[Hlasovani] - novinka v pristim updatu

• Chcete videt poklady na mape i na bezicich svetech? 51

1. Ano, chci videt poklady na aktualnich svetech (17) 33%
    2. Ne, chci videt poklady az po restartu svetu (14) 27%
    3. Je mi to jedno (1) 2%
    4. Nechci takovou funkci (19) 37%

Vazeni hraci,

od pristiho updatu uvidite na mape u aktivnich pokladnic pocet pokladu v dane pokladnici.
    Zajima nas vas nazor, zda tuto moznost chcete i na jiz bezicich hernich svetech nebo pouze na nove startovanych hernich svetech.
    Prosim hlasujte pripadne diskutujte.

Vas Travian Team

• Docela mi tu chybí možnost, aby se tahle věc neukazovala nikde:) ve špehovacím reportu to nikdy nevadilo, ale teď člověk ani nemusí špehovat aby to viděl..

• Tak, tak, obecně je to odkrývání informací, které by si některé aliance mohly přát nechat tajné.
    Osobně bych také byl pro neuvedení této funkce do hry.

• Poklady jsou něco, o co nechce aliance přijít a tudíž vesnici s aktivní pokladnicí zabetonuje deff jednotkami a také špehy, aby nepřátelé nezjistili, jak na tom ta či ona pokladnice je. Funkce zobrazení počtu pokladů je podle mého názoru velmi nevhodná. To za chvíli budete moct odtajnit i počty jednotek, které pokladnice brání... :(

• Já tuto možnost nechci vůbec. :mad: Ani od stávajících světů, ani u těch po restartu. Od čeho je špehování? O tom přeci ta hra byla? Nechcete dát rovnou do příštího updatu, že by se u všech vesnic zobrazovaly i počty přítomných jednotek? To rovnou můžete zrušit špehy. Nechápu smysl tohoto updatu. Na travianu se mi líbí, že to není úplně jednoduchá hra, že zde musí člověk přemýšlet a snažit se zjistit si informace sám a podle toho se rozhodnout. Vy tu hru stále zjednodušujete a zjednodušujete. Bude z toho za chvíli jen nudná klikačka jakých je všude spousty.

• Souhlasím s ostatními komentáři tady, co když si myslím, že je to hloupost, a nechci takovouto možnost vůbec? A když se to prosadí, budou se ukazovat i poklady nad rámec (velikost) pokladnice, které "přetékají"? Nebo se to zastaví na maximální kapacitě pokladnice? Děkuji mnohokrát za odpovědi.

• Pouze v rámci aliance a to pro hráče co mají práva toto vidět, tj. přes spolek, vévodové a králové. Klidně i s poklady co jsou mimo pokladnici. No a kdyby vedení ještě vidělo, kolik mají guvernéři neprodaných pokladů ... :DD To by mohlo v určitých případech ulehčit orientaci a v případě těch guvernérů nejen orientaci . Viditelnost pro každého je dle mého názoru nesmysl.

• prosim tedy o reset hlasovani ... rad bych zmenil hlas na nechci tuto funkci
    osobne bych to rad uvital v ramci aliance pro prehled a snahu vice branit v alianci, ale nepratele at si tyto informace zjisti ... to uz by se rovnou mohli verejne vyvesit pocty jednotek a vymazat jednotku speh

• bohužel hlasoval som hned jak to tu naskočilo že nechcem aby sa to zobrazovalo minimalne do restartu serveru kebych to vedel počkám a dám neskôr "nechci takovou funkci" pretože to je podla mna chyba odtajnovat počty pokladov v pokladniciach pre supera

• Chtělo by to udělat nové hlasování, možnost "Nechci takovou funkci" byla přidána během něj, a já bych určitě volila v tom případě tuto. Bohužel jsem hlasovala hned ze začátku.

• Je to s prominutim ******** ....... od ceho jsou spehove jen at pekne hraci utraci za tyhle informace a nesysli armady .... je naprosto v poradku ze jsou tajne ....... nesouhlasim s tim aby se zobrazovali.

• Nějaké další info k tomu:
    Důvody, proč chce game designer přidat informace o pokladech přímo na mapu:
    - více bojů o poklady, především ve střední fázi hry, kdy se "čeká" na div světa
    - počet pokladů je znakem dobrého krále
    - špehové jsou stále užiteční pro zjištění vojáků, defenzivních budov a počtu surovin
    - králové a jejich vévodové budou muset více plánovat svou strategii a rozhodnout se, zda chtějí mít hodně pokladů v jedné vesnici, na kterou pak může nepřítel zaútočit, nebo hodně vesnic s menším počtem pokladů, do kterých pak budou muset rozdělit své obranné armády

• Tak opět přihodím svojí troškou do diskuze.
    Něco málo k bodům, které zmiňuje Merlouska:
    1) Je fakt, že střední část hry je takové "čekání na div", ale nevím, jestli zrovna zveřejnění počtu pokladů v pokladnicích tomu nějak pomůže, protože stejně než někam dorazí armáda tak už je to tam zalitý defem nehledě na to jestli jsme věděli kolik tam je pokladů nebo ne... takže nemyslím, že by zrovna tato inovace něčemu pomohla, to je problém podle mně někde jinde.
    2) To rozhodně, ale počet pokladů v království krále se dá zjistit už i teď, stačí si vlést do statistik a trochu tam hledat. To podle mně pro někoho, kdo chce nakrást poklady, dostačující informace pro to, aby měl představu kam se pro ně vydat. Přesná čísla u všech pokladnic viditelná pro všechny je podle mně hloupost. Jen ať si to každý pěkně vyšpehuje.
    3) To sice ano, ale když už jedu někam špehovat jednotky a suroviny, tak mi to počet pokladů ukáže taky. Nevidím důvod proč jednu z vyšpehovaných informací zobrazovat veřejně a na zbytek budu muset pořád špehovat. Nač to měnit.
    4) Když bude král schopný a bude mít aktivní a šikovné hráče, tak tak bude mít hodně pokladů v hodně vesnicích a to včetně vévodů a jejich obranné armády budou muset stejně rozdělit do všech tak jako tak.

Co se týče resetu hlasování, určitě by vzhledem k přidání možnosti během průběhu hlasování nebyl od věci, ale jelikož i přesto tato přidaná možnost má nejvíc hlasů bych řekl, že neni nezbytné.

Dodatek pro

... osobne bych to rad uvital v ramci aliance pro prehled a snahu vice branit v alianci...

stačí, že každý může vidět přehled království (a to opravdu každý, včetně guvernérů, člověk na to nemusí být ani vévoda) a tam je vidět přesný počet pokladů kdo jich kolik má. A vzhledem k tomu, že vévodové mohou mít pouze jednu aktivní pokladnici je tam jediná neznámá kolik pokladů mají v které vesnici králové... a tuto informaci bych nechal pouze pro krále. Takže bych nic neměnil :)

• ...A vzhledem k tomu, že vévodové mohou mít pouze jednu aktivní pokladnici je tam jediná neznámá kolik pokladů mají v které vesnici králové... a tuto informaci bych nechal pouze pro krále. Takže bych nic neměnil :)

v tomto by som však dodal že vévodovia majú nevýhodu čo sa jednej pokladnice týka pretože ak ju máš brániť nemôžeš stiahnuť deff a v tom prípade ak ju preplníš zbytočne pretekajú poklady