com da oynamaya çalışıyor. Hatta şuan ki oynadığım serverden sonra com 'a geçmeyi düşünüyorum. 150 kişi ile artık server bitirirler. Bitirenlerde tek krallık olur zaten.

• Merhaba,

Öneriniz için aldığım bilgiler doğrultusunda sizlerle bunları paylaşacağım :)

Bir krallıktaki oyuncu sayısının sınırlandırılması, o krallığın başka bir krallıkla işbirliği yapmasını engellemez. Ve ya bu iki krallık, üçüncü bir krallık ile işbirliği yapmaktan ve daha küçük bir dördüncü krallığı yok etmekten vazgeçirmez. Ayrıca tek bir "meta" krallığı, her biri max 25 sınırlaması olan 10 küçük krallığa bölünebilir. Bu durum krallığa sadık üyelerin, krallıkta bulunmaları için haksızlık olmaz mı? Ya iki krallık, daha büyük bir krallığa karşı birbirlerine yardım etmeye karar verirse? Bu bir meta olarak kabul edilir mi? Ne zaman sadece iki krallık birleşiyor ve ne zaman bir meta haline geliyor?

Bunu uyguladığımızı var sayarsak; çoğu krallıkta sıradan oyuncular veya yeni başlayanlar için boş yer kalmayacaktır. Sadece 15 üye alabileceğiniz bir genişliğe sahipseniz, oyunu yeni birine öğretmek için bu boşlukları feda eder misiniz? Krallığınıza oyuna birkaç saat vakit ayırabilecek birini kabul eder misiniz?

• Sınırlandırılmış bir krallık olarak ilk önce 15 veya 25 gerçekten az rakamlar. Ben bu kadar düşük rakamlar söylemedim. Paylaştığım yazıda 30 ve birleşimde bu sayı 2 katına çıkıyor toplam oyuncu sayısı 66 olarak sınırlanıyor. 66 kişilik bir krallık gerçekten büyük bir krallık olur. Diğer konuya gelecek olursak 2-3 krallığın birleşip yada dediğiniz gibi 4.yüde yanlarına almasını engelleyemezsiniz doğru ama bu oyunu 4 krallık yardımlaşarak oynasa bile oyun sonunda kazanmak için illaki savaşacaklardır. Sanmıyorum ki oyun sonuna kadar dostça saldırmadan işbirlik içinde oyunu başkasına kazandıracaklarını. Şahsen yan krallıkta en yakın arkadaşım dahi olsa oyunu göz göre göre kazanmalarına izin vermezdim.

• Merhaba,

Rakamları elbette kesin bir oran için vermedim. Üzerinde tartışılacak bir konu.. Ancak yönetimin şu an için bunu düşündüğünü söyleyemem. Artı ve eksileri konusunda oldukça hassas davranıyorlar onları da anlayabiliyorum, sizleri de.

Lakin bu konuda haberleri olduğunu bilmenizi isterim. Daha çok geliştirebilir ve bir değişiklik yapmaya karar verirlerse belki uygulamaya geçirebilirler. Bu benim düşüncem elbette bekleyip göreceğiz :)