Vítejte v novém speed kole, připravte se zde na bitvy, sežeňte spolubojovníky a vydejte se do boje!

• Nepletme si prosim predmet debaty. To ze TK ma problemy vsetci vieme, to ze appka je na prd vsetci vieme, to ze by to chcelo komplexnejsie ozivenie vsetci vieme...

Teraz sa vsak bavme o tom co mozeme spravit s aktualnym stavom na serveri. Takze sa musime bavit v medziach na ktore TKey dosiahne. Pridanie dalsich 2 narodov to rozhodne nie je :)

Rozumiem ze poupravenie funkcionality pocas zabehnuteho serveru nie je idealne, ale to naozaj chcete hrat podla starych pravidiel v aktualnom pocte hracov? :D

• Zatím vyčkávám, zda-li Tkey napíše, jaké jsou možnosti úprav na rozběhnutém serveru.

Jak jsem psal dříve, zredukování DS na jeden či dva spíš nic neřeší. Pomohla by jednomu nebo dvěma královstvím a další by poškodila. A hrát na 3-4 DS je myslím stejné, jako hrát na 7.

Taková změna by tedy nejspíš byla velmi nepříjemná pro x hráčů, kteří již hrají podle nějaké strategie.

Hrát bez DS - je myslím celkem dobrá varianta. Myslím si, že nikoho výrazně nepoškodí a nikomu výrazně nepomůže. Hra bude prostě o pokladnicích (jejich dobývání/obraně).

Je-li taková úprava možná, nevím. Jde i o to, jak nebo kdy takovou hru ukončit. Po přesně stanovených dnech, nebo pokud jedno království získá 70% (číslo nebrat prosím doslova) pokladů, ...

Více jiných možností asi není, nenapadá mě. Tedy ve smyslu změny definice toho, o co ve hře jde.

• Doplnění:

Hra by byla o pokladnicích. Samozřejmě by mohlo dojít k podobné situaci, jako s DS. Tedy jedno výrazněji silné království svoji pokladnici "zabetonuje" a tak bude velmi těžké ji dobít.

Tam by možná stálo za úvahu omezení počtu pokladů v jedné pokladnici (vesnici). Velmi silná království by byla nucena obranu rozložit na více vesnic.

Útočící království by tak mohla mít šanci.

• Ja uplne suhlasim s navrhom hrat bez divov a len na poklady. Najvacsi vyznam mi dava aby hra koncila v presne stanoveny den, orientacne tak ako sa dostavavaju divy na speede. Kebyze chceme hrat na %% pokladov, tak tam je velmi vela edge case scenarov, ktore mozu nastat. Hrat na presny pocet dni by to bolo safe :)

• Tak.

Variantu "% pokladů" jsem napsal jako možnost. Kdy není zcela jasné, do kdy a jak se válčí. Je tam určité napětí ...

Máš ale pravdu v tom, že by mohly nastat situace, kdy se server ukončí příliš brzy nebo naopak velmi pozdě:)

U konkrétního termínu mi trochu schází to určité napětí - vyhraje ten nebo ten.

Ale nevadí mi.

Ci si myslíš o omezeném množství pokladů ve vesnici?

Například možnost postavit v jedné vesnici pouze jednu pokladnici.

Zatím si vůbec neumím představit, kolik může na tomto serveru jedno království získat pokladů:)

• Ještě dlužím vysvětlení.

Na tomto fóru nezastupuji žádné království na serveru. Tedy za nikoho nemluvím. Vyjadřuji jenom své názory.

Byť ze spoluhráči z království jsou z většiny v souladu.

• za mě by bylo řešení udělat plnohodnotnou aplikaci na mobil což by přísun hráčů zvedlo.. nebudeme si nic nalhavat ne každý z nás může sedět u pc a ta appka je v podstatě nepoužitelná.. spousta z nás radsi klika v prohlížeči,ale to také není řešení staci aby člověk měl o něco slabší telefon a uz se mu to seka a nenaklika tam toho o moc víc než v té appce a navíc to žere o mnoho víc dat.. takze za me přísun hráčů nezmění zadna nová pravidla ani změna divů a hlavně delat takové zásadní změny na rozjeté serveru to prostě nejde..přísun hráčů změní jen to když společnost travian začne delat něco pro lidi a ne jen vydělávat.. :) když udělají něco pro to aby si ty lidi mohli v klidu mačkat v praci, na dovolené ci doma když nemají pc, dnes nejde jelikoz s appkou je to o nervy a na prohlížeči to není o moc lepší... takze za me pravidla neměnit a je to jen na travianu ci české servery nechá zaniknout diky nedostatku hráčů.. :) češi jsou rozmazleny a radsi nebudou hrát než aby něco 20 minut posílali z mobilu..

Tohle tesat do kamene. Zlatá slova na 100% souhlasím.

• Obmedzene mnozstvo pokladnic kedysi presne bolo, ale potom to reworkli aj s poziadavkami pokladov na daslie sloty. Kazdopadne teraz ak by sme to chceli obmedzit len na 1 pokladnicu tak by nastal coskoro dead-end.

1 kralovstvo by by default malo 3 pokladnice (kral + 2 vevodi) = 12k pokladov
    Pri 10k pokladoch sa otvori dalsi slot, cize max 16k pokladov a uz sme nahrany, fyzicky nemas sancu otvorit dalsiu pokladnicu kedze dalsia je od 20k. Samozrejme ked sa spojis s inym kralovstvom tak mas 2x viac toho k dispozicii, ale stale narazis na mrtvy koniec kedy uz nevies skalovat. Ten by nastal pri 36k pokladoch ked kralovstva by mali aktivnych 6 zakladnych pokladnic po spojeni + 3 dalsie za otvorene sloty.

Tieto cisla su dost male, z vlastnej skusenosti viem ze to v pohode vygeneruje cca 20 aktivnejsich hracov co ich ani nemusia moc lupit od inych kralovstiev..

V konecnom dosledku ked sa nad tym vsak zamyslim tak by to ani nemuselo byt zle pretoze by sa nedalo snowballovat a ked uz niekto narazi na tu hranicu tak to bude len o jeho sikovnosti aby mu niekto neslohol VB, alebo naopak aby ich prave nakradol.. :D Taktiez by sa nemohli betonovat cisto pokladnicove dediny, def aj off akcie by boli vsestrannejsie. Mohlo by to byt zaujimave :)

V tomto pripade aj kebyze je fixne stanoveny koniec tak by to mohlo byt zaujimave az do konca pretoze predpokladajme ze do vtedy uz aspon 2 kralovstva narazia na maximalnu hranicu pokladov a bude to uz len o ubraneni a nakradnuti VB :)

• Já bych to nechal tak. Spíš by se mohl udělat nějaký bonus pro nově příchozí hráče aby je to motivovalo se zaregistrovat třeba i po týdnu a samozřejmě na to udělat speciální vlákno a třeba i herní upozornění že je otevřený speed s bonusem pro nově příchozí. Nějaké balíčky se surovinami nebo tak něco. Asi je to blbost ale podle mě když se současní hráči nedohodnou jestli chtějí 7 nebo 1 div, tak asi vymyslet něco jiného. Nevím kdo tady kdy stavěl div ale už vidím jak tady 180 lidí soupeří o 7 divů a jak 20 lidí bude stavit div, když je to pain stavit i ve 40lidech.

To meme je smutný, ale dobrý :D

• Polenoo:

Děkuji za rozbor. Jak jsem zmínil, opravdu si nyní neumím představit, kolik pokladů dokáže království na podobném serveru nastřádat.

Pokud ale chceme nějakým způsobem přizpůsobit hru, tak například snížení počtu potřebných pokladů na další aktivní pokladnici je možná to nejjednodušší (z 10k na 5-7k ...).

• Ahoj

Za mne a určitě i mé bojovníky bych uvítal , aby server dojel do konce tak jak je beze změn. Sice je nás tu málo ale alespon si trochu zahrajeme. Někteří do toho vložily nějaké peníze. Co více dodat, jen že do budoucna by to chtělo nějakou obměnu, aby to přitáhlo další hráče kteří by hrály a nekončily po týdnu na serveru. Co na tom že je přihlášeno například 500 lidí ale dál hraje necelá polovina.

děkuji za pozornost

Cobrettix - Doktor X / aliance Nemocní

• Dobre tak teda konkretny navrh:

• Pome hrat bez divov. Bude sa hrat cisto len na vitazne body. Divy sa na speedoch dostavavaju cca 60 den, takze mozeme oficialny koniec servera dat na 60. den. Kto bude mat viac VB vyhrava.
    • Spravme limitaciu na pokladnice. V jednej dedine moze byt len 1 pokladnica tak ako to bolo kedysi. Tu uz je len potom otazne ci by sa pomenil aj nejako pocet potrebnych pokladov na novy slot alebo nie.

Toto v aktualnej situacii nikomu neuskodi + to zabrani vytvaraniu dedin kde by boli cisto pokladnice, ktore by boli nonstop neprejditelne zabetonovane. Cim viac aktivnych pokladnic s pokladmi, tym viac off/def cielov. Cim viac cielov tym viac akcie a kedze by sa hralo na VB tak kralovstva by ich mali chciet co najviac aktivne zbierat a kradnut :)

Kto s tym suhlasi dajte prosim like na tento prispevok. Kto s tym nesuhlasi dajte prosim dislike. Nech tu mame nejaku realnu statistiku :)

Dik,

Poly

• Zdravím,

a co takováto změna. Jelo by se normálně na vítězné body.

Dále by to ale vypadalo takto.

Král + dva vévodové = tři základní pokladnice. Jedna vesnice = jedna pokladnice s kapacitou 4000 pokladů.

Další slot na novou pokladnici 4000 pokladů.

Sloučení království po 30 dnech = 6 základních pokladnic.

Po 60 dnech se objeví místo divů světa (třeba to nazveme) Světové pokladnice. Kde by mohla být jen jedna pokladna ale za to s kapacitou řekněme 24000 pokladů. Stavba takové pokladnice by byla dvakrát tak drahá oproti normální. A vítězné body by generovala úplně stejně jako klasické pokladnice. Zrušil bych tam velké sklady a sýpky. Taky spotřeba obilí by nebyla poloviční ale normální. Ale možná bych ale zvážil posílení obraného bonusu u zdi a možnost postavit tam kameníka.

Samozřejmě naproti tomu bych zvýšil kapacity klasických skladů a sýpek, produkce surovinových i obilných polí a také zkrácení času potřebného na vytrénování jednotek ve všech vesnicích.

A možná by nebylo od věci trochu poupravit kulturní body aby se dalo za server založit více vesnic. Myslím že by to přeci jen trochu pozvedlo atraktivitu hry. I když pravda asi by se zvedla časová náročnost hry.

Server by skončil řekněme cca po 120 dnech.

Speed server by měl všechny časy poloviční.

Co vy na to?

• Polenoo :

Bude se hrát podle standardních pravidel.

Jenom by mě opravdu zajímalo, co Tkey myslel tím, že je možné změnit:) Co by bylo možné změnit. Stále čekám na jeho odpověď.

• Saaaakra to je ale návrhů a aktivity, tak se mi to líbí :-)

Vyjádřilo se tady dost lidí a návrhy či názory jsou co tak koukám dost protichůdné....kreativní a zajímavé :-) Některé jsou proveditelné jednoduše a některé hůře :-)

Zjistil jsem, že se dají znovu aktivovat výjimečné herní módy z minulosti - viz např. proběhlý Halloween (to se mi dost líbilo)....takže tyhle srandy budou snad častěji :-)

Vzedmula se zde vůle a nevůle pro změny. Celkový feedback si z toho beru takový, že změny jsou fajn, ale je dobré se na nich dohodnout dopředu a předem je oznámit zde, že? :-) Takže většina (i iniciátor Polenoo) uznali, že obecná pravidla necháme u starých pořádků, prozatím....ale u čtení jsem se cítil asi takhle:

Další věc, co jsem probral ještě s dalšími komunitními manažery je jak trochu zvýšit počet hráčů - tedy takto:

*Kdokoliv přivede dalšího hráče na tento herní svět a napíše ticket na support dostane nějaký malý uvítací dárek a to jak nový hráč, tak ten co ho pozval (nemusí to být někdo mimo travian, stačí přivést zatoulanou ovečku, dát jí cukříček, zachránit ji před vlky)

-> jo a budu si to psát, takže žádný podvádění vy kujóni! :D

*Založím si tam taky účet pod nějakým aliasem a kdokoliv provede určitou akci, tak získá poměrně vzácný achievement :-)

Pac a pusu,

Tkey

• Nepletme si prosim predmet debaty. To ze TK ma problemy vsetci vieme, to ze appka je na prd vsetci vieme, to ze by to chcelo komplexnejsie ozivenie vsetci vieme...

Teraz sa vsak bavme o tom co mozeme spravit s aktualnym stavom na serveri. Takze sa musime bavit v medziach na ktore TKey dosiahne. Pridanie dalsich 2 narodov to rozhodne nie je :)

Rozumiem ze poupravenie funkcionality pocas zabehnuteho serveru nie je idealne, ale to naozaj chcete hrat podla starych pravidiel v aktualnom pocte hracov? :D

Pravda, narvat sem 2 národy asi fakt nedám...a když jsme dělali průzkum, tak se to většině hráčům ani nelíbilo :-)

Na apce se pracuje.....další update by se měl věnovat právě omezení zneužívání přemisťování a dalšímu vylepšování apky....je spoustu nápadů na stabilizaci a vylepšení, ale kapacity jsou omezené :-) Ale když to srovnám se situací dříve, tak se ta apka pomalu zlepšuje....beru to tak z hráčského hlediska, má své mouchy, ale věci co mě dost štvali (třeba absence chatu) se odstranili :-)

• za mě by bylo řešení udělat plnohodnotnou aplikaci na mobil což by přísun hráčů zvedlo.. nebudeme si nic nalhavat ne každý z nás může sedět u pc a ta appka je v podstatě nepoužitelná.. spousta z nás radsi klika v prohlížeči,ale to také není řešení staci aby člověk měl o něco slabší telefon a uz se mu to seka a nenaklika tam toho o moc víc než v té appce a navíc to žere o mnoho víc dat.. takze za me přísun hráčů nezmění zadna nová pravidla ani změna divů a hlavně delat takové zásadní změny na rozjeté serveru to prostě nejde..přísun hráčů změní jen to když společnost travian začne delat něco pro lidi a ne jen vydělávat.. :) když udělají něco pro to aby si ty lidi mohli v klidu mačkat v praci, na dovolené ci doma když nemají pc, dnes nejde jelikoz s appkou je to o nervy a na prohlížeči to není o moc lepší... takze za me pravidla neměnit a je to jen na travianu ci české servery nechá zaniknout diky nedostatku hráčů.. :) češi jsou rozmazleny a radsi nebudou hrát než aby něco 20 minut posílali z mobilu..

Dobrý názor a silný feedback. Já si toho vědom jsem.... a také tam směřujeme :-) Vždy je však u hry tohoto formátu udržet dva "plnohodnotné" inputy (browser i apku), když jede člověk čistě apku, tak je to jednodušší na údržbu a vývoj (stějně tak web rozhraní), ale webové rozhraní má své pohodlí a výhody - stejně jako má apka svou to-go výhodu...časem se rozdíl mezi nimi bude snižovat.

• Zdárec,

mám takový dojem, že to bylo 8k pokladů max v jedný vesnici, což si myslím že by cz serverům jedině prospělo a určitě by byla hra zajímavější + v dnešní době pokud nespojíš království je dost těžké se prosadit a vyhrát aspoň co se týče cz serverů. Tím pádem by ses dostal kolem 120k pokladů na království, což už není úplně málo.

A myslím že by stála na zamyšlenou jestli se k tomuhle systéme nevrátit aby cz servery byli zajímavější. Furt se tu dávají změny co se hodí na COM servery protože tam hraje tisíce lidí a nové změny se tam využijí, ale pro malé servery jako je to dost na prd protože pak vznikají problémy jako 120-300 lidí na sevreru 2 království a to je celá hra. Myslím že by nebylo od věci se zamyslet jak z cz serverů udělat lepší zážitky. viz omezený počet lidí v královsví, či omezený počet pokladů, snížit počet divů, omezit doplomacii apod. Návrhů tu padlo dost, otázka je zda se tím dá něco dělat Tkey . A případně jestli s tím česká komunita chce něco dělat... čím víc potkávám na serveru ubrečený hráče, kteří mají 3000 tisíce prestiže a když zjistí, že proti nim jde silná parta lidí tak to radši zabalí a jde brečet mamce pod sukni, místo toho aby se snažili s tím něco udělat a vybudovat silnou alianci proti nim.

A když se tu navrhne nějaká změna tak je to špatně protože druhý království se dostane do výhody a já měl takovou a takovou taktiku... a radši budu brečet dál že cz servery jsou na úpadku a že je nikdo nehraje než abych s tím zkusil něco udělat a kdo ví třeba to bude dobrá změna a chytne se to.

• Já souhlasím aby se vrátilo zpět to že jsi mohl mít jen jednu aktivní pokladnu ve vesnici s kapacitou 4.000. Už tehdy se říkalo že to je blbost. Protože všichni většinou staví speciální vesnice kde jsou jen pokladny a ty se pak líp brání než 20 vesnic s pokladny. Navíc ostatní pokladny dělají třeba jen na kapacitu 100-1000 takže vlastně brání jen jeden cíl a to už fakt nemá smysl. Vyhrává většinou ten kdo má nejvíc lidí a nejvíc vybere pokladů na daních. Aktivita a kreativita už nehraje takovou roli. Jen vybírat daně a útočit na loupežníky. Hlavně na com a comx je to rakovina. Domluvit se tam s rusy a turky na nějaký akci je jak jít do přestřelky s nožem... Před tím šlo útočit na pokladny i solo. Teď na to potřebuješ bouračku jak na div. :(