5 Haziran'dan beri devam eden DDoS saldıları

 • Travian Kingdoms oyun dünyalarında yaşanan bağlantı problemleriyle alakalı oyun yöneticimizin paylaştığı bilgilendirme mesajının çevirisini aşağıda okuyabilirsiniz. Yazının orijinali için aşağıdaki COM konusunu da ziyaret edebilirsiniz:


  "Değerli Oyuncularımız,


  Dünden beri başka bir DDoS saldırısıyla karşı karşıyayız. Bunun oyun botları satarak para kazanan profesyonel bir parti tarafından gerçekleştirildiğinden ciddi şekilde şüpheleniyoruz. Bu botları yasaklamaya devam edeceğiz ve bu saldırılar bot kullanımıyla mücadele konusunda daha da katı olmamız gerektiğini gösteriyor.


  @all: Travian Kingdoms için bot satan herhangi bir web sitesi biliyorsanız, lütfen bunları Yardım Merkezi aracılığıyla bize bildirin. Bir bot satın aldıysanız, makbuz veya banka hesap özetinizin ekran görüntüsü gibi sahip olduğunuz tüm bilgileri lütfen bilette paylaşın. Savcılığa iletmek için tüm bilgileri topluyoruz


  Geliştiricilerimiz oyun dünyalarımızı bu saldırılara karşı korumak için çalışıyor, ancak DDoS saldırılarına karşı önceden hazırlanmış bir düzeltici yok. Bazılarınız onlara karşı yardım sunmak amacıyla web sitelerine bağlandınız. İyi niyetli olduğunu biliyorum ve yardıma açık olduğunuz için teşekkür ederiz, ancak bu hizmetler geliştiricilerimizin halihazırda yaptığı hiçbir şeyi desteklemiyor.


  Daha fazla saldırı geleceğinden eminiz. Bu nedenle, oyun dünyalarınıza erişmek için lütfen şu iki adımı izleyin:

  • Oyun dünyanızdan çıkmak için kırmızı "Lobiye git" düğmesini kullanmayın (bunun yerine pencereyi
  • Oyun dünyalarınıza doğrudan bağlantıları kaydedin, örneğin: bbash1.kingdoms.com, bbash2.kingdoms.com veya com4.kingdoms.com.

  Bu saldırı biter bitmez açlıktan ölen tüm birlikleri geri getireceğiz. Ancak saldırılarla kaybedilen birlikleri geri getiremeyiz. Bununla beraber herhangi bir telafi de vermeyeceğiz çünkü telafi almak umuduyla kimseyi bu saldırıları yapmaya teşvik etmek istemiyoruz.


  Anlayışınız için teşekkür ederiz.


  Travian Kingdoms Ekibiniz  <3"

 • Oyun yöneticimizin konuyla alakalı son açıklaması;


  "Değerli oyuncularımız,


  Bu rollercoaster yolculuğunda bizimle birlikte olduğunuz için büyük bir TEŞEKKÜR EDERİZ. DDoS saldırılarının ikinci dalgasını aştık. Teknoloji geçmişi olan bazılarınız muhtemelen fark etmişsinizdir: Daha iyi DDoS korumasına yatırım yaptık ve artık Cloudflare'ı ana bilgisayar olarak kullanıyoruz. Siber saldırılara karşı koruma söz konusu olduğunda bu şirketin şu anda en popüler şirket olduğunu biliyoruz ve birçoğunuz bunu bize de önerdiniz. <3


  Host değiştirmek, bir oyun dünyası sona erdikten sonra Lobi Altınlarının hemen transfer edilmemesi gibi bazı yan etkilere neden oldu veya raporlarda aynı IP nedeniyle yanlış baskın limiti görmüş olabilirsiniz. Bu hatalar zaten düzeltildi ve oyun dünyalarımız geçen Cumartesi öğleden sonradan beri stabil.


  Bu yüzden şimdiye kadar açlıktan ölen askerleri restore ettik. Biliyoruz, çok fazla bir tazminat değil. Başından beri söylediğimiz gibi: Daha fazla tazminat yapamayız, aksi takdirde yeni DDoS saldırganlarını da aynısını yapmaya davet ederdik.


  Bu yatırımların, korumamızı uzun vadede iyileştirmek ve istikrarlı oyun turları sağlamak için doğru hamle olduğunu umuyoruz.


  Büyük anlayışınız için hepinize teşekkür ederim,


  "Travian Kingdoms Ekibiniz