Dotazy nováčka

 • Tak mám opět další otázku.


  Jaká je rozdíl v tom, jestli je hráč členem království (tedy přijmutá pozvánka do království a je uvedený v seznamu guvernérů) nebo jestli má pouze vesnice ve vlivu království?


  A druhý dotaz jak na mapě vypnout "bubliny s nápovědou". Konkrétně myslím to co se zobrazuje u vesnice jako je: Nabídni tomuto hráči přesídlení...."


  Díky :)

 • Jaká je rozdíl v tom, jestli je hráč členem království (tedy přijmutá pozvánka do království a je uvedený v seznamu guvernérů) nebo jestli má pouze vesnice ve vlivu království?

  Kdyz jsi clenem kralovstvi, tak dostavas bonusove obili z koristi a objevuji se ti loupeznicke tabory, na ktere muzes utocit a ziskavat z nich dalsi koristi. To je asi ten nejdulezitejsi rozdil.

  Pak, kdyz si clenem kralovstvi, tak vidis spolecne konverzace. Kral a vevodove uvidi reporty utoku na tebe. A mozna tam jsou jeste dalsi rozdily, na ktere jsem si nevzpomnel.

  A druhý dotaz jak na mapě vypnout "bubliny s nápovědou". Konkrétně myslím to co se zobrazuje u vesnice jako je: Nabídni tomuto hráči přesídlení...."

  Zkus vlevo na obrazovce filtr na mape. Jinak nevim.

 • Jop, bylo to ve filtru. Teď je to schované alespoň do ikonek.


  Rozdíly z pohledu guvernéra chápu. I když loupežnické tábory se zobrazují i tak ne? Nebo se zobrazí pouze ty první v rámci "tutoriálu"?


  Ale jaký je rozdíl z pohledu krále / vévody? Protože daně i poklady lze vybírat i když hráč není členem království, ale vesnice je na území království. Stejně tak vidím příchozí útok na danou vesnici.

 • Existuji loupeznicke skryse a loupeznicke tabory. Skryse se objevuji kazdemu hraci krome kralu. Tabory vsem clenum kralovstvi.


  Jako kral a vevoda muzes normalne dane i poklady vybirat. Vidis prichozi utoky, ale ne reporty. Neni duvod, proc by ale guverner byl ve vlivu a nechtel byt v kralovstvi.

 • A jaký je rozdíl mezi skrýší a táborem?


  No ale jaký přínos pro krále má daného hráče do království přijmout. To je to, co se snažím pochopit. Proč ho přijmout do království, když daně a poklady z něj má král tak jako tak. Jediný důvod co mě napadá je, aby případně nevlezl do jiného království (i když s ním nesousedí) a nezačal tam působit vliv jiného království a tím i nezačal posílat daně a poklady do jiného království.

 • Jak jsem psal, skryse ma kazdy svoje, ale tabory se objevi pro vsechny v kralovstvi a muze pro ne kdokoli.


  Prinos to ma takovy, ze pak budete spolupracovat at uz obchodne, nebo vojensky. O tom je cela hra. Dane jsou vazany na vesnici, takze je muze vybirat pouze ten kral/vevoda, v jehoz vlivu dana vesnice je, bez ohledu na to, jestli a v jakem kralovstvi je. Nicmene, dane muze guverner kdykoli zakazat, coz by asi udelal, pokud bys ho odmital prijmout.

 • Takže počet pokladnic v jedné vesnici není vázaný na:?


  • You can have 1 active treasury by default then you can assign additional slots to yourself and your dukes for every 4000 treasures in your kingdom. Please note that the slots distribution has to be equal.
 • Pocet pokladnic v jedne vesnici je omezeny akorat poctem policek. Jakmile postavis jednu na lvl20, muzes jich postavit, kolik chces.


  Treasury je dvojsmyslne, v cestine to je rozlisene jako pokladnice, tj. ta budova, a pokladna, tj. vesnice, kde je aktivni pokladnice, a ktera tim padem generuje vliv.

  V tom bode je to mysleno ve smyslu pokladna, na zacatku muze mit kazdy jen jednu pokladnu, tj. kral+2vevodove. Pak za urcity pocet pokladu lze otevrit dalsi pokladnu, tzn. aktivovat pokladnici v jine vesnici. Na speed x1 je to kazdych 10k pokladu.