Hádanka - pomozte královi a jeho družině!

• Blíží se nám pomalu Haloween a tak si dáme takovou menší soutěž na naladění nálady, co vy na to? Tahle bude trošku na hlavu :-)

Král měl sen, se svou družinou, se svými vévody i vybranýni guvernéry byl v lese. Byla noc. Přišli na mýtinu na které vidí dva opravdu velké hroby. Cítí se nesví a mají k tomu pádný důvod. Ani se nenadějí a z jednoho hrubu vyleze hromada monster, jejich vůdce podívá: "Stůj, pohneš-li se, já a mí nemrtví tebe a tvou družinu rozsápeme na kusy, je nás mnoho a naší síle nemůžeš odolat". Král a jeho družina zamrznou na místě. Instrukce je jednoduchá. Dokud se nebudou hýbat, jsou v bezpečí.

Náhle se však ozve i druhý hrob a z něj vystoupí druhá skupina nemrtvých. Věci se komplikují, neboť jejich vůdce praví: "Utíkejte, pokud nevezmete nohy na ramena, všechny vás já a má skupina roztrháme na kusy, odpor je zbytečný!". Oba vůdci nemrtvých skupin se podívají na sebe a jednohlasně praví: "Pokud se rozhodnete řešit situaci silou, své síly proti Vám spojíme, vaše smrt je tak 2x jistá". Král se otočí na svou družinu, hledá nápad, jak ze zdánlivě bezvýchodné situace ven.

Jeden z vévodů se na krále podívá a praví: "Já mám nápad, co se zkusit.....?"

Co napadlo bystrého vévodu?! Doplň jeho myšlenku na řešení situace a získej odměnu!

První tři hráči, kteří odpoví správně dostanou odměnu jisto-jistě. Další hráči budou zařazeni o další ceny. Takže celkově rozdáváme 6x porci zlaťáčků :-)

Avšak pobavte mě svou důmyslností a i nesprávné odpovědi, které mě pobaví, mají šanci na získání malé odměny ;-)

Tentokrát nebruště zbraně, ale své mozkové závity!

Soutěž končí 3.8.2020 ve 12:00, rychle do toho! :-)

Tkey

P.S.: Své odpovědi neuvidíte, aby jeden neovlivňoval druhého, ok? :-)

• @strig JzH#CZ to uhodli správně, stačila trocha pozornosti :D  Gargantua to sice úplně nedal, ale odpověď každopádně zajímavá, všichni dostanou ceny! :D Tímto soutěž končím :-) Nechali jsme jí běžet o dost déle než bylo zamýšleno :-)