Posts by TheRovels#TR

Cevabın için teşekkür ederim.Sorun şu ki ben derebeyi veya vali değilim normal 3 kişiden oluşan birlikteki bir kralım birlikteki arkadaşlardan birinin hoşuna gitmedi bu sistem bu sebepten kapatmanın bir yolu var mı acaba diye düşünmüştüm ama yok sanırım

Anlamadığım niye hoşuna gitmedi ki sonuçta derebeyleri valiler göremiyor sadece 3 kral birbirinizin krallıklarındaki herkesin ( krallarda dahil ) siz 3 nüz görürsünüz. Yani arkadaşın asker saklama derdinde mi destek isterlerse atmayayım. ? nasıl bir kafada çözemedim. Ama saklamak istiyorsa vahaya destek atsın

Amaan yersek yiyelim haftaya oyun hafiften canlanıyor yagma ve saldırıda ilk 3'e iki birliğimiz ve sizi sokmayı istiyorum

Eyw dostum inş serveri biz silip süpürecez :)

- - - Updated - - -

madalya yok arkadaşlar ilk hafta madalya verilmiyecektir :) iyi akşamlar

Dostum kişisel madalyaalrı aldık profile koyduk :) birlik madalyaları kayıp :D

oyundan çıkış yapınca bir panele geliyorsunuz. orada oyuncu adınıza sağ taraftan tıklayıp açılan sayfada verebilmektesiniz. İyi oyunlar.

Arkadaşlar geniş araştırmam sonucuda Derebeyi hakkında edindiğim bilgileri sizlerle paylaşacağım.;

* Derebeyi atamalarını krallar yapar ve bu derebeyleri valilerden atanır.
    * Başka bir kralda derebeyi olabilir mi ? Evet olabilir. Krallıktan çekilip vali olursa atanır.
    * Derebeyi olacak kişiye kral tarafından istek atılır bu kişi isteği kabul ettikten sonra vali olmaktan çıkar ve bir kral gibi hazineleri hazine binasında toplayabilir. bunun için hazine binası kurup aktifleştirmeleri gerekir.
    * Derebeyleri valiler gibi vergi vermez. Yani kral derebeyi atadığında derebeyinden vergi alamaz.

Derebeylerinin tam olarak görevleri;

* Krallık sınırlarını genişletebilirler.
    * Hazine saklayıp krala aynı valiler gibi hammadde karşılığı satabilirler.
    * Kralın yardımcı gücü olarakta adlandıralabilirler. Ancak Krallıklarını kuramazlar.

Araştırıp edinebildiğim karışık bilgiler bu kadar :) umarım az bişey yardımcı olmuştur.

Şöyle açıklayayim bir oyuncuyu vali olarak egemenliğine alabilmen için onun üzerinde %50 etki yapman gerek eğer bu etki olmadan istediğin kadar oyuncuyu davet etsen de kabul olmaz.Bir köyün bir azami etki alanı sınırı vardır. Bu da nüfusa bağlıdır. Başka bir deyişle, etki alanınızın sınırlarını arttırmak için daha fazla nüfusunuzun olması gerekli. Bunun birkaç seviyesi var. Her seviye, etki alanının sınırlarını her yöne bir kare ilerlettirir. Seviyeler 50, 100, 250, 500 ve 1,000 nüfustadır. Sınırlar da şu şekilde artmaktadır:

Etkinliği arttırmanın bir diğer yolu da Hazine binası kurmaktır.

Bu açıklayıcı oldu :) teşekkürler. Peki birkaç sorum daha var. Hazine dediniz bu hazine aldıkça mı ? hazine binasını geliştirdikçe mi yer alınıyor yine ? kral olduğum için hazine binam zaten kurulu var.

Birde yeni köy kurumu tam olarak nası oluyor ? isterseniz yeni konu açayım veya siz konu açın orda bilgilendirme yapın böylelikle herkes arayıp bulabilir.

Kralken, bazı köyleriniz çevre karelerde etki oluşturmaya başlayacaktır. Sadece hazine binası bulunan köyleriniz etki alanı oluşturacaktır ve köylerinizin sadece yarısında hazine binası bulundurabilirsiniz. Bu etki (etki alanı), krallığınız için yeni valiler bulmada önemlidir. Başka bir kralın valisi üzerinde %50’den fazla etkiye sahipseniz, o valiyi kendi krallığınıza davet edebilirsiniz (haritadan oyuncuya tıklayarak davet edebilirsiniz). Eğer etki %100 olursa, o vali otomatik olarak sizin krallığınıza katılacaktır.. Eğer bir valiyi krallığınıza davet ettikten sonra o vali teklifi kabul veya reddetmeden inaktif olursa, 3 gün sonra size otomatik olarak katılır. Krallığınıza dâhil vahalar da etki alanı oluşturmaktadır. Bu etki alanı, 49 nüfuslu bir köyünküne eşittir. Etki alanınız, haritada gözükmektedir.

dostum detaylı yazmışsın eyw :) ama ben pek anlamadım. şimdi ben hemen ynaımdaki birisini davet ettim oda kabul etti. Ancak sınırlarıma girmedi. hala önceki kralın sınırında ve sadece birlik ve kralı değişti. + bu derebeyinin bana direk katkısı ne ? yani sınırıma girecek sanıyordum :D

Merhaba arkadaşlar, benim sorum gayet açık oyunda 3-4 valisi olan kişiler var şuan ve bneim hala 1 tane bu nasıl artıyor ?. nufusum 100 geçti alan açıldı ama boş yere doğru açıldı. başkalarının valilerini kendi krallığıma nasıl alabilirim ?
    valileri derebeyi yapma var bu derebeyini her vali yapabiliyormuyuz ?

Bu soruları cevaplarsanız :)

Merhaba Derebeyinden kastettiğin sanırım Valilik

Valiler askeri durumla daha az ilgilenir, daha çok köylerinin ekonomik durumlarıyla ilgilenir. Krallar askeri durumla ilgilenerek kendi valilerini korur. Valiler de bu koruma karşılığında krala haraç (tribute) öderler.

Bir kral olarak göreviniz, kendinize bağlı valileri korumaktır. O köyleri korumanız karşılığında valilerden haraç alırsınız. Haraç olarak hammadde ve kültür puanı alırsınız.
    Valileriniz de sizinle aynı birlikten olur.
    Kral olarak 1 günlük başlangıç korumanız vardır. 200 nüfusa ulaştığınız anda başlangıç koruması sona erer. İstediğiniz zaman, vali olup koruma sürenizi 7 güne uzatabilirsiniz.

dostum derebeyi diye birşeyde var oyunda ama tam olarak çözemedik ne odluğunu