Bu oyunu neden bırakmalıyız? / Neden bırakıyoruz?

• Yıllardır oynuyorum. neden bırakmalıyız size sıralı tam liste:!:

NOT:hayatımda hiç banlanmadım ve hiç kural ihlali yapmadım.

- Öncelikle yıllardır oynamanız, oyuna sürüyle para aktarmanızın hiç bir önemi yok. yeni bir hesapla aranızda hiç bir fark yok. Oyun yönetiminin amacı ne yeni insan katmaya uğraşıyor ne de eski etkin üyeleri koruyor. Neden hiç bir fikrim yok

- Multi-forgiven / multi-affedici leo sağolsun multi hesap açmayı sonuna kadar destekleyici tavırlarıyla tecrübesiz ve hileci oyunları her daim koruyor. (konuyla ilgili elimde sürüyle ss ve örnek var) 2 farklı serverda multiden kural ihlali yapmış bir insanı aynı hesapla başka bir serverda yine aynı kullandığı multiler ile görebilirsiniz.

- Rakip oyunculardan aldığınız tehditin hiç bir önemi yok. Leo konuyla ilgili baya bir korkak veya klavye delikanlılığı olarak düşünüp konuyu es geçiyor. (ya da ona bu tehditleri eden bana ne yapmaz gibi düşünüyor olabilir xd)

- Rakip oyuncudan gelen küfür ve hakaretler için rakip oyuncuyu banlıyor. fakat aynı oyuncu her serverda aynı kural ihlalini yapmasına karşın hesabı bloke edilmiyor yani bana göre tekrar hesap açabilsin diye korunuyor. (multiden ban yiyenleri koruduğu gibi)

- Altın fiyatlarının saçmalığından bahsetmeme gerek yok. Travian türkiye fahiş fiyatlardan satın alabilesiniz diye diğer sitedeki kodları toplatmış sağolsun..

- Yardım destek günde sadece tek bir cevap yazıyor. Bazı konular inanılmaz önemli oluyor burada konunun ne kadar değerli olduğunun bir önemi yok ve ekstra istekleriniz asla çözülmüyor. (mesela nickinizi yanlış girdiğiniz. com serverında anında bu küçük ekstra istekleriniz çözülüyor fakat TR de öyle bişey yok. ) comda bir probleminiz varsa hızlıca gün içinden destek sizinle birden fazla kere dönüş yapabiliyor. TRde imkansız. çünkü leo! spidermanin yan çar. yardımlarınız için bir kahraman edasıyla olaya girip yapabileceği en geç şekilde ve en az yardım ile mudahele ediyor. bide en sevdiğim olayı konuyu çözmüş gibi konuyu kapatması D:sdf biraz üşengeç türk işi. bu leo için değil eskiden odinde aynı yavaşlıktaydı. babadan oğula.

- oyuna uygulamadan yaklaşık 40 gün boyunca iphone-ios ile giriş yapılamadı. bekliyoruz düzeltirler diye fakat haberleri bile yokmuş. sorduğumuzda bunu rapor etmemiz gerekmekteymiş. oyuna girilmiyor?? oyuna girilmediğini nasıl oluyorda biz rapor etmeden bilemiyorlar. asdf:AD oyuncuyu ve oyunu pek önemserler. bu konuda şüpheleri ortadan kaldırdılar.

sanıyorum saydıklarım genel olarak oyunla ilgili değilde yöneticilerle ilgili. zaten oyun buglarıyla çeviri hatalarıyla berbatken bide bu yöneticilerin '' Belirli kurallar çerçevesinde işlem yapmaktayız ve bunların dışında çıkamıyoruz. '' adı altında ilgisizliği ve sırf cevap vermek için cevap vermeleri yok mu.. bizi salında şu oyunu oynayalım diyesi geliyor insanın. yıldık awk yıldık

şimdi herzamanki gibi burda bişeyler yazdıkta davşan dağa küsmüş muhabbetinden öte olmayacak. hiç bir yöneticinin zerre umrunda olmadığı gerçeği kimsenin inanmak istemediği nokta. onlarda haklı herkes maaşına bakıyor hacı.

en iyisi bırakalım şu oyunu biz de kurtulalım onlarda bir nebze rahat etsinler. :D

Oyunu bırakmanın o muhteşem hazzı ile son kez buralardayım. dışarda inanılmaz güzel oyunlar var <3

siz neden bırakmak istiyorsunuz lütfen aşağıya yazın.

• Merhaba, tüm yazdıklarınızı okudum ve kendi bildiğim kadarıyla size yanıt vermek isterim. :)

- Öncelikle yıllardır oynamanız, oyuna sürüyle para aktarmanızın hiç bir önemi yok. yeni bir hesapla aranızda hiç bir fark yok.

**Yeni hesap/oyuncu ile eski hesap/oyuncuların zaten ayırt edilmemesi gerekiyor. Bu konuda bir sıkıntı görmüyorum herkes eşittir :)

- Multi-forgiven / multi-affedici leo sağolsun multi hesap açmayı sonuna kadar destekleyici tavırlarıyla tecrübesiz ve hileci oyunları her daim koruyor. (konuyla ilgili elimde sürüyle ss ve örnek var) 2 farklı serverda multiden kural ihlali yapmış bir insanı aynı hesapla başka bir serverda yine aynı kullandığı multiler ile görebilirsiniz.

- Rakip oyunculardan aldığınız tehditin hiç bir önemi yok. Leo konuyla ilgili baya bir korkak veya klavye delikanlılığı olarak düşünüp konuyu es geçiyor. (ya da ona bu tehditleri eden bana ne yapmaz gibi düşünüyor olabilir xd)

**Multihunter için şikayetinizi direkt olarak Odin'e iletmelisiniz bizlerden kendisi sorumlu çünkü :) Elinizde ss'ler olduğunu belirtmişsiniz bunlarıda mutlaka iletin ki bir hatası var ise gerekenler muhakkak yapılır ^^

- Rakip oyuncudan gelen küfür ve hakaretler için rakip oyuncuyu banlıyor. fakat aynı oyuncu her serverda aynı kural ihlalini yapmasına karşın hesabı bloke edilmiyor yani bana göre tekrar hesap açabilsin diye korunuyor. (multiden ban yiyenleri koruduğu gibi)

**Hesapların işlediği kural ihlalleri genel olarak değerlendirilmiyor. Bu sadece TR serverları için değil tüm ülke serverları için böyledir. Yani siz com5 serverında küfür ettiniz ve hesabınız banlandı diye, com2 serverında hesap açtıysanız ve com2'de herhangi bir kural ihlali yapmadıysanız hesabınız banlanmaz.

- Altın fiyatlarının saçmalığından bahsetmeme gerek yok. Travian türkiye fahiş fiyatlardan satın alabilesiniz diye diğer sitedeki kodları toplatmış sağolsun..

**Altın fiyatları konusunda çoğu oyuncu şikayetçi bu durumu şirkete her defasında dile getiriyoruz ama bizde onların diyeceği iki kelimeye bakıyoruz ne yazık ki :(

- Yardım destek günde sadece tek bir cevap yazıyor. Bazı konular inanılmaz önemli oluyor burada konunun ne kadar değerli olduğunun bir önemi yok ve ekstra istekleriniz asla çözülmüyor. (mesela nickinizi yanlış girdiğiniz. com serverında anında bu küçük ekstra istekleriniz çözülüyor fakat TR de öyle bişey yok. ) comda bir probleminiz varsa hızlıca gün içinden destek sizinle birden fazla kere dönüş yapabiliyor. TRde imkansız. çünkü leo! spidermanin yan çar. yardımlarınız için bir kahraman edasıyla olaya girip yapabileceği en geç şekilde ve en az yardım ile mudahele ediyor. bide en sevdiğim olayı konuyu çözmüş gibi konuyu kapatması D:sdf biraz üşengeç türk işi. bu leo için değil eskiden odinde aynı yavaşlıktaydı. babadan oğula.

**Geç cevap veriliyor ise haklısınız bu durumu bizzat Odin'e ileteceğim. Bildiğim kadarı ile sizden bir geri dönüş beklenilmediği sürece konular çözüldü olarak kapatılıyor. Benimde attığım bazı biletler aynı şekilde kapatılmıştı :)

- oyuna uygulamadan yaklaşık 40 gün boyunca iphone-ios ile giriş yapılamadı. bekliyoruz düzeltirler diye fakat haberleri bile yokmuş. sorduğumuzda bunu rapor etmemiz gerekmekteymiş. oyuna girilmiyor?? oyuna girilmediğini nasıl oluyorda biz rapor etmeden bilemiyorlar. asdf:AD oyuncuyu ve oyunu pek önemserler. bu konuda şüpheleri ortadan kaldırdılar.

**Yöneticilerin çoğunun oyunu oynadıklarını sanmıyorum. Bu nedenle bir takım sorunlar geç fark ediliyor olabilir. Bu durumlarda da oyuncuların geri bildirimleri önemli oluyor. Mobil uygulama yeni olduğu için sorunların fazla olması bir tık normal. Bu durumu ilettiğim süreçte bana verilen bilgi teknik ekibin bu sorunların farkında olduğu idi. Ama çözüm süreci konusunda bir şey denilmiyor bize de beklemek düşüyor :|

sanıyorum saydıklarım genel olarak oyunla ilgili değilde yöneticilerle ilgili. zaten oyun buglarıyla çeviri hatalarıyla berbatken bide bu yöneticilerin '' Belirli kurallar çerçevesinde işlem yapmaktayız ve bunların dışında çıkamıyoruz. '' adı altında ilgisizliği ve sırf cevap vermek için cevap vermeleri yok mu.. bizi salında şu oyunu oynayalım diyesi geliyor insanın. yıldık awk yıldık

**Hatırlarsanız eğer Odin kısa bir süreliğine yokken yerine ben bakmıştım. Bu durumdan önce sizin gibi bende yakınıyordum ta ki Odin'in yerine vekilen bakana kadar. Gerçekten söyledikleri gibi yaptıkları her işi , attıkları her adımı kurallara göre yapıyorlar. Yanlış ya da kural dışı bir şey yaptıklarında üst yönetim hemen devreye giriyor.

Bilgim kadarı ile size yanıt vermeye çalıştım. Eğer eksik ya da yanlış yazdığım bir şey var ise lütfen söyleyin. Fikirlerinizi paylaştığınız için ayrıyetten teşekkür ederim. Bu konuyu Odin'e atacağım :thumbup::saint:

Moderatör

Travian Kingdoms TR

• Geçmiş olsun...

Fakat bu sadece TR serverlarında var olan bir durum değil, bir süre önce COM forumlarındada bu konular konuşuluyordu.(bknz: https://forum.kingdoms.com/index.php?thread/24647-current-state-of-travian-kingdoms/&pageNo=1)

Kendi deneyimlerimde Destek COM'dada hızlı çalışmıyor, hatta TR desteği daha hızlı bile olabilir.

Multi Hesap kullanımı çok zorlu bir süreç, kullanan insanların yanı sıra kullanmayan insanlarda yanlışlıkla cezalandırılabiliyor ve bunun örnekleride var. İnsan her şekilde bir açıklık bulma konusunda üstün olduğundan dolayı, sistem ne kadar gelişirse gelişsin bir şeyler buluyorlar. Buradada etik devreye giriyor, yapabiliyor olmak yapmak zorunda olduğunu göstermiyor ki malesef bende oyun yöneticilerinin anlık müdahale edebileceği bir durum olarak görmüyorum bunu. Malesef düşen oyuncu sayısı, oyun türüne olan istek azaldığı için bu oyuna yapılacak büyük yatırımlar mümkün gibi durmuyor. Buda farkındaysan bir kaç yıldır sadece aynı sistem üstünde ilerlerleyen çok büyük yenilikler, farklılıklar gelmeyen mümkün olduğunca stabil bir oyun sunulmasıyla sonuçlanıyor. Altın konusu apayrı bir durumda, comda oynarken kesinlikle hissedebileceğin bir zorluk, gerek son dönemde oyunda sabit bir kurun olmaması, türk lirasının muhteşem bir değer kaybı sonucu, yabancıların uygun fiyatlara aldığı altın bizim için büyük bir miktara dönüşüyor.

Şahsi görüşüm, Sayın Kaos'un söylediklerindende yola çıkarak şirketin bu oyun için yeni formüller geliştirmesi. Oyuncular içinse bunu bu kadar içselleştirmeye gerek yok, bu bir oyun, günün sonunda bu oyunda eğlenmek için zaman veriyoruz, emek veriyoruz, eğer eğlenebiliyorsak ne ala. Diğer türlü dediğin gibi dışarıda çok güzel oyunlar var :thumbsup: Malesef webtabanlı oyunların devri(en azından bu ve benzeri oyunlarda) geçmiş durumda.

• - oyuna uygulamadan yaklaşık 40 gün boyunca iphone-ios ile giriş yapılamadı. bekliyoruz düzeltirler diye fakat haberleri bile yokmuş. sorduğumuzda bunu rapor etmemiz gerekmekteymiş. oyuna girilmiyor?? oyuna girilmediğini nasıl oluyorda biz rapor etmeden bilemiyorlar. asdf:AD oyuncuyu ve oyunu pek önemserler. bu konuda şüpheleri ortadan kaldırdılar.

Öncelikle bu konuda verdiğiniz bilgiyi düzeltmek isterim. Bahsettiğiniz konuda da paylaştığımız üzere iOS uygulamasına girilmekteydi. Sizin hesabınıza özel bir sorun olup olmadığının tespiti için tabiki bize bildirmeniz gerekiyor. Yoksa spesifik hesapların yaşadığı problemleri hesap sahipleri bilgi vermediği müddetçe bilemiyoruz. Bu konudaki bilgiyi de şurada vermiştik;

Travian kingdoms oyunu 6 HAFTADIR İOS da açılmıyor?

Oyun destek dönüş süresiyle ilgili daha iyisini yapmaya çalışacağız fakat diğer ülkelerdeki rakamlarla kıyaslandığında TR ekibinin dönüş süresinin hiç de kötü olmadığını söylemem gerek.

Diğer tüm şikayetlerinizle ilgili bizim yapabileceğimiz başka birşey olabilir miydi tabiki düşüneceğiz fakat bunların arasında önemli bir payı kural ihlalleriyle ilgili konulara vermenizin de çok doğru olmadığı kanaatindeyim. Kural ihlallerinin önüne geçilebilmesi için oldukça ciddi bir uğraş veriliyor ve söylediğiniz gibi göz yummak bir tarafa, oldukça katı cezalar ile ihlal yapanlar cezalandırılmaktadır.

Sizin gibi aktif oyuncularımızı kaybetmek istemeyiz, şikayet etmeye devam edin, biz de düzeltmeye çalışalım. :)

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• odin kaos gelmese iyiydi. sorunlarımın çoğu leo ile. hemen doluşup salça olmuşlar ve boş boş cevap vermişler. salın bizi kaynatıyoruz :P

Başıma gelen olayları derledim. yukarda herhangi cevap bekleyen bir soru yok. çözebileceğiniz bi sorunda yok. zamanında çözmeliydiniz :!:

Neden bıraklamalıyız biz bunu tartışıyoruz. odin kaos sizde neden oynamalıyız diye bi başlık açın oraya gidin lütfen :Dd

Bide multi yasak değil başlıklı içeriğimi silenlere selam olsun burdan. eğer gerçek olmadığını düşünseniz zaten sansürlemezdiniz. daha öncede bahsetmiştim kaostaki ahaber moderatörlüğü usta çırak ilişkisi. :Ds

bide tüm modlar birbirlerinin mesajlarını beğenmişler A:DFADSf muz-kingdoms

RPG-7

The post was edited 2 times, last by RPG-7 ().

• sorunlarımın çoğu leo ile.

Burada bir noktanın altını da önemle çizmek isterim. Leo dahil olmak üzere tüm arkadaşlarımız takımımızın çok önemli parçalarıdır.

Bu konuda daha yapıcı yaklaşmanızı ve tüm şikayet ettiğiniz konuları tek bir gönüllü arkadaşımıza bağlamamanızı tavsiye diyorum, çünkü hepimiz birer insanız, eksikliklerimiz ve hatalarımız olabilir, ki ben açıkçası kendisinde de bir hata göremiyorum.

Konular üstüne eleştirilerinizi kesinlikle çok ciddiye alıyoruz fakat kişiler üstüne odaklandığında faydalı bir geri bildirim olmaktan maalesef uzaklaşıyorlar.

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• Bu oyun için katıldığım en net eleştirilerden biri. Emin olun eksik bile yazmış. İnsan kendi parasıyla nasıl rezil edilir uygulamlı örneği. Aynı fikirde değil misiniz hiç üzülmeyin aynı fikre geleceksiniz :D