Yeni Başlangıç / Genel Sorular

• Arkadaşlar şimdilik aşağıdaki gibi 13 sorum var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Yeni başladım ve birçok konuyu bu şekilde netleştirmeliyim.

1. Karekterin fotoğrafı değiştirilebiliyor mu?

2. Ben Romalıyım. Sığınak seviyesi 10'a geldiğinde daha geliştirilemiyor, bu son sınır diyor, bu doğru mudur, bunu arttırmanın başka yolu var mıdır?

3. Merkez köyün tamamen hem bina kısmının hem ham madde kısmının yıkılması mümkün müdür?

4. Eninde sonunda köyün yıkılma ihtimali de varsa oyunda amaç köyü geliştirmek midir, yoksa karakterin yani kahramanın levelını kasmak mıdır? Yani karakterin de tamamen ölme veya seviyesinin azalması ihtimali var mı günün birinde?

5. Bir arkadaşımı köy sınırlarıma yakın bir yere oyuna davet etme şansım var mı?

6. Normal saldırıyla yağma saldırısı arasında normal saldırıyı avantajlı kılan şey nedir? Çünkü yağma saldırısında çok fazla ham madde elde ediyoruz ve az askerimiz ölüyor ama normal saldırıda hem daha az ham madde geliyor hem de daha fazla askerimiz ölüyor. O zaman normal saldırının esprisi nedir?

7. Tek köyle oynamak bana yeter dememiz mümkün müdür, 2. köyü de açmanın avantajı nedir?

8. Krallığa katılınca koruma altına girdiğimizden bahsedilen yazılar okumuştum, krallığa dahil olsak da saldırı yiyoruz, o zaman bu nasıl koruma altına girmek oluyor?

9. Kahramanın sağlığı gözden kaçıp da 0'a inerse kahraman silinir mi, ne olur?

10. Krallığın bize katkısı nedir, krallık sayesinde bize ekstra XP geliyor mu, aynı şekilde krallığın eksisi ne olabilir?

11. Kahramanla macera başlatmak çok işe yarıyor evet ama bunun bize bir eksisi olabilir mi, kahramanın yorulma durumu anlamında falan?

12. Kahramanın sağlık durumu 0'a inerse ölür mü, eğer ölürse yeniden kaldığı yerden devam eder mi?

13. Kahramanın sağlık durumu sadece Şifa Merhemi'yle mi arttırılır yoksa kendiliğinden de artar mı?

• Helpful

Merhaba,

1. Sağ üsteki kahraman resmine tıklayın. Açılan pencerede "Özellikler" sekmesinde, kahramanın resminin hemen sağ üstünden bu görünümü değiştirebilirsiniz.

2. Bir sığınağı 10. seviyeye yükselttikten sonra yeni bir sığınak kurabilirsiniz.

3. Sanırım bir saldırı ile diye anlıyorum. Evet mümkündür.

4. Burada herşey sizin stratejinize ve neyi hedeflediğinize bağlı. Fakat kahramanın hiçbir zaman tamamen ölmediğini, daha doğrusu her zaman yeniden canlandırılabilir olduğunu söyleyebilirim.

5. Hayır, doğrudan lokasyon seçimi yapamıyorsunuz.

6. İkisinin amaçları farklı. Normal saldırı genelde tüm askeri gücünüzü kullanıp, verebileceğiniz maksimum zararı vermek için kullanabilirsiniz. Bu da aslında biraz stratejinize ve neyi hedeflediğinize bağlı.

7. Tek köyle büyük ordular kuracak kadar üretim seviyesine ulaşmanız zordur. Ayrıca farklı amaçlar için özelleşmiş köyler kurmak için de birden fazla köyünüz olması gerekir. Köylerin farklı konumu da farklı stratejilere göre belirlenebiliyor. Bu sebeple tek köyle başarı elde etmenin zor olduğunu söyleyebilirim.

8. Aslında burada kralınızdan ötürü sahip olduğunuz koruma bir etken. Biraz da oyun içindeki kurduğunuz ilişkiler de burada etkili.

9. Kahramanı hammadde ile yada Su kovası ile yeniden canlandırabilirsiniz.

10. Krallığın pek çok açıdan faydaları olabilir. Başta dediğiniz gibi koruma bir etken. Ki bir başarı elde edebilmek için birlik içinde hareket edilmesi gerekiyor.

11. Kahramanın yorulması gibi bir durum yok, size saldırı geldiğinde kahramanın mevcut olmamasının yaratabileceği dezavantaj dışında aslında pek bir dezavantajı yok. Yada o macera süresinde yapabileceğiniz diğer şeylerin fırsat maliyetini de hesaba katmak isteyebilirsiniz.

12. Kahramanı hammadde ile yada Su kovası ile yeniden canlandırabilirsiniz.

13. Kendiliğinden de iyileşir. Bu hızı görmek için sağ üstteki kahraman resmine tıklayın. Açılan pencerede "Özellikler" sekmesinde yer alan sağlık(turuncu) barın fare imlecinizle üstüne gelin. İyileşme hızını görebiliyor olacaksınız. Ayrıca farklı kahraman eşyalarıyla da bu hızı arttırabilirsiniz.

:thumbup:

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• Çok çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Yalnızca aklıma bir şey takıldı şu an için. Kahraman yeniden diriltildiğinde veya köylerimizin tümü yıkıldığında kahramanın seviyesinin azalma ihtimali oluyor mu? Yoksa ölen kahraman diriltildiğinde veya tüm köyler yıkılıp yeni köy açıldığında kahraman diriltiğinde aynı seviyeden devam mı ediyor? Eğer cevap buysa ben oyun stratejisi olarak yalnızca emek verip kahramanın levelını kasma amacı güdebilirim. Tabii bir de şu soru da doğdu şu anda, eğer köylerin tümü yıkılırsa aynı hesapla yeni köy açılabiliyor mu?

• Çok çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Yalnızca aklıma bir şey takıldı şu an için. Kahraman yeniden diriltildiğinde veya köylerimizin tümü yıkıldığında kahramanın seviyesinin azalma ihtimali oluyor mu? Yoksa ölen kahraman diriltildiğinde veya tüm köyler yıkılıp yeni köy açıldığında kahraman diriltiğinde aynı seviyeden devam mı ediyor? Eğer cevap buysa ben oyun stratejisi olarak yalnızca emek verip kahramanın levelını kasma amacı güdebilirim. Tabii bir de şu soru da doğdu şu anda, eğer köylerin tümü yıkılırsa aynı hesapla yeni köy açılabiliyor mu?

Kahramanın seviyesi azalmıyor, birikimli olarak artmaya devam ediyor. Tabi burada stratejiyi oluştururken neyi hedeflediğiniz önemli.

Merkez köy tamamen yıkılamadığı için aslında tüm köylerinizin yıkılması pratikte mümkün olmuyor.

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

• İyi günler. Oyuna devam ediyorum adım adım. Köşk ile ilgili bir görev var. Köşk'ü seviye 5'e çıkarınca otomatik o görevdeki "Ödülü al" kısmına basınca Köşk 10. seviyeye çıkıyormuş. Ben bu görevi görmeden Köşk'ü zaten 10. seviyeye çıkarmışım. Şimdi o görevi silemiyorum "Ödülü al" deyince başka bir yere yönlendirmiyor oyun veya o görev otomatik silinmiyor. Belki o görevi yapsaydım ardından faydalanabileceğim yeni görevler olacaktı. Acaba telefondaki mobil uygulamadan kaynaklı bir sorun mudur diye bilgisayardan da baktım ama onda da aynı durumla karşılaştım. Konuyla ilgili ekran görüntülerini de bu mesajın ekinde gönderiyorum.

Bu durumda ne yapmam gerekir?

• İyi günler. Oyuna devam ediyorum adım adım. Köşk ile ilgili bir görev var. Köşk'ü seviye 5'e çıkarınca otomatik o görevdeki "Ödülü al" kısmına basınca Köşk 10. seviyeye çıkıyormuş. Ben bu görevi görmeden Köşk'ü zaten 10. seviyeye çıkarmışım. Şimdi o görevi silemiyorum "Ödülü al" deyince başka bir yere yönlendirmiyor oyun veya o görev otomatik silinmiyor. Belki o görevi yapsaydım ardından faydalanabileceğim yeni görevler olacaktı. Acaba telefondaki mobil uygulamadan kaynaklı bir sorun mudur diye bilgisayardan da baktım ama onda da aynı durumla karşılaştım. Konuyla ilgili ekran görüntülerini de bu mesajın ekinde gönderiyorum.

Merhaba,

Bu ödülü bir sonraki köyünüzde Köşk'ü 5. seviyeye çıkardığınızda kullanabilirsiniz.

--

Odin

Community Manager
    Travian Kingdoms TR

çok ilginç bir olay cidden :D

Brain