• Chtěl bych se zeptat,jak vložit předmět do aukce,aby se vydražil za největší cenu a ne prodat za cenu co určí servr.Dal jsem předmět do aukce a hned se mi připsalo pár stříbrných bez toho aby se dražilo.Snad jsem to napsal srozumitelně a děkuji za odpověď.

• Tohle mě neskutečně iritovalo na severu COM. Sinon má pravdu, jakmile Ti systém určí automatickou cenu, už prostě danou věc nikdy nedáš do normální aukce (jakože ona v aukci skončí, ale Ty dostaneš stříbrné automaticky na začátku bez toho aniž bys získal cokoliv později z dražby). Ve většině případů, někdo z TT tvrdil, že cena tak nějak odpovídá průměru co bys za věc dostal, ale má zkušenost je, že je to spíše prodělečné a méně než průměr za posledních pár obdobných prodejů. Stěžoval jsem si na to, nic se nezměnilo, prý se jedná o nějakou prevenci silver pushingu, jakože podvádění se stříbrem.

Bohužel se nejedná jen o věci získané z aukce, ale i to co hrdina přinese, nemusí jít prodat normální aukcí.

Ještě dodám, povedlo se mi například hned zezačátku věku zpeněžit boty, byť automatickou aukcí, ale 500 stříbrných tehdy nebylo špatné a dost dobře jsem věděl, že cena později nebude ani desetina. Už to bohužel není ta adrenalinová aukce, kdy něco frkneš a pak se modlíš... Nýbrž chladný kalkul, zda se Ti vyplatí v automatické aukci item prodat, abys získal profit.

The post was edited 2 times, last by Lored: Add poznatek ze začátku věku ().

• ... a dost dobře jsem věděl, že cena později nebude ani desetina.

Ci to nahodou nebude preto, ze neskor uz vsetci taky predmet maju a jednoducho nie je toho, co by onho mal realny zaujem... Celkovo dostat sa k predmetom nie je az taky problem. Inak vykupna cena systemu zavisi aj od toho, kolkaty majitel toho predmetu si. Takze ak na aukcii skusas predat nieco, co si tam kupil, tak s velkou pravdepodobnostou prerobis.

• Jak zjistím kolikátý jsem majitel daného předmětu? Dnes jsem omylem koupil malou standartu aliance kterou jsem již měl. Při prodeji mě to nabídlo za naprosto stejnou standartu naprosto rozdílné výkupní ceny.

čili jasný výdělek v aukci:

přijde mě to poněkud divný systém.

• Informace o tom, kolikátý jsi majitel, nelze zjistit. Screeny jsou v pořádku, dva itemy mohou mít rozdílné ceny. Měj radost, že jsi vydělal v aukci, většinou tomu tak není.

• Tenhle styl aukce je solidní zlodějin a ti co aspon pár zlatek z prodejů měli a mohli hrát na plus )čet +25% sena a měli motivaci hrát to ted budou mít v menší míře a nové lidi to fakt nepřitahne a potencionální zkoušeči si nekoupí dál zlaté. A když vidím jak helmu prodám třeba za 2000 a vidím jak cca v době prodání se kupuje za 6000 a ty 4000 spadnou do žumpy němcům tak mě to dokáže solidně vytočit. TOHLE UŽ NENÍ AUKCE MĚLI BY TO PŘEJMENOVAT. Je to jen řízený směnný obchod nevýhodný pro nás hráče.

• Aukční systém, pokud s ním chce člověk operovat nad úroveň běžného kupování za zisky z dobrodružství, vyžaduje investice. Zase na druhou stranu, ceny zlatek nejsou přemrštěné a když si koupíš počáteční balíček, tak máš 6k stříbra.. A pokud to hned neinvestuješ do helmy (jako já:D) tak s takovou částkou můžeš bez problému operovat minimálně do půlky věku. Jen to chce zbytečně nepřihazovat a nekupovat věci, který až tak moc nepotřebuješ.

Jinými slovy, možná to není tak růžové jak to bývalo, ale hysterie rozhodně není na místě.

• Dovolím si citovat wikipedii:
    Dražba čili aukce (dříve též licitace) je forma obchodování zboží nebo služeb, při němž cena není předem stanovena, ale určí se během dražby v soutěži několika nakupujících či prodávajících. Zájemci v průběhu aukce podávají své cenové nabídky a nakonec je zboží či služba licitátorem (tj. předsedajícím dražbě) přiklepnuta tomu, kdo nabídl nejlepší cenu, a tento účastník (zvaný vydražitel) tak získá právo a povinnost za tuto cenu uzavřít na předmět dražby kupní smlouvu.
    Prodávající obvykle platí organizátorovi dražby (dražebníkovi čili aukcionáři nebo aukční společnosti) provizi, která se počítá jako určité procento z konečné prodejní ceny.
    Proto bych to v žádném případě nepojmenoval jako aukci(dražbu) ale spíše totalitní výkupní systém popř lichvou.

• Az budou vsichni hraci slusni a poctivi a nebudou myslet jen na to, jak se co nejvic obohatit (klidne i za cenu porusovani pravidel), bude mozne prestat s omezovanim hernich interakci typu posilani surovin/aukce.

Do te doby asi nezbyde nez citovat Zmikunda:

• Mě je celkem jedno jak funguje systém aukce. Jen by se měli nazývat věci správným jménem. Jako jsem se smířil že celé moje království okrádá systém o nehoráznou sumu obili.
    Ale myslím že využití aukce pro svoje obohacení je princip aukce a nazývat hráče kteří u toho sedí a nakupuji, prodávají pro svoje obohacení, jako že jsou nepoctiví se mě vůbec nelibí.

Ale máš pravdu je to BUG -> chyba v překladu AUKCE je špatně přeloženo. Správně je lichva :D:D

P.S. jde změnit nick na Rejpal :D

The post was edited 2 times, last by Jchym ().