Yeni Güncellemedeki: Askeri Birimlerdeki Güç Değişiklikleri

Saldırıya yönelik birimlerin düşürülen asker giderleri

Travian: Kingdoms'da savunanların, örneğin saldırandan daha fazla bilgiye ulaşabilmeleri, Su Hendeği ve surlar ile daha fazla savunma gücü almaları veya savunmaya dönük çeşitli kahraman nesnelerine sahip olmaları gibi bazı avantajları bulunur. Bu da savunmanın saldırandan daha fazla gücü olduğu anlamına gelir. Saldırıya yönelik askeri birimlerin ve ikincil askeri birimlerin masraflarını düşürerek, giderler daha kolay karşılanabilir olacak. Bu değişikliğin hedefi, zaten var olan saldırı birimlerini daha da büyütmek değildir. Bu yüzden birimlerin üretim süreleri değişmemiştir. Pretoryan ve Falanksların maliyetleri hafifçe arttırılacaktır.

Gelecek olan güncelleme ile saldırı askerlerinin gücü arttırılırken, Roma'nın temel savunma birimi proteryan ve Galyalaların meşhur falankslarının savunması ise düşürülecekmiş. Bu şu demek: saldırıda zaten avantajlı olan Cermenlerin, diğer ırkların savunması zayıflatılarak birinci kez dahası zaten güçlü olan askerleri bir de üstüne güçlendirilerek ikinci kez güçlendirilmesi demek. Yani, ikinci servarda oyun dünyasının %80'ni Cermen ırkından oluşacak ve o gün geldiğinde yapımcılar neden diğer ırkların seçilmez hale geldiğini kara kara düşünmeye başlayacak.

Oyundaki ırklar arası dengenin korunması için, Cermen ırkına ait mızraklıların da savunmasının düşürülmesi gerekti. Ama bu güncelleme iki şeyi gösteriyor:

1) Cermenler oyunun en ezik sınıfıydı ve bugüne kadar da öyle yaşadılar. Ancak bu güncelleme ile hakları iade edildi.
    2) Oyunun en güçlü ırkı olan Cermenler, Almanlarca ikinci kez güçlendirilerek baş tacı yapıldı.

Hayırlı olsun.

• Cermenlere bu ayrıcalığın verilme sebebi aslında asker kaçırmanın botlarla yapılmaya başlaması olabilir neticede artık tüm askerleri kaçırabilmek gibi bir ihtimalimiz yok ve cermenlerin savunmaya dair bir şeyi olmadığı için oyunun ilerleyen zamanlarında 1 saatlik bir offline olma durumunda yıkım anlamına geliyor her ne kadar şuan adaletsiz gözükse de cermen hala çok güçlü bir sınıf olmamıştır ve bu sebepten ırklarda söylediğiniz gibi bir dağılım olacağını sanmıyorum açıkcası.

İyi günler

• Sayın Arculas,

Şu bot melesinde.. Tırsak Ayakkabıları'nın daha güçlüleri ilerleyen günlerde ortalığa çıkar diye düşünüyorum:

İlk seviye olanları: 150-200 arası birimi, İkinci seviye olanları: 800-1200 arası, Üçüncü seviye olanları: 1500-2500 arası birimi kaçırır.

Tabi yorum yapabilmek için biraz daha beklemek lazım. Bakalım askerlerin güçlerinde ne gibi değişiklikler olacak.

• Ben yabancı svler de de oynuyorum aynı zamanda, açıkcası orada en fazla 2500 gördüm bu sebepten böyle bir yorumda bulundum ama tabi ki ilerleyen zamanlarda belki başka tırsaklar da gelebilir.

• Köyünde hazine biriktiren birisi Tırsak Bot kullanmayacaktır. O yüzden savunma yapmak zorundadır. Demek oluyor ki Cermenler daha kolay hazine çalabilecek...

• Sayın ripper ben tırsakların cermeni kötü etkileyeceğini söylemiştim online süresi 24 saat olan bir cermen zaten bun iteme ihtiyaç duymayabilir lakin 23 saat e bile düşse tüm askerleri kaçırmanın artık mümkün olmamasıyla askerlerinin kesimi onu zor duruma düşürecektir.

Ayrıca dediğiniz gibi cermenler hazine çalabilir lakin geri saldırı durumunda bunu kendileri de koruyamayacaktır.Tahminimce galya ve romanın defansının düşürülme sebebi budur çünkü cermenin hazine koruması çok zordur.Tabi kendisini kralını korumaya adamış bir galyalı valisi yoksa olsa dahi bu durumda denge roma ve galya için de bu cermen bir derebeyiyle karşılanabilir sanırım.

• Benim anlamadığım, otomatik asker kaçırmanın direk kendisi zaten cermenlere kıyak değil mi? Bu bakımdan o çizmenin miktarını tartışmak bile anlamsız. Bana göre cermen seçen, cefasına da katlanmalı vefasına da. Haliyle bol yağma askeri basıp defansı es geçecekse, bedeline de katlanmalı.