• Evet 2.köy hakkında ki düşünceleriniz neler acaba ? nerede okudum hatırlayamıyorum ama köylerimizin sadece yarısında hazine olacağını okudum bir yerlerde yani 2. köyümüz vergi mi toplayamayacak ne olacak en mantıklı 2. köy nereye kurulur bu versiyonda. Görüşlerinizi bekliyorum =)

• Kralların köylerinin yarısını bir fazlasında hazine binası kurulabilir.(miş)

( (Köy sayısı) / 2 ) + 1

Benim bu cevaba sorum şu olacak. İkinci köye de hazine binası kurulabiliyor mu ? (Kral olmadığım için deneyemiyorum ;) )

• İkinci köye hazine kurulabilir. Ben kurdum yani.
    Ama ikinci köyü başka bir kralın bölgesinde kursak nasıl olur merak ediyorum.

adamın bölgesini bozar mı oraya tabi vali mi olur kafam karıştı açıkçası.
    Yönetici arkadaşlar klavuzları detaylandırırsanız iyi olur. bilgi alacağımız yeterli döküman yok.
    Çevirilerde kötü yazmış olayım.

mesela casus dürbünü açıklamsına bakın her anlama geliyor :D

• Köy kurulumu için yazanlar şunlar

Buraya yerleşebilirsiniz. Köy kurmak için 3 Yerleşimci, yeterli kültür puanı ve kullanılmayan genişleme boşluğuna ihtiyacınız olur.

yani benim anladığım başka bir kralın hakim olduğu toprakta yeni bir köy açamazsın

• Evet sanırım o anlama geliyor artık üçüncü köyü kurarken denerim.
    Ana köy kral iken ikinci köyü vali yapabilsek iyi olurdu.
    Bazı kral bölgelerindeki valiler pasif kalıyor gelişimi çok etkiliyor.

• Evet =) sana kesin cevabı 40 dk sonra verebilirim yanımdaki başka bir kralın içine yolladım göçmenleri ve sistem onayladı bakalım ne olacak =)

The post was edited 1 time, last by Arculas ().

• İkinci köye hazine kurulabilir. Ben kurdum yani.
    Ama ikinci köyü başka bir kralın bölgesinde kursak nasıl olur merak ediyorum.

adamın bölgesini bozar mı oraya tabi vali mi olur kafam karıştı açıkçası.
    Yönetici arkadaşlar klavuzları detaylandırırsanız iyi olur. bilgi alacağımız yeterli döküman yok.
    Çevirilerde kötü yazmış olayım.

mesela casus dürbünü açıklamsına bakın her anlama geliyor :D

Başka bi kralın etki alanına köy kurabilirsin. Hatta köyünü kurduktan sonra bu durumu kralını değiştirmek için kullanabilirsin ;)

• Sayın K.Muro,

Oyundaki çeviriyi eleştirmek için öncelikle orijinal metni bilmek gerekir ki bu hususta Travian'ın resmî rehber sitesine bakılabilir. Oradaki açıklamalar incelendiğinde aslında çevirinin kötü olmadığı, orijinal metin neyse en iyi şekilde çevrildiği görülür. Bu bağlamda çeviriyle ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Sayın Arculas,

İstediğiniz krallığın içerisine köyünüzü kurabilirsiniz. Sayın Mirochi'nin de dediği gibi, valisi olmak istediğiniz bir kralın size teklif atmanızı sağlamak için de oldukça ideal bir yöntemdir. Ancak bunun dezavantajları da var. Eğer kralsanız, ikinci köyünüzün sınırlarını genişletmekte sıkıntı çekebilirsiniz yahut vahalarda egemenlik kuramayarak %25'lik vaha katkısından %20'ye düşersiniz. Ve hiçbir kral kendi bölgesinde yabancı bir kral görmekten hoşlanmayacaktır.

Saygılarımla.

• Sayın Asiyaren,

Bu sizin uygulamayı planladığınız strateji ile ilişkili. Şu an tahıl sıkıntısı çekmiyor ve ilerleyen günlerde de sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyorsanız, tahıla bakmaksızın istediğiniz bir yere köyünüzü kurabilirsiniz. O vakit ikinci köyünüzü hızla geliştirir, kısa sürede de uygun bir tahıl yerine üçüncü köyünüzü atarsınız. Ama çok miktarda askeriniz varsa ve bir an önce tahıl üretimini arttırmayı düşünüyorsanız, tahılı bol olan (ve elbet tahıl vahası da gören) bir yere köyünüzü kurabilirsiniz. Bu tamamen sizin askeri durumunuz ve stratejiniz ile ilişkili. K.gelsin.

Saygılarımla.