T5 Bilgilendirme

• Öncelikle herkese selamlar benim gibi T5 hakkında bilgi edinmek isteyen arkadaşların bu başlıkta yararlı bilgiler bulabileceğine inanarak diğer arkadaşlarında sorularını bu kısımdan sormasını tavsiye ediyorum ve son olarak bilen arkadaşlarımın tek bir mesaj ile başlık altına açıklamasını rica ediyorum.. :)

1)Oyunun ilk kısmında vali kral seçimi vardı bu seçim değiştirilebilir mi/nerden değiştirilir?
    2)Vali kral ne iş yapar?
    3)Bu sürüm beta ancak ne kadar sürecek?
    4)T5 ile gelen başlıca yenilikler nelerdir?

şimdilik aklıma gelenler bunlar gelen olursa eklemeye devam edeceğim

• Merhaba DirtyDeeds

1)Evet ilk seçimi yaptıktan sonra değişim yapabilirsin.Valilikten Krallığa geçerken Elçilik binasını kullanıyoruz fakat Kraldan valiliğe geçmek (tahttan inmek) içinse, krallığınızın adının yanındaki küçük x tuşuna basarak iptal edebilirsin.

2)Kabaca kralı valiyi özetleyecek olursak: kral daha askeri kararları alır, tek tek köylerin ekonomik durumuyla ilgilenmez. Valiyse askeri durumla daha az ilgilenir, daha çok köylerinin ekonomik durumlarıyla ilgilenir. Krallar askeri durumla ilgilenerek kendi valilerini korur. Valiler de bu koruma karşılığında krala haraç (tribute) öderler.
    Bu değişikleri nedeni: Böyle bir sistemle, zayıf ve güçlü oyuncular arasındaki koordinasyonun artması amaçlanmakta. Zayıf oyuncuların yağma köyü olmasında çıkıp, güçlü oyuncuların bünyesinde bir parça olacaklardır. Başka bir amaçsa, güçleri denk oyuncuların birbirlerine daha çok saldırmalarını sağlamaktır.

3)Oyunun 111.gününde Dünya Harikası aktif olacak

4)Yeni gelen özelliklerden en dikkat çekici olan Krallık sistemidir.Onun dışında dikkat çeken bir diğer özellik de Haydut Sığınakları ve Kampları

Haydut Sığınakları : Haydut Sığınakları, krallığınızda her birkaç günde bir rastgele bir şekilde ortaya çıkar. Bunlar sadece size gözükür; krallığınızdan başka kimseye gözükmez.
    Bu sığınakları belli bir süre zarfında bulup yok etmeniz gerekmektedir. Yoksa köylerinize saldırmaya başlayacaklardır. Eğer saldırılar köyünüze varmadan sığınakları yok ederseniz, saldırıları da iptal edilir.

Haydut Kampları : Her birkaç günde bir, çapulcu grupları bir krallığı istila edecek ve kamp kuracaktır. Bir krallıkta ne kadar oyuncu varsa, o kadar çok haydut kampı ortaya çıkacaktır. Bu kamplar tek bir kişi tarafından yok edilemezler. Yok edilmeleri için, değişik oyuncular tarafından 5 defaya kadar saldırılmaları gerekmektedir. Eğer bir haydut kampı bir süreliğine saldırılmazsa, çevresindeki köylere saldırmaya başlayacaklardır.

The post was edited 2 times, last by Frekans ().

• Merhabalar,

(*) Açık beta sürecinden sonra kapalı beta da olacak mı?

(*) Beta sürecinden sonra tüm oyun ve istatistikler sıfırlanarak yeniden mi başlanacak, yoksa oluşan hatalar düzeltilerek devam mı edilecek?

Bu konular hakkında bilginiz var mı acaba?

Intelligence, board horizon and flaw man...

• Açık beta sürümünde oyun test edilecek ondan sonra tabiki eksikler ve hatalar giderilerek yeni serverlar gelecektir diye düşünüyorum.

Şuan aktif serverın 111.günde Dünya Harikası aktif olacakmış yani bu server bitecek sıfırlanarak hatalar giderilmiş yeni serverlar karşımıza gelecektir.

• Peki bir şey sorucam server sıfırlanınca eski arkadaşlarımızı büyük ihtimal kaybedicez .
    Acaba yine server kaldığı yerden devam emesi mümkün değil mi veya haritadaki konumun korunması ?

• Peki bir şey sorucam server sıfırlanınca eski arkadaşlarımızı büyük ihtimal kaybedicez .
    Acaba yine server kaldığı yerden devam emesi mümkün değil mi veya haritadaki konumun korunması ?

Arkadaşlarınızla forum üzerinden irtibat kurup,yeni açılacak serverda yer alabilirsiniz.Malesef server kaldığı yerden devam edemez süresi dolduğunda server kapanır,yenisi açılır.Bu yüzden arkadaşlarınızla iletişim açısından forumun önemi büyük.

• Peki 6 ay sürmeyecek mi server ? 111. günde kapanacak mı ?

111.günde wow açılacak dostum yani geriye kalan 50 60 gün wowu kurmayı deneyecesin.

Normal oynadığın t4.4 yani diğer adıyla travian legendsde de 67.gün wowlar açılıyor bu demek değil ki 67.gün oyun bitti. orada da oyun 100.güne kadar sürüyor.

Travian:Legends tx2 & finals TIRSIN ULAN
    Travian:Legends baltic speed & inx Game of Teuton

• Açık beta sürümünde oyun test edilecek ondan sonra tabiki eksikler ve hatalar giderilerek yeni serverlar gelecektir diye düşünüyorum.

Şuan aktif serverın 111.günde Dünya Harikası aktif olacakmış yani bu server bitecek sıfırlanarak hatalar giderilmiş yeni serverlar karşımıza gelecektir.

BEn burda yazılana göre sordum teşşekkürler