yeni acılan görev ! bilen varmı

• Kasaba ayrıcalıkları tanıyın

Bir köye kasaba ayrıcalıkları tanıyın. Bunu yapmak için köyünüzdeki Merkez Bina'ya tıklayın.

diye bi görev var beyler merkez binasında bişi yok nedir bu bina mı yıkmamızı istiyor ?

The post was edited 1 time, last by Brindar ().

• koyunu sehir yapman gerekiyor belki ?? 500 nufuz gerek sehir yapman icin

- - - Updated - - -

koyunu sehir yapman gerekiyor belki ?? 500 nufuz gerek sehir yapman icin

• nufüsunuzu 500'e tamamladıktan sonra şehir seviyesine yükseltmeniz bu görevi bitirmenizi sağlıyacaktır. %100 kesin konuşmayayım 1-2 gün içerisinde kesin bir cevap verebilirim ancak.

• ticket attım şu cevap geldi arkadaşlar.
    Bir köyü şehire dönüştürebilmek için bir köy daha kuracak kadar kültür puanınızın olması gerekir.

• ya arkadaşlar bu görevi nasıl yapmak lazım, merkez köyü mü şehir yapmalıyız yoksa diğer köyü mü? diğer köyü şehir yaparsak bu merkezi etkiler mi? yada merkezi şehir yapmak mı ileride daha yararlı olur... araştırmakla bi yere varamadım çıkamıyorum işin içinden

• ya arkadaşlar bu görevi nasıl yapmak lazım, merkez köyü mü şehir yapmalıyız yoksa diğer köyü mü? diğer köyü şehir yaparsak bu merkezi etkiler mi? yada merkezi şehir yapmak mı ileride daha yararlı olur... araştırmakla bi yere varamadım çıkamıyorum işin içinden

Daha o göreve gelmedim ama köyünü şehire yükseltmeni istiyor olabilir. Şehrini merkez yapmak sana kalmış bi şey. Bunun uzunca bi yazısını yazdım da, Legend (eski T4.4) forumunda mecmuanın çıkışını beklersen bu yazıyı okursun. Şimdi tekrardan yazmaya üşeniyorum da :S

• * Herhangi bir köyünüzü şehir yapabilmek için, öncelikle en azından seviye 1 Saray'a ve belli bir miktarda kültür puanını ihtiyacınız vardır.
    * Şehir ile kastedilen Travian Legends'teki merkez mevzusudur. Şehirdeki hammadde kaynakları seviye 12'ye kadar çıkartılabilirken bu oran köyler için 10'dur.
    * Sadece bir tane şehriniz olabilir ve şehriniz reis ile ele geçirilemez.
    * Taş Ustası Binası'nı sadece şehirde inşa edebilirsiniz ve bu bina her seviyede binaların dayanıklılığını %10 arttırır. (Yani gerekli şartları yerine getirdiğinizde şehrin mancınıklara karşı defansı köylere oranla daha iyi olur.)
    * Büyük kışla, Büyük Ahır ve Su Hendeği adlı binalar sadece şehirde inşa edilebilir.

Genel hatlarıyla şehir ve köy arasındaki farklar bunlar. Eğer ilk köyünüze saray yapmışsanız ve bu köyü şehir yapmayı düşünmüyorsanız bu durumda (bildiğim kadarıyla) yapmış olduğunuz sarayı yıkmanız gerekir. Bu açıdan sarayı sadece merkez yapmayı planladığınız köye dikiniz.

Saygılarımla.

• Daha o göreve gelmedim ama köyünü şehire yükseltmeni istiyor olabilir. Şehrini merkez yapmak sana kalmış bi şey. Bunun uzunca bi yazısını yazdım da, Legend (eski T4.4) forumunda mecmuanın çıkışını beklersen bu yazıyı okursun. Şimdi tekrardan yazmaya üşeniyorum da :S

Oynayış tarzına göre 15 tarlalı köyünü ya da 9 tarlalı köyünü şehir yapabilirsin tamamen senin stratejine kalmış.Ama şehirden kastedilen merkezdir.Yukarıda zaten arkadaşımız detaylı bir şekilde belirtti zaten.

• Şehir yaptığımız zaman 3. köy hakkımızı kullanmış mı oluyoruz?

Hayır, 3. köyünü hala kurabilirsin. Şehre yükseltme yaptığın zaman köy kurma boşluğunu doldurmazsın. Ama 3. köy için gerekli kültür puanını kullanmış olursun. Yani 3. köy için gerekli kültür puanının dolmasını beklemen gerekir

• Hayır, 3. köyünü hala kurabilirsin. Şehre yükseltme yaptığın zaman köy kurma boşluğunu doldurmazsın. Ama 3. köy için gerekli kültür puanını kullanmış olursun. Yani 3. köy için gerekli kültür puanının dolmasını beklemen gerekir

Yani üçüncü köy hakkını kullanmış oluyoruz ve dördüncü köy için gerekli olan kültür puanı ile üçüncü köyü kurabiliyoruz.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

• Oynayış tarzına göre 15 tarlalı köyünü ya da 9 tarlalı köyünü şehir yapabilirsin tamamen senin stratejine kalmış.Ama şehirden kastedilen merkezdir.Yukarıda zaten arkadaşımız detaylı bir şekilde belirtti zaten.

hortlatmış gibi olmıyım ama bi sorum var şehirden kasıt merkez köy yapmak dediniz şehir özelliklerinde ise hammde kaynaklarının 12 yekadar yükseleceği yazıyor ama normalde merkez köyün hammdde kaynakları 20 yekdar yükseliyor bunun açıklaması nedir ? benim bitane tarlalı köyümü merkez diğerinide şehir yapma gibi bir olanağım varmı? merkezdeki tarlaları seviye 20 şehirdekileride seviye 12 yapabilirmiyiz peki şehir özelliklerinde ele geçirilemez diyor vatan sevgisi %200 olur diyor zaten ele geçirilemiyosa vatan sevgisine ihtiyaç ? vs vs daha çok soru var ama bunların cevapları beni tadmin edecektir :)

• Dostum sorunun yanıtı, oyuna köy seviyesinden şehir seviyesine geçirebileceğin yeni bir özellik gelmiş, bazı ön şartlar var mesela tahıl +400 olmak zorunda üretim bazında ve nüfus 500 üstü gibi... bunları anlaman için seni belli yerlere götürüyor.

Merkez binasına girdiğinde yeterli bilgi bulunuyor bununla ilgili onu okumanı istiyor..

Travian:Legends tx2 & finals TIRSIN ULAN
    Travian:Legends baltic speed & inx Game of Teuton