hesabımı siliyorum

• merhaba arkadaşlar
    ben bu oyunu t3 versiyonundan beri oynayan bir oyuncuyum.1 senedir de merakla t5 yani kingdoms versiyonunu bekliyordum.büyük bir hevesle hesabımı açtım server 2den.ama şu 10 günlük süreçte hevesim kursağımda kaldı diyebilirim.oyuna vali olarak başladım kralım inaktif bir oyuncuydu birliğe katılmak için kral veya derebeyi olmam gerekiyordu beni derebeyi yapacak tanıdık arkadaş olmadığı için kral oldum.birliğe başvurdum en fazla 3 kral alabiliyor bir birlik yerimiz yok alamayız dediler.
    nasıl olacak peki dedim gel krallık sınırımıza yakın köy at valimiz ol dediler. tarlalı köy yok etraflarında niye gideyim diye düşündüm gitmedim yanlarına.tek başıma oynayayım bari dedim asker bastım yağma yaptım.sonra ne oldu biliyor musunuz başvurduğum birlik beni bir tehdit olarak algıladı (ki haklılar bu konuda) ve askerlerimi keserek beni yağma köyü yaptı:) bende hesabımı silmeye aldım.
    ben travianın bu yeni sistemle çok oyuncu kaybedeciğini düşünüyorum.valilik sistemi getirelim online süresi düşük tecrübesiz oyuncuları oyunda tutalım derken benim gibi tecrübeli oynamak isteyen oyuncuları birliksiz bırakarak tehdit olarak algılanmasına ve dolayısıyla yoğun saldırı almasına sebep olmuşlar.travian çok zor bir oyun değil oynamak isteyen adam zaten oynar illa birinin eteğinin altına saklanmasına gerek yok. zaten bi çok oyuncunun profilinde de görmüşsünüzdür oynamak isteyen oyunu bırakmamış oyuncular mesaj atsın yağma listemden çıkarayım diye.
    ben bu oyuna başladığımda tr de travianın 19 serveri vardı şu an aktif 4-5 server kaldı.zannettiler ki oyucuncular yağma köyü oluyor o yüzden oyunu bırakıyor ama bence travian zamana ayak uyduramadığı için hala daha bir mobil uygulama yapamayıp insanları pc başına mahkum ettiği için kaybetti oyuncularını ve bence bu versiyonla birlikte benim gibi faal oyuncuları da kaybederek kendi sonunu getirecek.

• Yanlış düşünüyorsunuz, acemice davranmışsınız bence. Travian'ın bu sürümü, profesyonal olmayan oyuncalara daha fazla yaşam olanağı sunuyor. Bunun yolu da basit, bir kralın himayesi altına girmek. Siz basit bir tarla mevzusundan ötürü, hesabınızı yakmışsınız :)

• ben birliğe katılamadım bu sistemde yoğun saldırı altında kaldım diyorum.sen basit bir tarla mevzusu diyorsun.kendi köyümün yakınında %125 tahıl vahalı 15li varken neden 6-7 saat ötede tarlasız yere köy kurayım bu nasıl bir mantık??

• Bu sürümde 6-7 saat uzağa köy atılır dahası ilk köy gözden çıkılır bile. Ama siz kişisel düşünmüşsünüz ve sonuç olarak da batmışsınız. S1'de hesap açın, bakın benim valilerime. Hangisi nerelerden gelip krallığıma köy atmış. Kalıpsal yargılarınızdan sıyrılmanızı temenni ederim.

Saygılarımla.

• New
    • Helpful

merhaba arkadaşlar
    ben bu oyunu t3 versiyonundan beri oynayan bir oyuncuyum.1 senedir de merakla t5 yani kingdoms versiyonunu bekliyordum.büyük bir hevesle hesabımı açtım server 2den.ama şu 10 günlük süreçte hevesim kursağımda kaldı diyebilirim.oyuna vali olarak başladım kralım inaktif bir oyuncuydu birliğe katılmak için kral veya derebeyi olmam gerekiyordu beni derebeyi yapacak tanıdık arkadaş olmadığı için kral oldum.birliğe başvurdum en fazla 3 kral alabiliyor bir birlik yerimiz yok alamayız dediler.
    nasıl olacak peki dedim gel krallık sınırımıza yakın köy at valimiz ol dediler. tarlalı köy yok etraflarında niye gideyim diye düşündüm gitmedim yanlarına.tek başıma oynayayım bari dedim asker bastım yağma yaptım.sonra ne oldu biliyor musunuz başvurduğum birlik beni bir tehdit olarak algıladı (ki haklılar bu konuda) ve askerlerimi keserek beni yağma köyü yaptı:) bende hesabımı silmeye aldım.
    ben travianın bu yeni sistemle çok oyuncu kaybedeciğini düşünüyorum.valilik sistemi getirelim online süresi düşük tecrübesiz oyuncuları oyunda tutalım derken benim gibi tecrübeli oynamak isteyen oyuncuları birliksiz bırakarak tehdit olarak algılanmasına ve dolayısıyla yoğun saldırı almasına sebep olmuşlar.travian çok zor bir oyun değil oynamak isteyen adam zaten oynar illa birinin eteğinin altına saklanmasına gerek yok. zaten bi çok oyuncunun profilinde de görmüşsünüzdür oynamak isteyen oyunu bırakmamış oyuncular mesaj atsın yağma listemden çıkarayım diye.
    ben bu oyuna başladığımda tr de travianın 19 serveri vardı şu an aktif 4-5 server kaldı.zannettiler ki oyucuncular yağma köyü oluyor o yüzden oyunu bırakıyor ama bence travian zamana ayak uyduramadığı için hala daha bir mobil uygulama yapamayıp insanları pc başına mahkum ettiği için kaybetti oyuncularını ve bence bu versiyonla birlikte benim gibi faal oyuncuları da kaybederek kendi sonunu getirecek.

Leonidas

Community Manager

Travian Kingdoms TR

• Merhaba,

Öncelikle teşekkür ederim, çünkü yazdıklarını hoşnutsuzluktan çok geribildirim olarak algıladım ki bence amacın da buydu (umudunu yitirmiş olsan yazmazdın). Oyun ile ilgili gözlem ve çıkarımların bazı şartlar altında maalesef doğru. Ancak oyunun dinamikleri bahsettiğin sorunlara çözüm de sunabilir. Krallık/derebeylik sistemi kurulurken ne düşünüldüğünü bilmiyorum açıkçası, muhtemelen oyun tecrübem de seninki kadar yok o yüzden sadece fikrimi söylemeye çalışayım. Dediğin gibi krallığımıza yakın ol talepleri mutlaka gelecek çünkü krallık olarak varlığını sürdürebilmek için çok önemli ve gerekli yakın olmak. Bu durumda kuracağın yeni köyleri orada kurabilirsin ama bu sefer de merkezin krallığından uzak kalacağı için etrafındakilere yağma köyü olma sebebi verirsin. Bunun gibi sorunları azaltmak için forumda oyun dünyaları açılmadan önce diplomasi bölümünde paylaştığımız konular var. Stratejik bilgisi yüksek bir oyuncu olarak kral/derebeyi olarak oynamadığın sürece tam olarak memnun olmayacağını düşünüyorum zaten :) O yüzden yeni oyun dünyaları kurulurken kendi krallığını önceden planlamanı ve diplomasi bölümünden kendine derebeyi/vali bulmanı tavsiye ederim :)

Bunlar bir yana, fikirlerin ve/veya çözüm önerilerin olursa forumda ilgili bir bölümümüz de var, paylaşırsan çok memnun oluruz. Tabii ki hesabını silmeni istemeyiz, Kasım ayında açılacak oyun dünyalarında görüşmek üzere!

Leonidas

Community Manager

Travian Kingdoms TR