Vítejte v novém speed kole, připravte se zde na bitvy, sežeňte spolubojovníky a vydejte se do boje!

• COM2_Start.jpg

Připravte se na nový CZ speed server zde! Prostor zde pro to máte :-)

Připomínáme zde některé časové limity pro speed servery, které jsou rozdílné od normálních a jsou poměrně důležité :-)

Ochrana začátečníků: 4 dny nebo více než 200 obyvatel

Otevření WW(Divů světa): po 44 dnech

dny dovolené: 7 dní, odpočítávání 24 hodin

KU (Spojení království) je k dispozici po 10 dnech

Tier 2 vybavení: po 14 dnech

Tier 3 vybavení po 27 dnech

Přibližná dobra trvání herního kola : 2,5 - 3 měsíce

Najděte si zde spolubojovníky, spojte se, bavte se :-) Scháníte sittera, duala, celý team či království, kam by jste zapadli - tady je to místo :-)

Tkey

• Zdravím,

zatím nás je na CZ Speedu necelých 150 hráčů, to opravdu nelze hodit více odkazů na FB atd., aby na tento typ serveru, který je rychlí a svižný přišlo více lidí?

Opravdu si všichni tak moc přejí aby CZ SPEED servery opravdu skončili a nebyli žádné další ?

Tato hra má svoje kouzlo ovšem když ve hře která je 3x rychlejší než normální server a je tam 3-5x méně lidí, tak to postrádá veškerý význam,

že tam můžu dělat více jednotek, atd. (To si je mám šetřit na Natary, který sfouknu sám když fakt budu jako DEF makat?)

Řekl bych, že je nejvyšší čas uvažovat nad tím jak zásadně typ hry vylepšit aby se tím ,,nalákalo více jak starých tak i nových hráčů,

např. Speed, kde by bylo jako v Legends myslím pouze jeden DIV o který by se mohlo bojovat by mohlo zajímavé pro mnoho hráčů.

Nebo například že Nataři by byli s hráči od začátku a aktivně by podobně jako loupežníci pravidelně napadali ostatní hráče kteří vlastní pokladnice.

Na oplátku hráči by měli i v průběhu hry možnosti této útoky jak odchytávat, tak případnou nějakou odvetou ukončit v dané oblasti jejich řádění,

kdy by zničili jeden z hlavních táborů Natarů, kde by byl artefakt potřebný pro vybudování DIVu světa jako bylo myslím na Klasiku, atd.

Možností je více a hráči kteří hrají Travian roky jako já by určitě mělo také spoustu zajímavých nápadů jak oživit tuto hru.

Děkuji za pozornost

S úctou Morsix

• Zdravím,

díky za zpětnou vazbu. Proberu možnosti úpravy tohoto kola a dám vědět :-) Padla zde myšlenka, že by se útočilo pouze na jeden WW, to mi připadá poměrně rozumné a mohlo by to být hráčsky zajímavé :-)

S pozdravem,

Tkey

• Zdravím.

Travian se hraje spoustu let. Prošel vývojem a prodělal několik celkem zásadních změn.

Něco ze své podstaty udržel, v něčem podlehl určitému tlaku apod..

Změnu v průběhu hry, která by zásadně hru samou ovlivnila, chápu jako změnu špatnou.

Hráči hru začínají hrát s nějakým cílem, plánem. A pokud se toto celkem zásadně v průběhu hry změní, je to špatně.

K návrhu. Tedy CZ Speed hrát na jeden DS:

- rozumím, proč se s návrhem přišlo - nějakým způsobem změnit hru, když se jí účastní málo hráčů

- hra začala a část hráčů (království) zvolila strategii. Tato úprava jim ji zcela změní, rozhodí.

- jeden DS - obávám se, že ve výsledku to bude znamenat jediné. Jedno království DS obsadí. Do té doby (nerozhodná, neutrální) království DS podpoří.

DS bude prakticky nedobytný. Nebude smysl ho bourat, neboť soupeři tím nic nezískají, vlastníci DS nic neztratí. Hra ztratí další aspekty ze své podstaty - stavění divovek, pobourání DS.

- hra prakticky ztratí princip hry, smysl.

Osobně jsem proti tomuto návrhu.

Dají se vymýšlet různě věci, změny. Nicméně, musí být známy před zahájením hry.

Pokud přeci jenom nějakou změnu, tak bez DS :)

Prak

• Dají se vymýšlet různé věci.

Tedy například i ta, že se celý server restartuje s novými pravidly.

Hráčům budou na účet připsány investované zlatky a vše začne od nuly.

• Díky za názor :-) Bohužel před začátkem serveru nemůžeme dopředu vědět, kolik hráčů se přidá. Každá změna má své odpůrce a příznivce. Zatím zde máme fakta - server má jinou strukturu a bylo by fajn na něm něco změnit - máme možnost experimentovat. Avšak zatím zde mám odezvu tří hráčů - chtělo by to větší vzorek ;-) O změně by byli všichni samozřejmě ingame informováni. Je lepší cesta nechat otevřené dva divy světa?

Každá hra se časem mění a změny vycházejí z hlasu hráčů - velký podíl změn vzešel z COM serverů, ale některé nápady jsou i z naší komunity :-)

Poprosím zdejší čtenáře, ať se tedy k návrhům vyjádří, popřípadě přispějí svými vlastními, ať něco vymyslíme ;-)

• Zdravím,

problém mála hráčů způsobuje i to, že když přijde jedna parta aktivních hráčů- premade- a není úplně malá, bavíme se zde přibližně o dvaceti lidech, stane se z ní najednou stejně smýšlející těleso, které tvoří značnou procentuální část serveru. K tělesu následně přidáme pár dalších náhodných hráčů. Tím dostáváme zbytek serveru do dost obtížné situace. Protože zbytek hráčů většinou nedisponuje takovou vojenskou silou, ani takovou časovou silou, nemá pak jiné řešení než uchýlit se k nějakému vedlejšímu divu, kde je tedy podle mě, alespoň nepatrná šance na vítězství.

Na začátku serveru jsem sám byl toho názoru, že by se mělo hrát na jeden div. Nepředpokládal jsem, že ho budu měnit a pokud ano, tak jedině ze zásadních důvodů. Myslím, že několik velice zkušených a plně oddaných hráčů, které jak jsem dříve zmínil vytvoří jedno obrovské těleso, které s sebou vezme ještě další hráče( můžeme si zde hrát s představou valící se sněhové koule, která stále nabírá na objemu), a ještě přidávám, jak málo nás je na serveru, je přesně ten důvod.

Vím, že můj názor, je dosti kontroverzní, ale doufám, že ho všichni pochopíte a uvidíte zde body, o které se opírám.

Pokud chcete, abych navrhl řešení, tak se přiznám, že sám jsem na pochybách. Každopádně RESET serveru s tím, že by možná mohlo přijít více hráčů, mi přijde jako fajn nápad.

• Zdravím,

než hrát na jeden div, to jsem radši pro vrácení zlatek a restart s tím, že by bylo předem dané, že se bude hrát jen o jeden WW. Všichni víme, kdo by na stávajícím serveru v aktuálním složení hráčů div zabral a dostavěl. Takže pro nás ostatní zbytečná dvouměsíční klikačka typu Sim city, která by stejně způsobila akorát to, že by se většina lidí smazala, nebo zešedla.

• Díky za názory, koukal jsem na svět a chápu asi pohledy více lidí - jak Polenoo, tak i ostatních. Čekám na více hlasů. Z toho co jsem koukal, tak jsou vesnice hlavně kolem dvou divů, nebylo by optimální nechat tedy tyto dva? Restart serveru moc jako možnost nevidím, za tím je trochu více procesů než za nějakou alterací herního kola, ale díky tomuhle postu jsem si detailněji prošel admin GUI a je tam hodně srand s kterýma by se dalo něco dělat :-)

• Zdravím

Osobne sa mi tento návrh páči že by sa bojovalo o 1 DS, ale museli by sa pozmeniť pravidlá, pretože ak jedna strana ho deffne poriadne a ešte dostanú posily od prípadných spojencov tak druhá strana nemá šancu vyhrať.

V týmto kole už sú rozbehnuté taktiky ktoré pri prípadnom zmenení pravidiel stratili zmysel a úsilie, čas ktoré do toho vložili hráči by bolo na nič, preto som proti tomuto návrhu že by sa malo bojovať o 1 DS.

• Dle mýho názoru je na hru o 1 DS pozdě. Jak už tu padlo, taktiky jsou v pohybu. U potenciálního 2. divu je království o 15 hráčích. Nás je víc než jednou tolik, jedeme na div 50|0. Vzhledem k tomu, že to to server x3, vesnice už se okolo něj pomalu začínají rozrůstat, další hráči jsou na cestě. Pokud by div nešel zabrat, hra pro nás ztrácí smysl.

• Já bych to nechal tak. Spíš by se mohl udělat nějaký bonus pro nově příchozí hráče aby je to motivovalo se zaregistrovat třeba i po týdnu a samozřejmě na to udělat speciální vlákno a třeba i herní upozornění že je otevřený speed s bonusem pro nově příchozí. Nějaké balíčky se surovinami nebo tak něco. Asi je to blbost ale podle mě když se současní hráči nedohodnou jestli chtějí 7 nebo 1 div, tak asi vymyslet něco jiného. Nevím kdo tady kdy stavěl div ale už vidím jak tady 180 lidí soupeří o 7 divů a jak 20 lidí bude stavit div, když je to pain stavit i ve 40lidech.

• Já bych ještě rád podotknul, že návrhy které jsem psal výše jsem doporučoval hlavně na budoucí CZ SPEED servery (pokud ještě nějaké po tomto fiasku vůbec budou).

Jelikož koho by bavila hrát hru kde je na začátku sotva 200 lidí z toho min 100 jich skončí dříve ještě než začne výstavba DIVU.

Je potom jasné, že pokud přijde na takový server skupina 15-20 hráčů, kteří mají již určité zkušenosti s hrou, tak spousta hráčů, který takovou skupinu uvidí to spíše demotivuje

než aby si řekli ,,ok jich je 20, ale nás na serveru je 120, tak pojďme se nějak spojit a udělejme server zajímavým a pořádně jim zatopíme,,

a spíše řeknou ,,kdy nemůžu k nim tak na to seru a smažu účet,,

Co se týče dalších návrhů typu - restart serveru s nově nastavenýma podmínkami nemyslím že má význam, protože sem si skoro jistý, že by přišlo v tuto chvíli na takový server ještě méně

lidí, včetně nás kteří tam již jsou jelikož by jsme šli rovnou raději na COMX, který začíná 21.01.

Tento server zde dohrajeme (aspoň tedy já to mám v plánu), bude fajn když GM pro příště budou počítat s tím že SPEED servery jsou mrtvý a vypnou ho úplně (ať z toho pak není těch pár letitých hráčů Travianu tolik otrávena, jako teď my) nebo ať přijdou s nějakými změnami, které hře skutečně pomůžou a tyto změny budou také dostatečně prezentovat na sociálních sítí atd, aby se o nich vědělo.

Pro ostatní hráče na aktuálním CZ SPEED serveru, prosím zkuste zahodit své neshody, ať z dob minulých nebo nynějších a zkusme si tento komorní server užít i tak jak jen to půjde.

Klidně ať si staví každé království svůj DIV (pokud to opravdu chcete), všichni kdo někdy DIV stavěli a úspěšně postavili ví, kolik surovin a jednotek je k tomu potřeba, tak si snad dokážou spočítat jaké mají reálné

šance tento server tímto způsobem ukončit když jich bude 10-20 a z toho 50% z nich jsou nováčci nebo hráči, kteří prostě na hru nemají tolik času, aby mohli pravidelně zásobovat div ať surkami či jednotkami.

Díky Morsix

• Zdravím,

rozhodně jsem proti tomu na aktuálním cz speedu nějak omezovat počet divů. Server takto začal a bylo by nefér cokoliv měnit v průběhu hry. Na speedu jsou divy důležité kvůli vítězným bodům.

Co se týče budoucích serverů, tak hrát na jeden div je nesmysl a souhlasím s názorem od PrakCZ.

Nicméně co se týče budoucnosti, tak mám pocit, že cz servery obecně potřebují nějakou změnu... Prakticky každý server skončí stejně: Vytvoří se aliance a server se rozdělí na dva tábory, které proti sobě bojují... je to jen proto, že králové menších království mají strach ze zkušených hráčů a ti zase ví, že je výhodnější přemluvit menší hráče, než s nimi složitě bojovat.

Ověřil jsem si, že i malé království o pár lidech dokáže udělat pěknou paseku a znepříjemnit hru velkému království.

Osobně bych byl pro přidání nějakého pravidla, které by vedlo k více bojům mezi královstvími a zamezilo diplomatickému spojování.

CZ servery jsou pak děsná nuda.

Mějte se,

VB

• Dobry vecer vsetkym,

ano moj povodny plan hrat na jeden div mal realne uplatnenie len ak by sme sa na nom dohodli hned skor ako by ostatni zacali zakladat dedinky pri krajnych divoch. To uz sa vsak stalo takze na toto je uz trosku neskoro. Preto uplne suhlasim ze takato zmena by momentalne nebola uplne fer.

@Prak prisiel s velmi zaujimavym navrhom a to hrat uplne bez divov. Osobne si myslim ze toto by mohla byt pomerne zaujimava alternativa pre uz zabehnuty server, ktora by donutila vsetkych pozmenit strategie a nikoho by nejako extra nezvyhodnovala. Tym padom by sme hrali cisto len na VB a odzrkadlila by sa sikovnost kralovstiev kumulovat a kradnut poklady. Taktiez diplomacia a tak podobne. Buracky na divy by sa pouzili ako buracky na pokladnice, pocas serveru by hraci boli nuteni o dost viac aktivne organizovat off a def akcie aby si udrzali svoje poklady. Taktiez pri aktualnom systeme VB by prve kralovstvo bolo v podstate v najvacsej nevyhode kedze by nevedelo od nikoho kradnut VB, takze by toto bol velmi velky kalkuj pre kazdu stranu. Osobne si myslim ze by to mohlo byt nieco nove a zaujimave.

Budem rad za Vase postrehy. Chcel som si tento server uzit, preto sa s tym snazim aj nieco spravit. Myslim ze sa mozeme vsetci zhodnut ze aktualna situacia rozhodne vedie len ku klikaniu domcekov a podstata travianu ako takeho sa straca. Preto by som bol velmi rad ak by sme sa vedeli na niecom dohodnut. Tkey vyjardil zaujem s tymto nieco spravit, co si extremne vazim, tak pome to vyuzit.

Dakujem,

Poly

• Tkey Ako si pisal tak si si uz pozrel situaciu na serveri a taktiez pozrel adminovske GUI. Myslim ze by celkom pomohlo ak by si nam priamo ty vedel dat nejake napady co by sa dalo spravit. My mame velmi obmedzenu predstavu toho co admin GUI dokaze a myslim ze by sme sa tu motali len dokolecka... :D

Kazdopadne vidim len 2 mozne scenare, ktore by to tu vedeli nakopnut:
    1. Zmena funkcionality hry ako takej + ked tak aj boost pre novych hracov aby sa vedeli rychlejsie dostat do hry ( nieco ako po dovolenke ked ma hrac %% zvysenu produkciu)
    2. Reset servera

Pri akutalnej situacii je pocet hracov tak maly, ze budem velmi prekvapeny ak by tento server dohralo aspon 20 ludi. To si rozhodne nemyslim ze je spravny smer a treba s tym nieco spravit.

• Hra je jiz rozebhnuta (i kdyz jen par dni) a v tom pripade je jiz pozde menit nejak zasadne pravidla. Samozrejme souhlasim ze nejaky oziveni by to chtelo: co treba vecne omyvane tema - ty 2 novy narody?

Jinak jak bylo receno: bylo by mozna lepsi rict jaky sou moznosti zasahu do hry a pak by se vybralo neco z toho :)

• Som za to, aby server zostal tak ako je. Čím viac kráľovstiev, tým väčšia konkurencia a 7 divov sveta určite motivuje viac ako jeden alebo žiadny. Každý má svoju taktiku, ktorú používa a pre nás by bol stredový div likvidačný.

• za mě by bylo řešení udělat plnohodnotnou aplikaci na mobil což by přísun hráčů zvedlo.. nebudeme si nic nalhavat ne každý z nás může sedět u pc a ta appka je v podstatě nepoužitelná.. spousta z nás radsi klika v prohlížeči,ale to také není řešení staci aby člověk měl o něco slabší telefon a uz se mu to seka a nenaklika tam toho o moc víc než v té appce a navíc to žere o mnoho víc dat.. takze za me přísun hráčů nezmění zadna nová pravidla ani změna divů a hlavně delat takové zásadní změny na rozjeté serveru to prostě nejde..přísun hráčů změní jen to když společnost travian začne delat něco pro lidi a ne jen vydělávat.. :) když udělají něco pro to aby si ty lidi mohli v klidu mačkat v praci, na dovolené ci doma když nemají pc, dnes nejde jelikoz s appkou je to o nervy a na prohlížeči to není o moc lepší... takze za me pravidla neměnit a je to jen na travianu ci české servery nechá zaniknout diky nedostatku hráčů.. :) češi jsou rozmazleny a radsi nebudou hrát než aby něco 20 minut posílali z mobilu..