Yeni Oyun Sitili

• Merhaba,

Gece yatıyordum ve aklıma bir fikir geldi :thumbsup: ( Artık oyun aklıma ne kadar işlediyse. )

Oyunda krallık diye bir şey olmasa ve sadece ırklar birbiri ile savaşsa nasıl olurdu? Oyun dünyasında 4 adet Dünya harikası olsa ve Galya, Cermen ve Romalılar için bölgeler 3'e ayrılsa. (Yani bölgeler tamamen krallık sınırları gibi olsun.) Her bölgede 1'er tane Dünya Harikası olsun bir tanesi yine 0/0 'a yerleştirilsin. Hiç bir ırk birbirine saldırmasın.

Bu fikir deneme sürecinde :) kral ve darabeylerini seçme gibi olayları daha net düşünmedim :)

• Aslında kulağa güzel geliyor. Fakat bu durumda saldırıda hiç de iyi olmayan Galyalılar saldırıyı nasıl yapar, keza tam tersi de Cermen için geçerli.

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• Aslında kulağa güzel geliyor. Fakat bu durumda saldırıda hiç de iyi olmayan Galyalılar saldırıyı nasıl yapar, keza tam tersi de Cermen için geçerli.

Bakıldığında Galyalılar , Cermen ve Romaya göre çok daha hızlı yağma çıkartıp gelişiyorlar ve daha çok askere sahip olabiliyorlar. Savunma ve saldırı konusunda bir problem yaşanacağını sanmıyorum fakat tek sorun romanın yavaş gelişmesinde olabilir diye düşünüyorum. Romalılarda sağlam oynayanların bunun üstesinden geleceğini düşünüyorum. Romalılarda gelişirse ki herkes biliyor çok iyi saldırı kasabilirler.

• Legends sürümü için uygulanabilir fakat Kingdoms isimli bir sürümün krallıksız oynanması garip olur.

Aslında kral yada darabeyi olmasını gerektirecek bir durum yok çünkü bütün ırkların kendi bölgesi olacağı için o bölgede satılan hazinelerin hepsinden hammdde gelecektir. Krallık ismi olarakta düşünmeye gerek yok Cermenler-Galyalılar-Romalılar :D. Bu oyun stili herhangi bir özel günde gelebilir. 3x olabilir yani eğlence amaçlı güzel olabilir denemek için. Tam kapsamlı düşünmedim üzerinde herkes fikrini söyleyebilir. Böylece tartışmış oluruz olurluğunu.