Založení 2 vesnice

• Zdravím,
    rád bych se zptal, jestli by mi někdo neporadil jak to je s 2. vesnicí. Chtěl bych si jí založit na místě, které je mimo naše království. Co se s tou vesnicí stane? To království se rozšíří až k ní, nebo bude prostě ta vesnice mino a to království bude jen na tom políčku kde stojí?
    A pak jak to tedy je, když tu 2. ves založím do jiného království, ale nechci do něj přestoupit. Též přeberu jejich území pro svého krále, nebo tam prostě jen budu stát v jiném království ale král bude pořád ten kterého jsem měl od začátku (pokud nepotvrdím pozvánku do toho království, do kterého jsem se nacpal 2. vsí).

Děkuji za radu.

Syriaan

• Předpokládám, že jsi král. A jako krále Tě nikdo do jiného království pozvat nemůže. Pakliže nejsi král, jsi li vévoda, můžeš mít aktivní pokladnici jen v jedné vesnici.
    Hrochy má pravdu. Tvá vesnice, pakliže v ní postavíš pokladnici a aktivuješ jí, tak v podstatě vytvoříš část svého království. Ta část se může spojit s Tvojí první, ale nemusí. Záleží na tom, jak ty vesnice jsou od sebe vzdálené. Počítej, že jedno město maximálně rozestavěné s úpravami na CZ zabere max šest políček ve všech směrech, chceš li tedy, aby se nějak spojilo, musíš počítat s oázami, guvernéry a vzdáleností. A nakonec i s tím, zda okolní králové nemají více pokladů apod.

• nejsem král ani vévoda, jen guvernér. Ale když tedy založím tu 2. vesnici mimo království, udělám v ní tu pokladnici (ale nechci být vévoda ani mít poklady u sebe) tak muzu bez toho aniž bych do ní ukladal poklady, ty poklady posílat svému králi? Pak by se tedy měli naše uzemí spojit ( vzdálenost je ok a jine království tam nejsou).

• Máš to popletené. Pakliže nejsi ani král ani vévoda, tak nepotřebuješ pokladnici a ani nemůžeš nic do pokladnice ukládat. Jsi li guvernér, musíš založit vesnici vně království kde chceš platit daně/posílat uloupené zboží.

A pakliže nejsi ani král ani vévoda, tak se rozhodně území nespojují tím, že někde vytvoříš vesnici. Pouze Král potažmo Vévoda rozšiřuje území.

• Jsi li guvernér, musíš založit vesnici vně království kde chceš platit daně/posílat uloupené zboží.

Ta veta mi nedava smysl. Vně = mimo uzemi.

Jako guverner si zaloz druhou vesnici, kde chces - pokud chces k jinemu krali, musi byt na jeho uzemi, tudiz v jeho dosahu. Pokud chces zustat u sveho krale, ale libi se ti policko v jinem kralovstvi, muzes i tam, akorat bude dane a poklady z te vesnice vybirat ten druhy kral. Ten kral ti muze i poslat pozvanku, ale ta se da odmitnout.

Pakliže nejsi ani král ani vévoda, tak nepotřebuješ pokladnici a ani nemůžeš nic do pokladnice ukládat.

I guverner si muze postavit skrytou pokladnici (jen ji nemuze aktivovat) - pak slouzi jako ukryt na dane v pripade utoku.

• Ta veta mi nedava smysl. Vně = mimo uzemi.

I guverner si muze postavit skrytou pokladnici (jen ji nemuze aktivovat) - pak slouzi jako ukryt na dane v pripade utoku.

Sakra, půjdu vrátit maturitu. Měl jsem pochopitelně na mysli vevnitř království, ve kterém chce platit daně a poklady
    Guvernér si pokladnici postavit může, ale suroviny které tato pokladnice brání, guvernér nikdy neuvidí, neb jsou určeny jako daně pro krále. A pokladnice jako taková, je velice drahá. Kdo ji nepotřebuje, nechť ji raději nestaví.

• Guvernér si pokladnici postavit může, ale suroviny které tato pokladnice brání, guvernér nikdy neuvidí, neb jsou určeny jako daně pro krále.

To neni tak uplne pravda.
    Text v guvernerske pokladnici rika toto:
    Když jde na tvou vesnici útok, daně jsou ukryty do skryté pokladnice. Jakmile útok proběhne, můžeš si tam suroviny vyzvednout.
    Nemam tu funkcionalitu vyzkousenou, ale ten text je podle me celkem jasnej?

A pokladnice jako taková, je velice drahá. Kdo ji nepotřebuje, nechť ji raději nestaví.

To uz je lepsi argument. Ona ta kapacita pokladnice taky neni nic moc.

• a když tu vesnici dám mimo království (mimo území svého krále i jiného - prostě úplně do volného prostoru), tak ty daně budu posílat komu?

• To neni tak uplne pravda.
    Text v guvernerske pokladnici rika toto:
    Když jde na tvou vesnici útok, daně jsou ukryty do skryté pokladnice. Jakmile útok proběhne, můžeš si tam suroviny vyzvednout.
    Nemam tu funkcionalitu vyzkousenou, ale ten text je podle me celkem jasnej?

Je možné, že jsem se spletl. Text zní jednoznačně. Omlouvám se :)

a když tu vesnici dám mimo království (mimo území svého krále i jiného - prostě úplně do volného prostoru), tak ty daně budu posílat komu?

Nikomu.

• Jak je to s jednotkami v druhé vesnici z první? Mohu je tam Nějak převést. Když jsem je tam poslal, tváří se jako podpora a nejdou odtud posílat na útoky. Změní se to, když tento druh jednotek bude v nové vesnici vyzkoumán nebo jednotky vyzkoumané v první vesnici budou vždy patřit k té první a nelze je přesunout? To by byla dost pakárna.

• Jednotky z první do druhé vesnice lze dát do podpory, ale "převést" je nelze. V druhé vesnici musíš znovu vše vyzkoumat a vytvořit. Totéž prosím pěkně platí o třetí, čtvrté, páté a prostě o dalších vesnicích. Zkušení hráči si plánují jednotlivé vesnice off/deff/kobinace/suroviny a dle toho mají svůj herní styl.

• A nezkušení hráči, co odehráli dva tři servery na starém travianu si mysleli, že když tu o tom nic není psáno, tak že si mohu jednotky mezi vesnicemi libovolně přesouvat tak, jako to šlo tehdá. Třeba to, že stavím katapulty ve více vesnicích a pak si je přesunu do vesnice, ze které chci vést silný bourací útok. Toto je fakt cesta zpět a hlavně to nikde není psáno a hráč to musí zjišťovat cestou pokus omyl nebo zde na fóru. I tak dík za odpověď.

• A nezkušení hráči, co odehráli dva tři servery na starém travianu si mysleli, že když tu o tom nic není psáno, tak že si mohu jednotky mezi vesnicemi libovolně přesouvat tak, jako to šlo tehdá. Třeba to, že stavím katapulty ve více vesnicích a pak si je přesunu do vesnice, ze které chci vést silný bourací útok. Toto je fakt cesta zpět a hlavně to nikde není psáno a hráč to musí zjišťovat cestou pokus omyl nebo zde na fóru. I tak dík za odpověď.

• Je mi líto, že ses nezeptal dřív. Ale nevěš hlavu, katapulty určitě nebudeš mít v každé vesnici a vždy to lze naplánovat tak abys využil to co máš. Bourací útok lze vést i jako sérii útoků z několika vesnic.

Co můžeš přesouvat je hrdina, jenom zaškrtneš políčko "změnit vesnici hrdiny". Když si nebudeš napříště jistej, rovnou piš na support na dotazy, anebo sem do fóra.

• Ok, dík. O katapulty samozřejmně ještě nejde, ale počítal jsem s tím, že si do MC přesunu útok z první vesnice a farmením si pomůžu k více surovinám pro rychlejší rozvoj této vesnice. Přesun vozíky je dost na dlouho a stavět další útok v první vesnici tak nemá moc smysl.

• Jen poznámku hraji travian dost dlouho a myslím že něco pamatuji ale to že bych přesouval jednotky z vesnice do vesnice a následně vedl útok jsem nikdy nezažil. Domovská vesnice jednotek je pevně daná. Poslat můžeš jen útok nebo podpory. (pouze hrdina má tuto možnost kterou uvádíš)