COM sunucularında Türk Lirası Fiyat Değişiklikleri

 • Değerli oyuncularımız,


  Son dört yılda Türk Lirası'ndaki gelişme nedeniyle uluslararası oyun dünyalarında Türk mağaza fiyatlarını revize etmek zorunda kaldık. Bunu en son Nisan 2019'da yapmıştık. COM sunucularında lobiye transfer edilen altınların oyun dünyalarında oynayan herkes için adil olması gerektiğinden bunu yapmalıyız.


  Fiyatlar COM sunucuları için aşağıdaki gibi düzenlendi, değişiklikler hayata geçecek.  Not: yakında mobil fiyatları da buna göre ayarlayacağız. Forumda sonraki adımlar hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.


  Yerel Türk oyun dünyalarındaki düşük Altın fiyatları olduğu gibi kalacak çünkü bu Altınları yalnızca diğer Türk oyun dünyalarına aktarabilirsiniz.


  Anlayışınız için teşekkürler,


  Travian Kingdoms Ekibiniz

 • Bu fiyatlarla hiçbir Türk oyuncunun COM oynamayacağını biliyorsunuz, neden buna karşı çıkıp başka bir çözüm önerisinde uzlaşmalarını sağlamadınız ? 300€ asgari ücrete sahip bir ülkenin 3500 altın için 80€ ödemesini istemeniz çok komik. Neyse COM'da 25% kitleyi oluşturan Türkler'de COM'dan ayrıldıktan sonra giderek azalan oyuncu sayılarınız dibe çakılacaktır :)

 • Bu fiyatlarla Türkler com sunucusunda bırakın oynamayı sunuculara ayak bile basmaz. Zaten vali olarak oynayan kişiler az miktarda altın satın alabiliyor bu fiyatlara hiç altın alamaz. Krallar ve derebeyleri de bu durumdan çok fazla mağdur olur. Başka milletlerin köy gelişim seviyeleri ile Türklerin gelişim seviyeleri arasında büyük fark olacağı aşikar.

 • Bizleri temsil eden ve haklarımızı savunan Orome'den(!) acaba ne zaman bir açıklama gelecek ? Mesela son fiyat güncellemesinde duyuru yapıldıktan 1 ay sonra fiyatları güncellediler, böyle pazardan mal kaçırır gibi fiyat güncellemesini yapıp duyuru geçmediler ...

 • Bizleri temsil eden ve haklarımızı savunan Orome'den(!) acaba ne zaman bir açıklama gelecek ? Mesela son fiyat güncellemesinde duyuru yapıldıktan 1 ay sonra fiyatları güncellediler, böyle pazardan mal kaçırır gibi fiyat güncellemesini yapıp duyuru geçmediler ...

  Tepkinizin nedenini anlayabiliyorum ama şirket de pek tabii Türkiye'deki ekonomik durumun farkında ve oyuncuların da bundan etkilendiğini biliyor. Yani dünyadan bir haber verilen bir karar değil, maalesef zorunlu bir karar. Güncellemenin duyurusu daha erken yapılabilirdi, buna katılıyorum ve üzgünüm. Fakat kurdaki artışa rağmen uzun süredir bu değişim ertelenmeye çalışılıyordu ama artık hayata geçmesine karar verildi. Yani daha önceden planlanan bir durum bu ve olabildiğince geciktirildi. Ayrıca belirtildiği gibi Türk oyun dünyaları bu değişiklikten etkilenmeyecek, bunun da oyuncular için bir anlamı olur umarım.