Kahraman / Tüketim Malzemeleri Listesi

 • ----------
  Buradaki malzemeler kullanıldıkları anda etki ederler ve kullanıldıkları miktar oranında da yok olurlar. Maceradan düşer yahut gümüş karşılığı açık arttırma sisteminden satın alabilirsiniz.
  ---------


  Öngörü Kitabı


  * Kahramana daha önce dağıtmış olduğunuz tüm statları sıfırlayarak, bu statları yeniden dağıtmanızı sağlar. (Kahramanın dört stat türü vardır: savaşma gücü, saldırı katkısı, savunma katkısı, hammaddeler)
  * Kullanımı için herhangi bir sınırlama ve şart bulunmamaktadır.
  * 24 saat içerisinde sınırsız miktarda kullanılabilir.  Kafes


  * Vahadaki, doğa hayvanlarını yakalayarak köyünüz için savunma askeri yapmanızı sağlar.
  * Kullanmak için istediğiniz miktarda kafesi kahramana giydiriniz. Ardından hayvanlarını yakalamak istediğiniz vahaya kahramanı gönderiniz. Kahraman gönderdiğiniz vahada savaşmayacak sadece kafes miktarında hayvanı alarak köyünüze getirecektir.
  * Yakaladığınız hayvanlar tahıl tüketmezler.
  * Eğer isterseniz yakalamış olduğunuz hayvanları geri salabilirsiniz ancak bu işlem kullandığınız kafesleri geri getirmez.
  * Kafes giymiş bir kahramanı vahaya gönderirken yanında asker göndermenize gerek yoktur. Eğer gönderirseniz askerleriniz savaşmadan döneceklerdir.
  * Biriktirilebilir.  Şifa Merhemi


  * Kullanıldığı anda miktarı kadar kahramanın canını arttırır.
  * 24 saat içerisinde sadece 100 adet kullanılabilir. (1 günde 100 adet kullanmışsanız, daha fazlasını kullanabilmeniz için bir sonraki günü beklemeniz gerekir.)
  * Biriktirilebilir.  Parşömen


  * Kullanılan her bir parşömen kahramana 10 xp kazandırır.
  * Bir gün içerisinde sadece kahramanızı bir level yükseltebilecek kadar kullanabilirsiniz.
  * Biriktirilebilir.  Kova


  * Bu malzemenin kullanılabilmesi için kahramanın ölmüş olması gerekir.
  * Ölmüş olan bir kahramanı hammadde harcamaksızın diriltmenizi sağlar.
  * 24 saat içerisinde sadece bir defa kullanılabilir.

 • Sargı


  * Kullanmak için savaştan önce kahramanın bu malzemeyi kuşanmış olması gerekir.
  * Savaşta kaybetmiş olduğunuz birimlerin en fazla %33'ünü geri kazandırır. (Örnek: 300 kişilik bir ordunun %33'ü 99 eder. Kahramanınız 99 sargı kuşandığında, savaşta kaybedeceğiniz 99 askeri geri kazanırsınız.)
  * Sargı bezinin kullanımında öncelikle birimler, askeri birim sıralamasında en solda yer alanlardır. (Örnek: İlk sırada tokmak sallayan ve ikinci sırada baltalı varsa, sargı bezinin kullanımında tokmak sallayanlar önceliklidir. Ölen tokmak sallayanlardan geriye sargı beziniz kalırsa, sistem tarafından baltalılar için de kullanılacaktır.)
  * İyileştirilen askerler köyünüze 24 saat sonra geri döner.
  * Biriktirilebilir.


  Küçük Sargı


  * Kullanmak için savaştan önce kahramanın bu malzemeyi kuşanmış olması gerekir.
  * Savaşta kaybetmiş olduğunuz birimlerin en fazla %33'ünü geri kazandırır. (Örnek: 300 kişilik bir ordunun %25'ü 75 eder. Kahramanınız 75 küçük sargı kuşandığında, savaşta kaybedeceğiniz 75 askeri geri kazanırsınız.)
  * Küçük sargı bezinin kullanımında öncelikle birimler, askeri birim sıralamasında en solda yer alanlardır. (Örnek: İlk sırada tokmak sallayan ve ikinci sırada baltalı varsa, küçük sargı bezinin kullanımında tokmak sallayanlar önceliklidir. Ölen tokmak sallayanlardan geriye sargı beziniz kalırsa, sistem tarafından baltalılar için de kullanılacaktır.)* İyileştirilen askerler köyünüze 24 saat sonra geri döner.
  * Biriktirilebilir.  Sanat Eseri

  * Kullandığınız anda bir günlük toplam kültür puanınız kadar kültür puanı kazanırsınız.
  * Köyünüzün günlük kültür puanı üretimi 2000'den fazla olsa bile 2000'den fazla kültür puanı kazanamazsınız. (Yani bir sanat eserinin verebileceği en fazla kültür puanı 2000'dir).
  * 24 saat içerisinde kullanmış olduğunuz sanat eserlerinin vermiş olduğu toplam kültür puanı 5000'i geçemez.
  * Sanat eserinin vereceği kültür puanı hesaplanırken kahramanın giymiş olduğu eşyalar (kültür puanı veren nesneler) hesaplanmaz.

 • İçerikte bulduğunuz yanlışları, eksiklikleri vs. bildirirseniz sevinirim. Buradaki eşyaların gücü-çeşidi vs. server hızına yahut güncellemelere göre değişiklik gösterebilir. Bu tarz durumlar için geri dönüş yapıldıkça içeriği düzenleyeceğim.


  Bu rehber hazırlanırken Travian'ın http://wiki.kingdoms.travian.com/ adlı sitesinden faydalanılmıştır.


  Saygılarımla.

 • Yıllardır dillendirdiğimiz şu nesnelere bir sınır getirin sonunda can bulmuş çok teşekkür ederim. Sanat eserinin hunharca kullanmak, şifayı ve özellikle fermanın bu kadar fazla kullanılmasının kısıtlanması kadar güzel bir şey yok... Daha da düşülebilir....

  Travian:Legends tx2 & finals TIRSIN ULAN
  Travian:Legends baltic speed & inx Game of Teuton