Bilmece Yarışması! - 1. Gün

 • 1. Seçenek: Köylü ilk önce sıçanı tekneye koyar ve nehrin karşısına geçirir. Daha sonra tekne boş bir şekilde geri döner. Geri döndüğünde bu sefer tahılı tekneye alır ve karşıya geçirir. Ama bu sefer tekrar geri dönerken sıçanı tekrar tekneye koyup geri götürür. Daha sonra sıçanı bırakıp ayıyı alır ve karşıya geçirir. Ve son kez boş tekneyle geri döner ve sıçanı tekrar karşıya geçirir.


  2. Seçenek: Köylü yine ilk önce sıçanı nehrin karşısına geçirir. Ve boş tekneyle geri döner. Ama bu sefer ayıyı alır ve karşıya geçirir. Geri dönerken de fareyi de alır ve eski yerine bırakır. Buradan tahılı alır ve karşıya götürür. Ve son olarak tekrar boş tekneyle sıçanı yerinden almak için geri döner. Sıçanı tekrar karşıya geçirir.


  TR2N sunucusu oyuncu ismi: ZeroTolerance

 • Merhabalar

  Önce sıçanı karşıya geçiririm, sonra geri dönüp tahıl cuvalını alırım. Tahıl cuvalını bırakırken sıçanı tekneye korum onunla geri dönerim. Ayı kıyıda tek olarak beni beklemekte. Sonrasında sıcanı bırakıp ayıyı alırım. Ayıyı karsıya gecırırım. Tahıl cuvalını yemez. Son olarak geri dönüp sıçanı alırım.


  TR1, Sekmoka

 • önce sıcanı karsıya geciririz ilk kısımda ayı ve tahıl kalır karsı tarafta sıcan sonra bos doner tahılı oraya gotururuz sıcan tahılı yiyecegi icin tahılı orada bırakıp sıcan tekrar ilk kısma götürürüz ama ilk tarafta ayı ile sıcan olmaz sonra sıcanı ilk kısma bırakınca ayıyı alıp karsıya geciririz ilk kısımda sıcan kalır karsıya gecirilmiş ayı ve tahıl olur en sonundada sıcanı alır karsıya geciririz işlem tamamlanır :)
  onlywlf Trx3

 • Sıçanı götür, geri dön, Ayıyı götür, Sıçanı geri getir, Tahılı ayının yanına götür, Geri dön ve sıçanı da götür.

  tr2n - LECNIA
  (MASTER2 üyesi)

 • Sıçanı ilk geçirirsin, Ayı Tahılı yemez ve Kaçmaz sonra diğerlerini karşıya geçirir.


  Edit: Server TR1 : IGN: III

 • ÖNCE SIÇANI KARŞIYA BIRAKIR

  SONRA TAHILI ALIR KARŞIYA GEÇİRİR

  DÖNERKEN SIÇANI GERİ GETİRİR BIRAKIR

  AYIYI GÖTÜRÜR SONRA GERİ DÖNÜP SIÇANIDA ALIR


  TRX3 GAZVEREN

 • Önce fare karşıya geçirilir köylü fareyi birakip geri döner, sonra ayı karşıya geçirilir fare ile ayı yanlız kalamayacağı için fare ile birlikte geri dönülür, fare bırakılır tahıl alınır ve karşıya geçirilir daha sonra geri gelinip kenarda kalan farede karşıya geçirilerek işlem tamamlanır.


  Saldıray tr2n

 • 1. Adımda önce sıçanı alır nehrin karşısına götürür böylece ayı tahıl ile ilgilenmiyecektir.

  2. Adımda sıçanı bırakıp tekrar geri döner.

  3.Adımda ayıyı alıp karşıya götürür geride sadece saman balyası kalır.

  4. Adımda tabiki sıçanla ayıyı aynı tarafta bırakmayız bu sefer tekrar koyunu tekneye yükler ayı nehrin karşınsa tek kalmış olur.

  5.Adımda sıçanı eski yerine tekrar koyar tahılı alıp nehrin karşısına götürür aynının yanına ve sıçan da diğer tarafta tek kalmış olur.

  6.Adımda son bir kez geri döner sıçanı tekrar yanına alarak nehrin karşısına geçer.

  böylece ne tahılı sıçan yemiş olur ne de ayı sıçanı yemiş olur.

  TR2N Canxsaglam

 • önce sıçanı karşıya geçirir

  daha sonra tahılı karşıya geçirir ve sıçanı alıp geri döner

  daha sonra ayıyı karşıya geçirir

  en son geri döndüğünde sıçanı alır ve karşıya geçirir

 • Çiftçi Önce Sıçanı yanına alıp karşıya geçirir daha sonra ayıyı karşıya geçirir. geri dönerken sıçanı geri getirir. giderken tahılı götürür. en son geri gelip sıçanı götürür haydi geçmiş olsun :D


  Ayı - Tahıl - Sıçan _____________ Sıçan (ilk gelen)
  Tahıl _____________ Ayı (ikinci gelen) - Sıçan (sıçan burada geri döner)
  Sıçan _____________ Ayı - Tahıl (Üçüncü gelen)

  Sıçan _____________ Ayı - Tahıl - Sıçan

  TRX3

  Amca54

 • İlk Sıçan Karşıya Geçer.Sonra Ayı Karşıya Geçer. Geri Gelirken sıçan geri getirilir.tahıl buğdayı karşıaya geçer. böylece ayı ve tahıl yanyana kalır. en son sıçanı alıp karşıya geçer

 • 1.turda çiftçi sıçanı karşıya geçir. Geri döner.

  2.turda tahılı karşıya geçir. Dönüşte sıçanı da geri getir.

  3.turda ayıyı karşıya geçirir. Geri döner.

  4. turda sıçanı karşıya geçir.


  TR3x bamya

 • Önce sıçanı karşıya geçirir geri dönüp ayıyı alır ayıyı karşıya geçirir sonra sıçanı alıp geri götürür,bu sefer sıçanı bırakıp tahılı alır ayının yanına bırakıp boş döner en son sıçanı alır ve karşıya geçer.

 • ilk olarak köylü sıçanı karşıya geçirir sonra dönüp tahılı alır karşıya geçirince tahılı bırakıp sıçanı alır sıçanı geri götürüp bırakır ayıyı alır karşıya geçirir en son da dönüp sıçanı tekrar karşıya geçirir.


  oyundaki ismim:emrhn

  oynadığım sunucu:tr2n

 • 1. Gün Sorusunun Cevabı; Romalı köylü önce sıçanla birlikte karşıya geçer onu bırakıp geri dönerek tahılı alır ve karşıya geçirir, tahılı bırakarak sıçanı tekrar yanına alarak geri döner, başlangıç noktasına sıçanı bırakarak yanına ayıyı alır ve karşıya geçirir oraya bırakır. Son olarak geri dönüp sıçanı da karşıya geçirir. Böylelikle ayı, tahıl ve tavşan pardon sıçan sorunsuz bir şekilde karşıya taşınmış olur.

 • ilk önce romalı köylü ile sıçan karşıya geçecek sonra geri dönecek tahıl cuvalını alcak onu karşıya gecirecek o sırada sıçanı alcak tahılı bırakıp sıçanla geri döncek sıçanı bırakacak ayıyı geçirecek sonra geri dönüp sıçanı alacak bu kadar oyun sunucusu: Tr1 oyundaki nick: Arrow

 • Romalı köylü önce yanına fare alıp karşıya geçmeli onu orada bırakıp geri dönmeli ve yanına tahılı almalı ardından tahılı bırakıp geri yanına fareyi almalı. Ayıyı yanına alıp fareyi bırakmalı ayıyı karşıya geçirdikten sonra en son dönüp tekrar fareyi yanına alarak üçünü de karşıya geçirebilir.


  Topal Ali - tr2n

 • İLK SIÇANI GÖTÜRECEK

  SONRA TAHILI GÖTÜRECEK

  SIÇANI TEKNEYE ALIP TEKRAR KARŞI TARAFA GÖTÜRECEK SIÇANI BIRAKIP AYIYI TEKNEYE ALACAK

  AYI YI BIRAKIP EN SON SICANI YENİDEN ALACAK

 • Önce sıçanı karşıya geçirir. Daha sonra dönüp tahılı alır karşıya geçirir tahılı bırakırken sıçanı alır geri götürür geri götürdükten sonra sıçanı bırakırken ayıyı alır ayıyı karşıya tahılın yanına geçirir en son olarak dönüp sıçanı alır ve karşıya geçirir

  Wanheda COMX3

 • Romalı önce sıçanı karşıya geçirir. Sonra tahılı almak için geri döner ve tahılı da karşıya geçirdikten sonra oradaki sıçanı alıp geri ayının yanına getirir. Bu sefer ayıyı alıp takılın yanına bırakır en sonun da sıçanı almak için geri dönüp onuda ayı ve tahılın olduğu yere bırakır.