3X server da NELER OLUYOR NELER ??

• 30.05.2020 tarihinde saat 12.00.00 varışlı op düzenledik Empire birliğine Her ne hikmetse daha önce empire op unda aragon un yaşadığı sorunun bir benzerini yaşadık ve 38 DAK SERVER E ERİŞİM ENGELLENDİ .... herşey normale döndüğünde ise BÜYÜK ORDULARIMIZA NİSPETEN KÜÇÜK ORDULARIMIZDAN AZ SALDIRI PUANI YAZILDIĞINI GÖRDÜK.... YAZILDIĞINI diyorum çünki hiç bir saldrı puanı tutarlı değil... her şeyin bir kurgu üzerine döndüğüne inancımız ciddi şekilde artmış durumda ... 38 dak oyunu dondurmanın bir açıklaması olması gerekir ama oyun adminlerinin ve yönetiminin 50 gold verelim gibi klasik bir yaklaşımda olacaklarından emin olduğumdan böyle bir beklentim yok ... bu oyunu yıllardır oynayan ve rekorlar sahibi bir krallığın rekorlar sahibi yöneticisi olarak oyunun artık OYNANAMAYACAK DURMA GELDİĞİNİ görmekteyim ... kirli hesap yapmasam da kirli hesaplar içinde olmak istemediğim için bu sanırım son serverim ... hepinize iyi OYUNlar.....

• Sanırım ordular o kadar iyiydi ki rakip wowunu yıkalım derken serveri yıktık :)

Bu durumu şakaya vurmak istiyoruz; ancak bir tutarsızlık söz konusu. Sadece bu server şahsen 20.000 altın satın aldım. Birlik olarak oyunu da yönetimi de teknik ekibi de yeterince besliyoruz.

Bu tür iç veya dış kaynaklı aksaklıklar 17.yılını doldurmuş bir oyun için kabul edilemez diye düşünüyoruz.

Yukarıda Janjan kralın açtığı başlık tarafımca çeşitli dillere tercüme edilecek ve uluslararası platformda da yayınlanacaktır. Bir de dış camianın fikrini almak istiyoruz.

Sanıyoruz ki bu tür aksaklıkların ardı arkası kesilmeyecek. Bu durumda her server en az 100.000 altın alan bir birlik tamamen oyunu bırakacak.

Bu problemin yol açtığı sıkıntı sebebiyle, ordu farkı 50k olan iki oyuncudan ordusu düşük olan önce girip, ordusu yüksek olan ve sonra girenden daha fazla defans askeri yok etti.

Bu konuyu yönetime fiş olarak ilettik. Umuyoruz ki bize de “sonuç zaten değişmeyecekti” gibi bir cevap gelmez.

Biz sonuçtan memnunuz. Hiçbir şey rakibin kaçınılmaz sonunu değiştiremezdi, bunu da biliyoruz.

Biz hesaplamanın tekrar yapılmasını istiyoruz. Bir tane bina seviyesi bile eksik yıkım yapıldıysa bunun düzeldiğini görmek istiyoruz.

Bu tür problemlerin de bir daha tekrarlanmamasını istiyoruz. Ekip olarak dördüncü yılımızı tamamlıyoruz. Şanımız şöhretimiz belli :))

Laf açılmışken, sayısız kere uyardığım birçok tercüme hatası da bulunmakta. Komple bir el atmak isterseniz yardıma da hazırız. Kemik kadromuz 9 dil konuşuyor.

Mesajlarımızın dikkate alınması dileğiyle,

DejaVu

• Arkadaşlar durumu çok iyi özetlemişler. 2005 yılında başlayan travian heyecanım bu server son buluyor.

Umarım oyuna devam edecekler ve yeni katılacak oyuncular için oyun serveri bu tür aksaklardan arındırılır, insanı çileden çıkartmayan bir mobil sürüm çıkarılır.

• 30.05.2020 tarihinde saat 12.00.00 varışlı op düzenledik Empire birliğine Her ne hikmetse daha önce empire op unda aragon un yaşadığı sorunun bir benzerini yaşadık ve 38 DAK SERVER E ERİŞİM ENGELLENDİ .... herşey normale döndüğünde ise BÜYÜK ORDULARIMIZA NİSPETEN KÜÇÜK ORDULARIMIZDAN AZ SALDIRI PUANI YAZILDIĞINI GÖRDÜK.... YAZILDIĞINI diyorum çünki hiç bir saldrı puanı tutarlı değil... her şeyin bir kurgu üzerine döndüğüne inancımız ciddi şekilde artmış durumda ... 38 dak oyunu dondurmanın bir açıklaması olması gerekir ama oyun adminlerinin ve yönetiminin 50 gold verelim gibi klasik bir yaklaşımda olacaklarından emin olduğumdan böyle bir beklentim yok ... bu oyunu yıllardır oynayan ve rekorlar sahibi bir krallığın rekorlar sahibi yöneticisi olarak oyunun artık OYNANAMAYACAK DURMA GELDİĞİNİ görmekteyim ... kirli hesap yapmasam da kirli hesaplar içinde olmak istemediğim için bu sanırım son serverim ... hepinize iyi OYUNlar.....

Gerçekten rekor sahibisiniz 400 kişilik krallıklık olarak 140 kişilik krallığın savunmasına takıldınız tekrar bekleriz...

• Arkadaşlar durumu çok iyi özetlemişler. 2005 yılında başlayan travian heyecanım bu server son buluyor.

Umarım oyuna devam edecekler ve yeni katılacak oyuncular için oyun serveri bu tür aksaklardan arındırılır, insanı çileden çıkartmayan bir mobil sürüm çıkarılır.

Bende böyle vahim bir duruma düşsem bırakma kararı alırdım herhalde hayatınızda başarılar tekrar bekleriz...

İlk saldırı le 2.saldırı arasında karşısındaki def sayısı farklı olması nedeniyle kestiği asker sayısı da farklı olabilir mi?

Founder member of REBIRTH

• hee, bizimkilerin işi gücü yok , server donduruyorlar kendileri bile giremiyorlar. sırf üç beş askerle gelen tüm serverın etkisiz elemanları wowa hasar vermesin diye :D:D hiç altın almamış biri olarak yüzlerce hatta binlerce altın aldık diyen kişilerin neredeyse yarısı kadar asker basmış olmak herhalde benim gururum değil diğerlerinin ayıbı olmalı, üstelik de valiyim yaw :D

Lanzioni...

• .... herşey normale döndüğünde ise BÜYÜK ORDULARIMIZA NİSPETEN KÜÇÜK ORDULARIMIZDAN AZ SALDIRI PUANI YAZILDIĞINI GÖRDÜK....

Savaşlarda saldıranın / savunan oranına göre sonuç belirlendiğinden zaman içinde savunmadaki asker öldüğünde bu oran değişecektir ve 1. saldıran 100 k asker belkide 20 . saldıran 50 askerden daha az asker kesecek bu saldırandan değil savunmadakı azalmadan dolayı oluyor,

Ben olayın iç yüzünü bilmiyorum ama diyorsunuz ki daha sonra giren çok sayıda asker once gıren az sayıdakınden az puan almışsa dediğiniz olayın olması da pek tabiki mümün,

2 ordu arasına savunma ordusu eklenmiş olabilir ,

aynı süreye vuran ordulardan ilk çıkılan ordu hedefe ilk varır, ve çıkış sureleri arasındaki farkta araya def ordusu da girmiş olabilir teknik olarak

• Savaşlarda saldıranın / savunan oranına göre sonuç belirlendiğinden zaman içinde savunmadaki asker öldüğünde bu oran değişecektir ve 1. saldıran 100 k asker belkide 20 . saldıran 50 askerden daha az asker kesecek bu saldırandan değil savunmadakı azalmadan dolayı oluyor,

Ben olayın iç yüzünü bilmiyorum ama diyorsunuz ki daha sonra giren çok sayıda asker once gıren az sayıdakınden az puan almışsa dediğiniz olayın olması da pek tabiki mümün,

aynı süreye vuran ordulardan ilk çıkılan ordu hedefe ilk varır, ve çıkış sureleri arasındaki farkta araya def ordusu da girmiş olabilir teknik olarak

Boşver ya atıp tutmaya devam etsinler 😆

• Savaşlarda saldıranın / savunan oranına göre sonuç belirlendiğinden zaman içinde savunmadaki asker öldüğünde bu oran değişecektir ve 1. saldıran 100 k asker belkide 20 . saldıran 50 askerden daha az asker kesecek bu saldırandan değil savunmadakı azalmadan dolayı oluyor,

1. giren 2. giren 3. giren 20. giren hep tutarsız ... biz böyle olmasaydı wow u yıkardık falan demiyoruz yada empire ekibinde def yoktu da işlem ayarlandı da demiyoruz 1. niye 880 kişilik server 38 dak kitlenir ? 2 bu olay bu serverda ilkkez yaşanmıyıor. tesadüfen her iki olayda da olayın bir tarafı empire 3 empire bu kadar yardımcı proğram kullanıyor neden müdahele edilmiyor ? !! 880 kişinin aktif olduğu bir server 38 dak kitleniyorsa bu com serverlarında nasıl oyun oynanıyor ??

• Daha öncede belirttiğim gibi aynı saniyeye yapılan operasyonlar sistemde büyük sıkıntılara yol açıyor.

Orduların varışlarında salise cinsinden hesaplamalarda bence sorunlar var.Op sırasında 15-20 dk oyuna giremeyişimiz de ayrıca büyük bir sıkıntı.

Eskiden 1-2 saniye içinde 3-4 seviye sur basabiliyorduk bu da opun seyrini değiştirebilecek pozisyonlar oluşturabiliyordu.Ama bu serverda bunlar mümkün olmadı maalesef.

İncelemeler yapıldı,operasyonun sonucu değişmeyecek demek bir çözüm değil,asıl çözüm olan sistemin bu hataların hiç yaşanmayacak duruma getirilmesidir.

Bu şekilde devam edilirse çok oyuncu mağdur olacaktır.

• 1. giren 2. giren 3. giren 20. giren hep tutarsız ... biz böyle olmasaydı wow u yıkardık falan demiyoruz yada empire ekibinde def yoktu da işlem ayarlandı da demiyoruz 1. niye 880 kişilik server 38 dak kitlenir ? 2 bu olay bu serverda ilkkez yaşanmıyıor. tesadüfen her iki olayda da olayın bir tarafı empire 3 empire bu kadar yardımcı proğram kullanıyor neden müdahele edilmiyor ? !! 880 kişinin aktif olduğu bir server 38 dak kitleniyorsa bu com serverlarında nasıl oyun oynanıyor ??

çok güzel oynanıyor rekabetci bir ortam oluyor herkesin oyunculuğu ön plana çıkıyor değişik dinamikler ortaya çıkıyor tur çok zorlu geçiyor multi işi çok zor yapan banlanıyor onun haricinde oradada çöküyor sv en son op yaptığımızda bi süre çöktü oyunun altyapısı kaldırmıyor çoğu kez