Záhadná truhla

 • IT-contest-logial-puzzle-forum.png


  Vážení válečníci a válečnice!


  Lidé z našich měst našli kódem uzamčenou truhlu a společně je svitek s kódem.


  Kdo ví, co je v truhle... možná zlato.


  Ve svitku je zvláštní kód a řešení vám umožní najít kombinaci pro otevření truhlice.


  Uhádněte kód a najděte kombinaci k otevření truhlice a můžete vyhrát ceny.  29992-pasted-from-clipboard-png  • Jak se zúčastnit?

  Účast je jednoduchá. Vyřešte konečnou kombinaci a odpovězte v tomto vlákně. (Pamatujte, že odpověď se vám zobrazí až na konci soutěže)


  • Kolikrát je možné se zúčastnit?

  Zúčastnit se můžete pouze jednou.

  • Jak určíme vítěze?

  Z těch, kteří uvedli správnou odpověď, budou náhodně vybráni 3 hráči, kteří získají po 50 zlatých. Pokud se účastní více než 30 účastníků, budeme mít další dva výherce.

  • Kdy soutěž ukončíme?

  Můžete se zúčastnit do neděle 07.03.2021 do 23:59 UTC + 1. Příspěvky uvedené později se nebudou započítávat.  Poznámka: Účastí v soutěži souhlasíte s tím, že vaše přezdívka a příspěvek mohou být zveřejněny na jiných platformách, včetně Facebooku a dalších stránek Travian Games.  Tým Travian Kingdoms • Pokud by boty ze čtvrtého řádku byly stejné jako boty na třetím řádku, mělo by to být 22.

  Jenže boty na čtvrtém řádku mají navíc diamant, který jejich vlastnosti mění. Je otázka jakým způsobem, protože to není nikde naznačeno. Může měnit přičítáním, odčítám, dělením, násobením nebo třeba umocněním. Těžko odvodit správně, lze si jen tipnout. Protože diamant ve hře přidává, pak by se mohlo jednat o sčítání. Tedy výsledek bude zřejmě 24.

 • :)

 • Jeden drahokam je roven 2 (z první rovnice), po dosazení do druhé zjistíme, že mladá slečna se rovná 8. Následně hodnotu drahokamu dosadíme i do třetí rovnice pro výpočet hodnoty bot, která je tudíž 6 a konečně výsledek poslední. Dosadíme námi zjištěná čísla za neznáme... dívka x drahokam + pár bot, ale jelikož se drahokam použil "na" zlepšení bot, tak hodnotu bot umocníme na hodnotu drahokamu...tudíž ---> ( 8 x 2 ) + 6^(2) = 52. Snad je můj výpočet správný... a ostatním přeji ať se do toho nezamotají.. :-)