Köklü değişikliğin zamanı gelmedi mi?

• [TABLE='class: singleView cruises scrollable, width: 721']
    [TR='bgcolor: #F6F0E7']
    [TD='class: col6']İyi günler;

Sizlerden bir ricam var. artık traviana yeni ırklar eklemeniz ve orta çağa geçiş yapmanız. tıpkı khan wars da olduğu gibi bir çok ırkın olması travian gibi dev bir veri tabanlı oyunu daha da ilgi çekici yapacaktır. artık roma germen galya 3lüsü bayağı sıktı oyuncuları. sonra bu binaları, surları, asker kıyafetlerini, kahraman zırh ve kılıçlarını kendimize göre tasarlamak istiyoruz. yani özgür yapay zeka. inanın bu kullanıcıları daha da mutlu edecektir. oyuncular bu şekilde hayallerindeki bina, sur şekillerini inşa edecek ve şehirlerini eşsizleştireceklerdir. yine hayalleirndeki kılıç, kalkan, zırh ve miğferi yaparak kahramanını da eşsizleştirebilecektir. bununla birlikte kahramanın bir de özel kıyafetinin olması ve bunu da oyuncuların kendi stillerine göre belirlemeleri kullanıcıları daha da mutlu edecektir. yani artık travian kullanıcıları eşsiz olmak istiyor. bununla birlikte şehirler de artık klasik dar daire biçimlerinden de kurtulmalılar. daha geniş ve gerçek bir şehir görünümü oyuncuları daha da heyecalandıracaktır. ayrıca binaları belirli yerlere değil istediğimiz yere kurabilmeliyiz. yolları bile kendimiz oluşturmalıyız. bu şekilde şehirlerimizi de yapay zeka ile eşsizleştirebilmeliyiz. bu duruma ise örnek verebileceğim forge of empires adlı oyundur. orada bayağı büyük bir şehir var ve bu şehri dilediğimiz gibi büyütüp istediğimiz gibi donatabiliyoruz. bir de tamir binaları hariç üretm yapabilecek binalarda olmalı (parfüm damıtım binası, egzotik ürün sağlayıcı bina, kimyager gibi) ve bu binalar kültür seviyemizi arttırmalı. hastane özelliği getirilmeli ve burada ölen askerlerimizin bir kısmı daha düşük bir ücretle geri getirilebilmeli. hatta hastanedeki doctorları bile cinsiytinden kılığına kadar biz belirlemeliyiz. takdir edersiniz ki bu bir veri tabanlı oyun ve bir aşamadan sonra insanlar aynı şeyi yapmaktan sıkılıp oyunu bırakabiliyor. ama böyle özellikler katarsanız hem oyun çok zevkli olur hem de daha görkemli olur hem de kişiler sıkılmaz, her dakika zevk alır. ayrıca bir de hesabımızda belli bir seviyeye gelince kral ya da kraliçe atama özelliği koyarsanız bu biz oyuncuları daha da mutlu edecektir. bu özelliğin katacağı bonus ise size kalmış. kahraman asker özelliklerine kahraman askere özel isim koyma ve kahraman askerin yüzünü gerçek hayatta istediğimiz bir ünlünün yüzüne çevirebilme gibi özellikler katarsanız kahraman askere de farklı bir boyut kazandırmış olursunuz ve inanın bu oyunu özellikle kahraman asker için oynayanlar var; özellikle onlar için çok iyi olur. sonra kahraman askerin yüzünü de özgürce belirleyebilme özelliğini de katarsanız çok seviniriz. bununla birlikte bir de hesabımız olmalı. genel hesap ve burada oynadığımız her hesap isimleriyle birlikte kariyer olarak sergilenmeli. yani:

İsim: Laetitia Casta
    server: S16
    Köy sayısı: 22
    Toplam Nüfus: 20000
    Aldığı madalyalar: 3 saldırı madalyası 4 savunma madalyası (resimleriyle birlikte)
    Toplam kazandığı kayda değer savaşlar: 300
    gibi...
    ve her bu isimde hesap açtığımızda yine aynı isimin yanına değişik server adıyla girilmeli.

askerler konusuna gelince askerlerimizin miğferinden üniformasına kılıcına kadar herşeyi kendimiz özgürce belirlemeliyiz. bu tür bir yapay zeka biz oyuncuları daha da mutlu edecektir.

sonra krallığımıza da bir isim verme ve bir bayrak ve sancak oluşturma özelliği olsun. oyuna nüfuz özelliği katmışsınız, çok teşekkür ederiz gerçekten güzel olmuş ama bir de bazı bölgelere özel isim koyma (antoinettemarie bölgesi, capetain bölgesi gibi) özelliği getirmenizi istiyoruz.

bu istediklerimizi yapmanızı sizlerden çok çok rica ediyoruz. lütfen bizi kırmayıp bu özellikleri getiriniz. bizler gerektiğinde bu oyuna paralar harcıyoruz. bu oyuna bu kadar önem veriyoruz. bu gerçekten bizim için çok önemli. bir de server ömrü 6 aylık 1 yıllık 2 yıllık gibi bir seçim sunsanız ve herkesin kendi bölgesinde bir dünya harikası kurmasına izin vermeniz çok daha iyi olur. ayrıca cevabı antoinettemari@hotmail.com adlı e postaya gönderiniz; oyunu uzun bir süre bıraktım ve bırakma sebebim de bu özelliklerin olmayışı; artık çocuk oyunu gibi gelmeye başladı ne yazık ki.

bu ricalarımı yerine getirmeniz dileğiyle saygılarımla.[/TD]
    [/TR]

[tr]

[TD='class: col5, align: center']Me
    2015-09-18 21:14[/TD]
    [TD='class: col6']özür dileyerek söylüyorum ki önemli bir ayrıntıyı unutmuşum: oyuna normal evler inşa etme ve kütüphane gibi KÜLTÜR BİNALARI inşa etmek gibi özellikleri de getirmenizi istiyoruz. ayrıca eğer yapılabiliyorsa binaların içini bile biz tasarlayıp dekore etmek istiyoruz ve bunun için özel dekorasyon ürünleri üretip satıp veya almak istiyoruz. Evet ticaret! gerçek anlamda ticaret. herkes kendilerine özgü bir dekorasyon ürün yapıp bu ürünleri satışa sunmalı. ister açık arttırma ister direk! ayrıca oyun bir de ham madde olarak altın özelliği katmanızı tavsiye ederim. inanın daha profesyonel olur. siz de bilirsiniz ki roma döneminde bile para vardı. ve her kullanıcının arkalı önlü kendi tasarladığı para birimi olsun ve krallıklar bu para birimleriyle de tanınsın. kendi tasarladığımız ev ve kültür binalarına bir de hem kendimizin hem de başka oyuncuların özel tasarladığı dekorasyon eşyalarıyla donatmamız bu oyuna müthiş bir eğlence katacaktır. insanlar gerçek bir Krallık kurup yöneteceklerdir; Krallıkların sadece savaşmaya değil kültürleşmeye de yaradığını göstermenizi diliyorum.

son bir rica daha: bu isteklerim ne kadar süre içerisinde yapılabilir?

Dilek ve isteklerimizi yerine getirmeniz umuduyla

saygılarımla

Antoinettemarie[/TD]

[/tr]

[TR='bgcolor: #F6F0E7']
    [TD='class: col5, align: center']Me
    2015-09-18 22:48[/TD]
    [TD='class: col6']Çok çok özür dilerim. bir şey daha var. atadığımız kraliçenin tacını ve aksesuarlarını da biz tasarlayalım ve bunu bir kuyumcu binasında ürünler harcayarak, ödemeler yaparak temin edelim. bu taç satılabilsin ve bizi her yerde güzel temsil etsin; medeniyet puanımızı arttırsın; dilediğimiz kadar bu taç ve aksesuarlardan üretebilelim. bu kraliçe aksesuarları kültür puanımıza etki etsin. bir de değerli madenler diye bir tür oluşsun ama bu her yerde olmasın; bazı şehirlerde ve vahalarda olsun. yine kraliçe yüzünü de biz istediğimiz ünlüye göre yapalım, kıyafetlerini de özel tasarım yapabilelim. parça parça aklıma geldikçe yazacağım. umarım ciddiye alınırım ve isteklerimiz yerine getirilir.

saygılarımla.[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]
    Arkadaşlar; ben şahsen Travian yetkililerinin ilgilerinden memnunum ama gene de bir sorun olduğunu düşünüyorum oyunda! Oyun artık daha gerçekçi olmalı, şehirlerimiz daha geniş, yaratıcı ve gerçekçi olmalı, bina şekilleri asker üniformaları ve diğer her yapı yol bizim tasarımımıza açık olmalı, kahramanın yüzünü daha serbest çizebilmeliyiz, bir kral veya kraliçe atayıp yüzünü sevdiğimiz bir ünlüye benzetebilmeliyiz, krallığımızın bir amblemi bir bayrağı bir sancağı olmalı hastane kütüphane normal halkın yaşadığı evler (ki nüfusu da bunlar arttırmalı) üretim binaları (parfümeri, ev dekorasyonları gibi) bu dekorasyonları ticarete koyabilmeli ve bu dekorasyonları satabilmeliyiz, oyunda 4 ana kaynak haricinde 5. bir altın kaynağı olmalı ve bu kaynağa göre para üretimi yapabilmeli, altın dekorasyonlar yapıp kraliçe/kral tacı bile üretebilmeliyiz. bu arada sözünü açmışken bir de kuyumcumuz olmalı değerli mücevherler üretebilmek için. ayrıca artık orta çağa geçme vaktinin de geldiğini düşünüyorum. ayrıca lütfen kraliçe/kral ve kahraman askere YAŞLANMA ÖZELLİĞİ KONULMASIN. çok iğrenç oluyor. Yukarıdaki büyük paragrafımda da yöneticilere belirttiğim gibi arkadaşlar isteklerim bunlar. destek verirseniz e yöneticilerimiz de beni ciddiye alırlarsa hem çok mutlu olacağız hem de daha tatmin edici, gerçekçi ve bizi daha mutlu edecek bir oyun oynayacağız, verdiğimiz paralar gerçekten buna hak edecek.

Herkese saygılarımla

AntoinetteMarie

• Sayın MarieAntoinette,

Bahsettiğiniz gelişmeler Travian'ını Travian olmaktan çıkartıp başka bir oyun haline getirir. Bu bağlamda bahsettiğiniz KÖKLÜ değişikliklerin Travian için uygulanması -bir gerçek ki- mümkün değildir. Ancak önerilerinizi Almancaya çevirip oyun yapımcılarına iletebilirsiniz. Buradaki yetkililerin oyunun geliştirilmesi aşamasında herhangi bir rolleri ve yetkileri yok diye biliyorum.

Önerilerinize gelince, -şahsi fikrim- bunların Travian oyuncularının büyük bir çoğunluğuna ilgi çekici gelmeyeceği yönünde. Bu bağlamda önerilerinizi "yeni bir oyun için, yeni fikirler" başlığı adı altında vermeniz daha faydalı olur.

Saygılarımla.

• Doğrusunu söylemek gerekirse oyunu okadar çetrefilli hale getirmek sıkıntılı hiç oynayasım gelmez öyle bir oyunda:))basit düzende stratejiler kurulan bir oyun olarak kalmalı
    millet yeni sürümü dahi hazmedemiyor oynamak istemiyor

ama öneri bağlamında şunu söyleyebilirim 1000 altın 75 tl olsun peynir ekmek gibi satılır altınlar :)bu server için 1000 altın çok makul 600 yetersiz 1600 pahalı gelebilir ama 1000 kararında olur oyun için

• Oyun güzel lakin bence LoT da bir iki değişiklik şart özellikle köy görünümleri. Bilmiyorum sadece bende mi oluyor ama oyunun ortalarında çok basit ve sıkıcı gelmeye başlıyor. Ara sıra stres dahi yaptığım olduğundan 2 hafta filan tem verip bırakıyordum .

Aslında oyuna bir savaş raporu animasyonu eklense cidden güzel olur . 5-10 saniyelik savaş animasyonu.

• Bu yenilikler bile insanları sıkıyorsa daha diyecek bişey bulamıyorum. Gerçekten 12 yıl boyunca aynı şeyleri görmekten sıkılmadınız mı? bu oyun gerçekten çok basit. özellikle Akıncı arkadaşımızın da dediği gibi bi aşamadan sonra insan bayağı sıkılıyor oyundan. sırf bunun için ben bıraktım ve bırakan bi o kadar insan vardır. isterseniz forumda bu durumdan bahsedebilirsiniz. çoğu kişi sıkıcı bulacaktır. düz bir köşk ve düz bir saray! ben şahsen o dönemlerde bu kadar basit bir yerleşim yeri ve bina şekilleri olacağını düşünmüyorum ki bir de o kadar zaman ve para harcadığımız bir oyunda FARKLI olabilmek herkesin hakkı. ayrıca sitenin asıl yöneticilerine nereden ulaşıldığını bilmiyorum. eğer biliyorsanız adresini verebilir misiniz?

• Haklısın 7 yıldır LoT oynuyorum. Bu 8. senem ama artık bir servere başlayıp 1-2 ay oynadığımda keşke hiç başlamasa mıydım diye yakındığım olmuştur. Diğer bi basit bulma sebebim ise insanlar çok mu kurnaz yoksa oynayanlar mı saf ( Arkadaşlar lütfen alınmayın genel olarak söylüyorum ) bilmiyorum ama birlik isimleri kalıplaşmış artık. Geliyor biri Sancak , Binatlı vs. yapıyor bir isim birlik isminden yararlanarak oyuncu topluyor. Cidden köklü bir değişim şart ve kingdomsu oynama sebebimde bu. Hazine vali krallık gerçekten hoşuma gitti.

LoT da bence yapılması gereken asıl yenilik yeni birlik düzeni ve köy gelişimi.

• değişim güzeldir makul seviyelerde temele bağlı kalınarak yapılmış bence kingdoms başlangıç olarak güzel daha sonra yeni sürümleri olacaktır elbet o yüzden şimdilik yeniden acemiliğin tadını çıkarmak gerek:)) acemiliği herzaman seviyorum çünkü süprizlerle karşılaşıyorsun

• Benim tek sevdiğim şey artık yetişkinlere de hitap eden ve gerçek grafikler ve özgün olabilmek. bence hepimiz böyle bir isteği iletirsek yöneticiler fazla direnemez diye düşünüyorum.